Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kimlerde dikkat eksikliği ile birlikte aşağılık kompleksi var?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Kimlerde dikkat eksikliği ile birlikte aşağılık kompleksi var?

  Mesela arkadaşlarınızın yanında aşağılık kompleksini yaşıyor musunuz? Yada işlerinizi yaparken hep başkalarının daha iyi yaptığını mı düşünüyorsunuz?

 • #2
  hacı abi sen abna diyordunk d.e. ile barıuşık yaşa. ben diordum nasıl barışık olabilirim ben salağın biriyim diordum son bir yıldır barışığım kendimi salak oarak görmüyorum değersiz görmüyorum bunu bir eksiklik olarak görüyorum sen ilaca karşıydın değil mi nasıl gidiyor hayat?
  Her şey güzel olacak...

  Yorum


  • #3
   Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
   bende de var galiba bugun hep dalgınlık vardı.siparişleri dikkatli dinleyemedim
   İnşallah senin için hayırlı olur yeni işin inşallah başarılı olursun.
   Her şey güzel olacak...

   Yorum


   • #4
    Hacı abi bana dedin galiba.Hayatım fena değil,teşekkür ederim. İlaca karşı değilim. İlaç kullanılır veya kullanılmaz. Önemli olan (ağaç yaşken eğilir misali ) çocuğun dikkat eksikliğine bağlı davranış tarzını değiştirecek bir eğitimin verilmesi. Düzenli olmanın öğretilmesi,işlerini tamamlamayı öğretilmesi gibi. Ben sadece ilacı kullandırıp "oh dünya varmış" diyerek başka hiçbirşey yapılmamasına taraftar değilim,o kadar.

    Yorum


    • #5
     Orjinal yazı sahibi: cankanak View Post
     Mesela arkadaşlarınızın yanında aşağılık kompleksini yaşıyor musunuz? Yada işlerinizi yaparken hep başkalarının daha iyi yaptığını mı düşünüyorsunuz?
     ilginç bir konu açmışsın, gelecek cevapları merak ediyorum.
     Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

     Yorum


     • #6
      Orjinal yazı sahibi: tilki
      yeteneklerimizi belirleyip onlara emek verip onları üzerine çalışmak lazım.
      Şu söze katılıyorum
      (cevap olarak yazmıyorum)
      Kendi kişisel fikrim insanlara karşı duyarsız tepkisiz olmak en iyisi. Ne iyi, ne kötü duygular beslememek. Bir nevi android gibi olmak
      Last edited by bir dost; 07-06-2011, 02:15 PM.
      Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

      Yorum


      • #7
       Orjinal yazı sahibi: bir dost View Post
       Şu söze katılıyorum
       (cevap olarak yazmıyorum)
       Kendi kişisel fikrim insanlara karşı duyarsız tepkisiz olmak en iyisi. Ne iyi, ne kötü duygular beslememek. Bir nevi android gibi olmak
       Şarkıcı Teoman hiç birşey hissetmediği noktaya sıfır noktası dediğini ve en çok bu noktada mutlu olduğunu söylemişti(yanlış hatırlamıyorsam bir zamanlar)
       Bu duygu bendede yıllarca vardı. Bu tür bir his dünyası şöyledir: Ya dündesinizdir, ya yarında. Hangi şartta ve koşulda olursanız olun ruhunuz dingin ve huzurlu değildir.Bir filmi düşüncelere dalıp gitmeden seyredemezsiniz.Ancak sıfır noktasında hiç birşey hissetmessiniz. Bu göreceli olarak huzurun ve mutluluğun arttığı bir noktadır.

       Yorum


       • #8
        bende dikkat eksikliği çok haddinden fazla var biri bi şey anlatıyor hiç dinleyeseım gelmıyor her zaman dinler gibi yapıyorm benı ilgilendırmeyen konular iş yaşamında da iş yaparken kafamda hep yapmak istediğim şeler olşduğundan oldukça dalgın ve dikkatsiz olduğumdan hepp hatalar yapıyorum unutkanlıklar oluyor kasmadan stress yapmadan hayatı yaşamayı özledimm

        Yorum


        • #9
         Okunma 360 bir olumlu , bir olumsuz ve geri kalanı alakasız cevaplar?

         Yorum


         • #10
          bende de her ikisi var kendi yaptıklarımı her zaman az görürüm dikkat desen hiçbir zaman dikkatimi toplayıp düzgün kitap okuyamam hep dikkatim dağılır.
          FOREVER ALONE!

          Yorum


          • #11
           arada yine aşağılık kompleksi geliyor..ve geldiginde ofkeleniyorum, birilerine gerizekalı diyesim geliyor..onume çıkana da seni gerizekalıı mal diyorum..iyi geliyor..

           Yorum


           • #12
            zaman zaman kendimi aşağılıyorum özellikle ailemdekiler üstüme geldiğinde...
            ama kendi başıma sakin olduğumda ve düşündüğümde yanlarında kendimi aşağıladıklarımın hepsinden daha da zekiyim belki de ama çaba sarfetmiyorum (zeki olduğuma aldığım sayısızca görüşten ve internette yaptığım bir IQ testi sonucu inanabildim)
            kendimi bir işe odaklamak istersem bir süre hiç sapmadan odaklıyorum ama sonrasında zor toparlıyorum,sevmediğim birşeyse hiç odaklayamıyorum,bir dönem ufak bir tedavi görmüştüm onun sayesinde yine biraz düzeldim,hatta o tedaviyi size tavsiye edeyim,deseni çok olan resimler üzerinde boyama yapın çok iyi geliyor...
            önceden banyodaki paspası bile duş alırken kaldırmayı unuturdum,boyamadan sonra gördüğüm araba plakalarını unutmamaya başladım...

            Yorum

            İşleniyor...
            X