Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Concerta ilac hakkında bilgisi ve kullanan varmı.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ademtopdemir
    adlı üyemiz Concerta ilac hakkında bilgisi ve kullanan varmı. konusunu başlattı

Concerta ilac hakkında bilgisi ve kullanan varmı.

Merhaba arkadaşlar benim 8 yaşındaki oğluma dikkat eksikliği teşhisi konuldu ve tahlillerden sonra doktor concerta kullanılmasını önerdi.
    oğlumun zeka testi yüksek cıktı sadece dikkat eksikliğinden dolayı unutkanlık vede okulunda sorunlar oluştu vede öğretmeni doktora gitmesini önerdi
    zaman zaman unutkanlık ve dikkatsizlik bendede oluyor ama ben ufakken kimse beni doktora götürmedi vede cok zararlarını cektim vede cekiyorum,bu yüzden oğlumunda aynı olmasını istemem sizden ricam bu ilacı kullanan yada bilgisi olan varsa lütfen yazsın foruma yeni katıldım cok beğendim güzel yararlı bilgiler var teşekkürler.

• arcatera
    replied
    Concerta büyüklerden çok çocuklar için daha uygun bir ilaç.Çünkü çocuklar ilacın dozunu ayarlamakta sıkıntı çekebilir concertayı sabah verirsiniz sorun olmaz.Ritalin etkisiz concerta etkili diye birşey yoktur.
    10mg ritalin verirseniz o ilaç çok kısa bir süre içinde emilir ve etki eder. Fakat concerta yavaş yavaş eridiği için etkisi az ve uzun olmaktadır.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
    diğerlerini bilemem ama ben rahatsızlıklarımın geç bilincine vardım . bu gibi stelere gelenlerin bir çoğuda da rahatsızlık çeken insanlar amacım bir an önce rahatsızlıklarının farkına varsınlar tedavi olsunlar... rahatsızlıklarının bilincine varmadığı sürece ilaçta kâr etmiyor o da ayrı mesele ...

gayet olumluyum o mesaj benim yaram bi o olsa keşke hayatta mücadele kolay olur ama OKB mani DEB tipik depr. ne ararsan var dört koldan mücadele ediyorum ....
    pekala, anlıyorum... daha fazzla ne diyim bilemedim ama..:RpS_ohmy:

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ELizz View Post
    aynı şeyi farklı ifade biçimlerinde anlattığımızı farkettim son iletinizden sonra.. yaratıcı bi zeka(dehb) .. ama yaratıcılığı öldüren bi müfredat uygulayan bi ülkedeyiz.. hiç bi'şeyin de mahvolduğu falan da yok.. bloğunu okudum da; daha olumlu olmaya davet ediyorum senii') tıpkı yazdığın gibi')
    diğerlerini bilemem ama ben rahatsızlıklarımın geç bilincine vardım . bu gibi stelere gelenlerin bir çoğuda da rahatsızlık çeken insanlar amacım bir an önce rahatsızlıklarının farkına varsınlar tedavi olsunlar... rahatsızlıklarının bilincine varmadığı sürece ilaçta kâr etmiyor o da ayrı mesele ...

gayet olumluyum o mesaj benim yaram bi o olsa keşke hayatta mücadele kolay olur ama OKB mani DEB tipik depr. ne ararsan var dört koldan mücadele ediyorum ....

Leave a comment:

• dıskokralı
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bilgenur View Post
    meraba ben bır sene uyusturucu kullandım , sonra doktora gıttık.durtusel bozuklugum oldugunu ve dıkkat dagınıklıgım ıcın concerta yazdı bır senedır de concerta kullanıyorum.concerta dan sonra uslu cocuk tabırı vardır ya oyle oldum.uyusturucu kullanmıyorum.ama concertanında bır uyusturucu oldugunu soyluyorlar.mıde bulantım kılo kaybım uykusuzluk bunlar belırgın goruluyor ben de.unutkanlık basladı.ben ben degılım.ve bazen hayalı kısılerle de konusuyorum.bırakmalı mıyım.ama bırakırsam da topluma uyum saglıyamıyorum.bı kac gun almadım.o zaman da yataktan cıkamadım.beynım o kadar yorulmuş gıbıydı kı.gunlerce uyuyabılırdım.cok ac hıssettım kendımı.sonra yıne aldım.bu ılac bagımlı mı yapıyor anlamadım kı
    demek ki, bu ilacı millet kafa yapsın diye üretiyolar...olurmu öle şey....bu ilaç kullanılabilir fakat sizi dewamlı takip eden guvenilebilir bir doktorunuz olmalıdır...bu şartlarda bu ilaç bir süre kullanılabilir....uyuşturucu kullandıgınızı söylemişsiniz...doktorunuz sizin uyusturucuya meyilli oldugunuzu düşünerek bu ilacı reçetelemiş olabilir...yani sizin uyusturucu kullanmadan rahatlamanızı istemiştir bir süreliğine...şimdi top sizde doktorunuz ilacı nezaman kes derse kesip hayatınıza dewam etmelisiniz.....

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    öyle olduğu muhakkaktır. ama bir ADD yada DEB ( dikkat eksikliği bozukluğu ) adı her neyse bu rahatsızlığı çekenlerin bir ömrü heba oluyor bunuda biliyorsunuzdur. hayalleri amaçları kariyerleri bitiyor başladıkları her iş yarım kalıyor toplumda kendini gösteremiyor. çocuk gelip çocukça yaşayabiliyor çocukca ölüyor. bu ızdırabı yaşıyorsanız biliyorsunuzdur. ben yaşıyorum biliyorum kim sorarsa ritalini concertayı anlatırım sırf bir psikiyatriste gitsin derdini anlatsın diye...
    aynı şeyi farklı ifade biçimlerinde anlattığımızı farkettim son iletinizden sonra.. yaratıcı bi zeka(dehb) .. ama yaratıcılığı öldüren bi müfredat uygulayan bi ülkedeyiz.. hiç bi'şeyin de mahvolduğu falan da yok.. bloğunu okudum da; daha olumlu olmaya davet ediyorum senii') tıpkı yazdığın gibi')

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    concerta hakkında adından daha fazla bilgiye sahibim.. ama yönlendirme yapmayacağım.. sizede yapmayın demeye çalıştım ama.. beyhude oldu görüyorum ki..
    öyle olduğu muhakkaktır. ama bir ADD yada DEB ( dikkat eksikliği bozukluğu ) adı her neyse bu rahatsızlığı çekenlerin bir ömrü heba oluyor bunuda biliyorsunuzdur. hayalleri amaçları kariyerleri bitiyor başladıkları her iş yarım kalıyor toplumda kendini gösteremiyor. çocuk gelip çocukça yaşayabiliyor çocukca ölüyor. bu ızdırabı yaşıyorsanız biliyorsunuzdur. ben yaşıyorum biliyorum kim sorarsa ritalini concertayı anlatırım sırf bir psikiyatriste gitsin derdini anlatsın diye...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    concerta hakkında adından daha fazla bilgiye sahibim.. ama yönlendirme yapmayacağım.. sizede yapmayın demeye çalıştım ama.. beyhude oldu görüyorum ki..

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    sözkonusu concerta olunca.. tecrübeyle hareket etmek gibi bi gaflete düşmeyin derim ben .. çok özel bii'ilaçtır.. yemek tarifi diil bu tecrübeyle hareket edilecek olsun.. lütfen daha profesyonelce yaklaşalım egoyu bunun dışında tutalım..
    sonuç olarak belli ki az buçuk bilgisi var ilaç hakkında kullananlar kendinde oluşan etkileri burda yazar eğer mantıklı birisiyse tüm yazılanlardan ortak bi sonuç çıkarır ... kaldı ki bu ilaç kırmızı reçeteli bağımlılık yapabilecek ilaçlar düzeyinde ilgili hastaneden rapor çıkartırmadan kırmızı reçete yazılmadan alınabilecek bir ilaç değil doktorlarda ilk seçenek olarak bu tür ilaçları yazmazlar zaten ... herkes rahat olsun.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    tecrübe bilgiyi bazen aşar ...
    sözkonusu concerta olunca.. tecrübeyle hareket etmek gibi bi gaflete düşmeyin derim ben .. çok özel bii'ilaçtır.. yemek tarifi diil bu tecrübeyle hareket edilecek olsun.. lütfen daha profesyonelce yaklaşalım egoyu bunun dışında tutalım..

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: Sertralin
    Evet de, bazen diğer insanların da görüşleri önemli olabiliyor bazılarımız için.
    işte bazılarımızın yaptığı en büyük hata .. ve zincirleme sonuçsuzluk

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    Neden ilaç hakkında burdan bilgi almaya çalışıyorsunuz anlamadım... doktor ve eczane daha sağlıklı bi kaynak diil mi.. yaptığımız en yanıltıcı hata: cevaplayanların hiçbirisi tıp doktoru diil.. umarım anlatabildim..
    tecrübe bilgiyi bazen aşar ...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Neden ilaç hakkında burdan bilgi almaya çalışıyorsunuz anlamadım... doktor ve eczane daha sağlıklı bi kaynak diil mi.. yaptığımız en yanıltıcı hata: cevaplayanların hiçbirisi tıp doktoru diil.. umarım anlatabildim..

Leave a comment:

• Wessex
    replied
    İş ilaç kullanımına gelince başkalarının tecrübeleri pek faydalı olmuyor, bunu belirtmek lazım öncelikle. Her insan farklı tepki verebilir, öğrenmenin tek yolu deneyip görmek. Kaybedecek bir şey yok sonuçta, ama kazanılacak çok şey var eğer gerçekten ADD varsa ve ilaçla çözülürse.

Leave a comment:

• bilgenur
    replied
    meraba ben bır sene uyusturucu kullandım , sonra doktora gıttık.durtusel bozuklugum oldugunu ve dıkkat dagınıklıgım ıcın concerta yazdı bır senedır de concerta kullanıyorum.concerta dan sonra uslu cocuk tabırı vardır ya oyle oldum.uyusturucu kullanmıyorum.ama concertanında bır uyusturucu oldugunu soyluyorlar.mıde bulantım kılo kaybım uykusuzluk bunlar belırgın goruluyor ben de.unutkanlık basladı.ben ben degılım.ve bazen hayalı kısılerle de konusuyorum.bırakmalı mıyım.ama bırakırsam da topluma uyum saglıyamıyorum.bı kac gun almadım.o zaman da yataktan cıkamadım.beynım o kadar yorulmuş gıbıydı kı.gunlerce uyuyabılırdım.cok ac hıssettım kendımı.sonra yıne aldım.bu ılac bagımlı mı yapıyor anlamadım kı
    Last edited by bilgenur; 10-02-2012, 03:45 PM.

Leave a comment:

İşleniyor...
X