Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dikkat eksikliği

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• dikkat eksikliği

merhaba,ben küçüklüğümden berii çevreme karşı çok ilgisizim,hiçbişey ilgimi çekmemiş,öğrenmemişim kafam bomboş gibi şimdide sanki hiçbişi bilmiyorum,haberleri falanda takip etmem hemen sıkılırım dünyadan bihaberim,annem süreklii düşünerek hareket ett derdi bana,herşeyden çok çabuk sıkılırım,sabırsızım,uzun uğraş isteyen şeylerden kaçarım,akraba ilişkileri hep aklımı karıştırır içinden çıkamam mesela yengesinin eniştesinin bilmem nesi dendiği an ben iptal oluyorum))böyle şeyleri düşünmeye bile eriniyorum,sanırım bunlar dikkat eksikliğinde görülen şeyler bu konuda fikirlerinizi söylermisiniz.
    " Önce hayaller ölür, sonra insanlar. "

- Shakespeare

Bahsettiğin sorunlar bende de var kendimi 7-8 yıl boyunca dehbli sandım sonra bende dehb olmadığını okbden dolayı dikkatimi toplayamadığımı anladım belki sende de böyle bir sorun olabilir.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

okb,anksiyete bende yaşadım ama ben bu durumu daha öncede yaşıyordum sanırım benimki küçüklükten geliyor.

- Shakespeare

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sibel_87 View Post
        okb,anksiyete bende yaşadım ama ben bu durumu daha öncede yaşıyordum sanırım benimki küçüklükten geliyor.
        deb genelde küçüklükten başlar yada ağır kazalar sonucu sonradan oluşur... bende de aynı durum var kafanın boşalması parçları birleştirememen hep dikkat eksikliğinden... tedavi oluyormusun ?

KuzuZade
        Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
        BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
        Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fomento
          tedavisi mi var ?
          vardır muhakkak ama bu ilaç değil onu söylemeliyim terapi davranış değişikliği vs. ile olabilir ancak...

KuzuZade
          Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade

Yorum

tedavisi mi var ?
            Belki tamamen sonlandırılamaz ama doğru tedaviyle büyük oranda azaltılabilir. İlaç tedavisiyle dehbnin şiddetinin azaldığını kullananların yorumlarından okumuştum.
            Her şey güzel olacak...

Yorum

ben bu konuda tedavi olmuyorum henüz doktora gitmedim,işin kötü tarafı da 1 aylık evliyim ve eşim bende böyle bir durum olmadığını kendi vesvesem olduğunu düşünüyor,onun yanında kendimi aptal gibi hissediyorum çünkü o çok pratik ,sayısal,mantıklı düşünen birisi,bu durum daha önce yaşadığım anksiyete bozukluğunuda tetikledi şuan hafif bunalım halindeyim.

- Shakespeare

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sibel_87 View Post
                ben bu konuda tedavi olmuyorum henüz doktora gitmedim,işin kötü tarafı da 1 aylık evliyim ve eşim bende böyle bir durum olmadığını kendi vesvesem olduğunu düşünüyor,onun yanında kendimi aptal gibi hissediyorum çünkü o çok pratik ,sayısal,mantıklı düşünen birisi,bu durum daha önce yaşadığım anksiyete bozukluğunuda tetikledi şuan hafif bunalım halindeyim.
                kendini eksik hissetme daha kötü durumlar doğurmaması için psikiyatriste bir görün ...

KuzuZade

Yorum

ben ilaç içtim. 2 aydır içmiyorum. şuan dehb m azdı diyebilirim
                  Tamam ömür boyu kullanman gerekebilir belki tedavisi yoktur ama ilaç ile büyük oranda azaltılabiliyor ne güzelki.
                  Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
                    kendini eksik hissetme daha kötü durumlar doğurmaması için psikiyatriste bir görün ...
                    böyle yaşamaktansa ölmek daha iyidir dediğim bile oldu,insanın zekasının farkında olup yeterince kullanamaması ne demek,hep yarımsın,diğer insanlardan bir adım geridesin,bazen insanlar konuşurken ne diyo bunlar ddemekse ölüme bedel,bi doktora görünücem bakalım ne dicek..

- Shakespeare

Yorum

ama etrafına ve olaylara bu kadar "lakayt" olman doğru değil... biraz ilgi göstermen gerekiyor.. bu durum, zamanla seni daha yıpratır... bir yerlerden başlayabilirsin...
                      Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Geçmiş olsun,bu tarz şeyler bana da oluyordu,biraz geç algılamayla ilgili bir durum bence...Ya da ilgini çekmeyen konuları geç kavraman,ben de ilgimi çekmeyen konuları geç kavrarım...
                        Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Olric View Post
                          Geçmiş olsun,bu tarz şeyler bana da oluyordu,biraz geç algılamayla ilgili bir durum bence...Ya da ilgini çekmeyen konuları geç kavraman,ben de ilgimi çekmeyen konuları geç kavrarım...
                          sizin şikayetleriniz azaldı mı ne durumdasınız?

- Shakespeare

Yorum

Takmıyorum ki,hayatta herşeyi bilmek zorunda değilim ki...Bak 20 yaşıma kadar araba kullanmayı bilmiyordum,hep eksiklik sanıyordum bunu,15 yaşında çocuklar sürüyor ben hala bilmiyorum falan dedim...Meğersem tek iş araba almakmış...Babam araba aldı sağoslun,iki haftada caddeye çıktım...Araban olmazsa öğrenemezsin işte...Şimdi az çok biliyorum,zamanla daha iyi olacak inş. Üzerine git hastalığının...Kimse üstün zekalı değil...
                            Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Dehb bendede ritalin yazılıyor bunun için genelde, ilaç kullanıyomusun?
                              3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

İşleniyor...
                              X