Duyuru

Collapse
No announcement yet.

fikrinize ihtiyacım var arkadaşlar

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • fikrinize ihtiyacım var arkadaşlar

  sorun tam olarak dikkat eksikliği mi bilmiyorum.biraz bahsedeceğim durumdan.üniversite sınavına hazırlanıyorum bu yıl.malum deneme sınavları işte tahmin edeceğiniz üzre.sınavda doğru şıkkı bildiğim hâlde yanlış şıkkı işaretlediğim oluyor.örneğin cevap c bundan çok eminim,fakat nasıl beceriyorum bilmiyorum ama sınavdan sonra kitapçığa bakıyorum aslında d'yi işaretlemişim.buna benzer hatalarım çok fazla.3 rakamını 5 olarak gördüğüm de olmuştu yine aynı şekilde.bunun sebebi dikkat dağınıklığı mıdır sizce?

  bir de odaklanma sorunum var biraz.örneğin yeni bi konu anlatılırken ben bunu dinlerim fakat anlamam için aldığım notları sonradan okuyup kavramam gerekiyor.bu pek anormal bir durum değil aslında da.böyle de bi sonucu olabilir mi dikkat eksikliğinin? ya da sosyal ilişkilerden örnek vereyim.ani gelen sorulara hemen bi cevap üretemiyor beynim.ya da bi diyalog içindeyimdir,beynimde kuracağım cümleyi evirip çeviririm ama istediğim şekilde ifade edemem kendimi yine.anlatılan şeye odaklanmam bazen zor oluyor,her zaman geçerli değil ama bu.

  vitamin eksikliği,beslenme düzensizliği vb. etkenler de var.ama yalnızca fikrinizi almak istiyorum.bu ve benzer durumlar neye bağlanabilir sizce? dikkat eksikliği,odaklanma sorunu ya da başka bir şeyse nedir bu?

 • #2
  sorunların çokda garip değil
  bi çok öğrencim aynı şeyleri söylüyr
  ne kadar uyku uyuyorsun ve günde kaç saat çalışıyorsun

  bunları farketmen bile çok güzel

  Yorum


  • #3
   uyku süresi 6-7 saat arasında değişiyor.çok zorlarsam 5 oluyor en kötü ihtimal.çalışma süresi de 4-5 saat arasında değişiyor.

   Yorum


   • #4
    dikkat dağınıklığı ile dikkat eksikliği aynı şeyler değil,,sizin şikayetleriniz dikkat dağınıklığı ile ilgili sanırım.
    " Önce hayaller ölür, sonra insanlar. "

    - Shakespeare

    Yorum

    İşleniyor...
    X