Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hiperin de Hiperi Dikkat Eksikliği Yaşayan var mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hiperin de Hiperi Dikkat Eksikliği Yaşayan var mı ?

Sayısızca Psikiyatriye gittim hepsi aynı tehşisi koydu (dehb). ritalin kullandım concerta hayla kullanıyorum en ufak bir gelişme gösteremiyorum bu nasıl bir bozukluktur nasıl bir saçmalıktır bir türlü anlayabilmiş değilim. Ya o kadar bunaldım ki arkadaşlar burada derdimi anlatmak istedim.

Şöyle bir şey düşünün film izleyeceksiniz açıyorsunuz 10 dakka sonra sıkılıyorsunuz her hangi bir işte çalışıyorsunuz 2 gün sonra bırakıyorsunuz birisiyle çıkıyorsunuz 3 gün sonra ayrılıyorsunuz kitap okumaya çalışıyorsunuz 2. sayfada bırakıyorsunuz.

Benim gibi bir insan nasıl mutlu olabilir ? Nasıl başarılı olabilir ?

26 yaşındayım. Yaklaşık bir yıllık bir tedavi geçmişim var

Bundan bir kaç sene öncesine kadar zaman zaman o anlatmak istediğin enerji güç ara ara geliyordu ama artık herhangi bir iyi hissetme , enerj, vs. yok sadece her şeyden sıkılıyorum zevk almak bile sıkıcı geliyor sıkılmaktan bile sıkılıyorum.
    Son zamanlarda tamamiyle dibe vurmuş hissediyorum kendimi her hangi bir şey yapmaya güç bulamıyorum kendimde. Tek yapabildiğim şey ki yakında ondan da vazgeçebilirim, kapı kapı psikiyatri dolaşıyorum farklı şehirlerdeki uzmanlarla görüşüyorum , kitaplar okuyorum araştırmalar yapıyorum hastalığımla mücadele ediyorum resmen boğazına sarılmış durumdayım ya o beni bitirecek ya ben onu.

Ölüm hakkındaki düşüncelerim, bundan 7-8 sene önce bir kere intihar etmiştim evdeki bi poşette bulunana 50 - 60 tane hapı yuttum ve sabah hiç bir şey olmamış gibi uyandım ne midem yıkandı ne de kimsenin haberi oldu daha sonra araştırdım neden böyle oldu diye meğer haplar tarihi geçmiş haplarmış ondan dolayı her hangi bir etki göstermemiş o gün boyunca 8-9 kere wc ye geçtim bunun dışında hiç bir şey olmadı. Şuanda ara sıra aklımdan geçiyor ama kesinlikle intihar etmem çünkü hayattan bir şekilde zevk almasını başaracağım. Bahar aylarında ruh halimde büyük değişiklikler oluyor bazen büyük bir depresyona girebiliyorum.

Bunun dışında bazen gerçekten kendimi çok zeki birisi olarak görüyorum bazen ise dünyanın en aptal insanı.

Yorum

zeka konusunda hem fikriz ben normal değilim anaormlim ya iyi ya kötü orasını bilemiyorum sadece.Ama intihar etme büyük günay araştır istersen.Bende cok sıkılıyorum arkadaşım olsun sabahlara kadar sohbet edeyim paylaşalım istiyorum bu tiple kız arakdaş bulmam ozr bari normal akrdaş olsun idorum ama oda yok
      Düzelecek dediler, yirmi yıl geçti
      Açan arayı daha da açtı
      Bugün sordum düzelecek deyorlar
      Gemi de gemiymiş hani, yolcu da yolcu

Özdemir Asaf

Yorum

İlaç kullanıyormusun peki ?

Yorum

paxera 8 aydır.Ama pek faydası oldğunu söleyemicem ya aslına bakarsan benim ialaçlarla pek sornum yokmuş gibi geliyo bana benim arkadaşa ihtiyacım var galiba beni anlayan insanalara bişiler paylaşabileceğim kişielere
          Düzelecek dediler, yirmi yıl geçti
          Açan arayı daha da açtı
          Bugün sordum düzelecek deyorlar
          Gemi de gemiymiş hani, yolcu da yolcu

Özdemir Asaf

Yorum

Bende de var,film izleyemiyorum.Ders çalışırken acayip dikkatim dağılıyor vs vs..
            'Kitleler de yanlızlığa düşebilir.'

Yorum

Çok zor ya böyle yaşamak bazı durumlar ilaçla bile düzelmiyor o kadar bunaldım ki artık yaşamdan en ufak bir tat alamıyorum düzensizim , sıkılıyorum , ne yapacağıma karar veremiyorum, erteliyorum , alkolle unutmaya çalışıyorum bir şeyleri ve hep başarısız oluyorum.

Yorum

bende fazlasıyla var
                "-Çıkmaz o yol"
                diye uyaranlar...
                ben yürümeyi seviyorum
                anlamıyorlar.

alıntı

Yorum

Bunun ilaç dışında tedavisi nedir? gecenin 3 ü uykudan kalktım ama gunduzden daha dikkatim fazla kafamdan binbir türlü düşünce geçiyor bi yandan bu mesajı yaziyorum bi yandan yapacağım şeyleri planlıyorum bi yandan dışardaki sesleri dinliyorum kafamda bi sürü şey var dikkatim dağılıyor
                  push push. you. can do it!

Yorum

Ne gariptir ki hayatımız birbirine çok benziyor. Bende grafik web tasarım işleriyle uğraşıyordum, hayatım taksimde barlarda clublerde farklı kafalar yaşamakla geçti. Bir kaç gün içerisinde psikiyatrimle randevum var bir çok konuyu masaya yatıracağız muhtemelen ilaç değişimi yapacağız farklı bir tedavi süreci başlayacak sanırım benim için. Doktorumun haberi yok ama bu ona tanıdığım son fırsat olacak bu süreçte olumlu geçmezse 80. psikiyatri değişimimi yapacağım

Bundan bir kaç sene öncesine kadar hep kendimi eleştirirdim ama hayattan bir şekilde zevk alırdım , kendime oranla çok çok güzel kızlarla çıkardım, özgüvenim tamdı, espiriliydim hareketliydim kıpır kıpırdım tabiri caizse jet moturu gibiydim. Sonra bir çöküş dönemine geçtim özgüvenim kayboldu daha doğrusu kendime güvenmek bile uğraşılmayacak kadar zor gelmeye başladı, eski çevrem yok oldu, saçlarım dökülmeye başladı , her şey bir anda anlamsızlaşmaya başladı gözümde.

Hangi psikiyatriye gittiysem sen hiperaktifsin dedi bazıları 2 dakkada bazıları 2 seansta tehşis koydu bazıları Birincil uyarıcı ilaçlar verirken bazıları 4.cül uyarıcı ilaçlar verdi.

Sabırlı ol biraz her şey daha güzel olacak dediler hiç bir şey değişmedi. Hep büyük umutlarla gittiğim bu seanslar da artık anlamsızlaşmaya başladı gözümde bunlar da çok yorucu gelmeye başladı.

Ben yinede içimde kalan o son umut ışığıyla savaşmaya devam edeceğim artık o ne zaman sönerse bende o zaman sönmüş olurum sanırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: situation View Post
                      Bunun ilaç dışında tedavisi nedir? gecenin 3 ü uykudan kalktım ama gunduzden daha dikkatim fazla kafamdan binbir türlü düşünce geçiyor bi yandan bu mesajı yaziyorum bi yandan yapacağım şeyleri planlıyorum bi yandan dışardaki sesleri dinliyorum kafamda bi sürü şey var dikkatim dağılıyor
                      Maalesef bu hastalığın ilaç dışında bir tedavisi yok denecek kadar az. Nörolojik bir rahatsızlık olduğu için tedavinin % 80'lik kısmını ilaçlar oluşturuyor.

Yorum

Aynisi bana konuldu oldugu gibi ayni ritalin filan aldim yorumlarda herkes bir teshid koymus bu hiperaktivite ve dikkat danikligi kadar kotu hastalik yok bende bunun yaninda dislekside var insanlar okul konusunda cok sey bekliyor valla benim notum sizin aksinize berbatti kafam basmiyor bende ayni film izlerken 2 dk ayaga kalkiyom dans ediyom sonra izlemeye devam ediyorum hayatimda hic sunu bitirem suna gecem olmadi ikisini aynanda yapptim sonra ikisinide birakiyordum Allah bizim belamizi vermis gardasim
                        Aciz insanlar yok olmasindan büyük bir haz aliyorum.
                        GökTürk imp. Tong Yabgu

Yorum

Merhaba. Kırk yaşındayım. Psikiyatriste ilk 2000 yılında gittim. Bir kıza aşıktım ve red edilince depresyona girdim. Doktor antidepresan verdi ve bir süre terapi uyguladı. Yararını da gördüm doğrusu ama sorunlar bitmedi. DEHB olduğumu kendi araştırmalarım sonucu öğrendim ve birkaç ayrı hekim bunu teyit etti. Ritalin, concerta. modiodal hiç etki bile etmedi. Şu an wellbutrin ve abilyfy kullanıyorum ve depresyona iyi geliyorlar ama DEHB'ye henüz tam bir çare bulamadım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: situation View Post
                            Doktorlar bilişsel davranışçı terapinin bir nebze yararı olabileceğini belirtiyor.
                            Last edited by delidumrul; 16-01-2016, 08:16 PM.

Yorum

hımm concerta demekki işe yaramıyormuş.

Yorum

İşleniyor...
                              X