Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Concerta artık etki etmiyor.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Concerta artık etki etmiyor.

Merhaba. 19 yaşındayım. Dikkat eksikliği sorunum var geçen sene başlamıştık ilaçlara. 36 mgdan 54 mg çıkmıştım. ygsde iyi bir sonuç alamadığım için dersi bıraktım. bu sene tekrar başladım. 2 mt boyum ve 110kg kütlem olduğu için 72 mg ile devam ettim. ilk bir kaç ay harika bir etkisi vardı. kitabı alıp 6 7 saat aralıksız matematik çözüyordum. etkisi yine azalmaya başladı. bir hafta önce felan 108 mg aldım. bir kaç gün gayet iyi etki etti ancak şu an yine aynı sıkıntı var. matematik çözerken sürekli dikkat eksikliğinden hatalar yapıyorum 1+2 yi 4 diye hesaplıyorum. Sizce bu sorunu nasıl çözebiliriz ?
    Last edited by feelenergy; 10-02-2014, 10:39 PM.

Doktor ne diyor bu duruma?
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
      Doktor ne diyor bu duruma?
      daha görüşmedim bir kaç gün sonra uğrayacağım yanına.

Yorum

Doz artışlarını sen kendi kendine mi uyguladın?
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
          Doz artışlarını sen kendi kendine mi uyguladın?
          Hayır sadece 108 mga çıkmayı ben uyguladım. Sebebini de söyleyeyim doktorum bu doz artışlarını kiloyla alakası olduğunu belirtmişti. 75 80 kg olan arkadaşım 72 mg kullanıyor. Bende 108 mg kullanabilirim diye başladım. Ekstra bir yan etkisini gözlemlemedim yan etki olarak 72 ile 108 arasında fark yok şu an.

Yorum

72 mg.dan daha fazlasını kullanamazsın diye biliyorum.

Ek olarak da terapi desteği olursa pekişir.

Yorum

prospektüsünü inceledim 17 yaş üzeri yetişkinlerde maksimum doz 108 mg diyor. Geçen sene doktor 54+27 şeklinde 81 mg yazmıştı. duruma göre 76 mg düzeyine geri inebilirim hafta içi doktorla görüşmeye gideceğim.

Yorum

Ben de kullandım bu ilacı konsantre sorunuma iyi gelmişti. Senin doz yüksek değil mi aga ?? İlacı bırakırken de baya zorluyo bünyeyi uğraşmıştım
                ........

Yorum

pek aşırı etkilemiyor hocam. 108 mg da yüksek bir doz fakat beni aşırı şekilde etkilemedi. ilacı bırakmak benim için sıkıntı olmuyor hatta daha iyi geliyor. sigara kullanıyordum. Concerta bu sigara istediğini artıyor. ilacı bırakıp bir kaç hafta ara verdiğimde kendimi çok daha iyi hissettim 2 hafta sigaraya elimi bile sürmedim.

Yorum

Bıraktığın dönemde dikkat sorunun ne durumdaydı ?? Bu işler getiri götürü dengesi, eğer ilaç atmadığında iyiysen kullanma birader.
                    ........

Yorum

Bıraktığım durumda derslerle iligli dikkat sorunum vardı çalışmamıştım hiç. Kitabı elime alıp öyle 2 3 dakika soruyu anlamaya çalışıyordum. gözden kaçırdığım şeyler aşırı fazla oluyordu. biraz çok soru çözünce beynim duruyor gibi oluyordu. Ancak bu dikkat eksikliği sıkıntım ders çalışmaktan başka hiç bir durumda yok. Koyduğum eşyaların felan yerini unutmam Elektronikle ilgilenirim bilgisayarımı felan tamir ederken dikkatim kesinlikle dağılmaz. Hiperaktif birisi de değilim. Ancak ders çalışırken felan bahsettiğim gibi bir süre sonra beynim duruyor. Aynı şey denemelerde felan da oluyor türkçe paragraflarına başlayınca biraz zorlandığım sorulardan sonra matematiğe geçiyorum. onu da çözemiyorum. pazartesi günü deneme olduk 108 mg almıştım. Soruları gayet iyi çözdüm matematikte 40 soruda 1 yanlışım vardı tarihte 1 yanlışım vardı. Sayısal öğrencisi olmama rağmen. 430 puan sayısal 400 puan da sözel geldi. 30 dakika da erken çıkmama rağmen. Lâkin gel gelelim ki bu mereti kulllanmadığım zaman çok vakit harcayarak dikkat kaybından bunların hiçbirisini yapamıyorum.

Yorum

Bu ilaç dikkat sorununa gayet iyi.. Ben kullandığım dönem bir haftada yapamadığım ıvır vızırı gecesinde bitirir hiç uyumadan bad e girmezdim, dinç halde okula giderdim. Özellikle çalışırken odaklanabiliyorsun. Şimdi iki senedir kullanmıyorum, bırakırken kendimle cebelleştim. Şimdi vize final öncesinde dideral yutuyorum bağımlılık yapmıyor. İşte böyle idare ediyoruz
                        ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
                          Bu ilaç dikkat sorununa gayet iyi.. Ben kullandığım dönem bir haftada yapamadığım ıvır vızırı gecesinde bitirir hiç uyumadan bad e girmezdim, dinç halde okula giderdim. Özellikle çalışırken odaklanabiliyorsun. Şimdi iki senedir kullanmıyorum, bırakırken kendimle cebelleştim. Şimdi vize final öncesinde dideral yutuyorum bağımlılık yapmıyor. İşte böyle idare ediyoruz
                          Dideralin concertaya göre etkisi nasıl hocam? Bağımlılık olayı bende yok. Mesela geçen arkadaşlar geldi üniversiteden yemeğe gidicektik o gün almadım ilacı gayet iyidim. Ha bir de şöyle bir durum var bu ilacın etkisi azaldığı zaman 4-5 gün ara veriyorum. tekrar başlayınca yine bi 4 5 gün gayet iyi etki ediyor. ondan sonrası yine aynı durum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: feelenergy View Post
                            Dideralin concertaya göre etkisi nasıl hocam? Bağımlılık olayı bende yok. Mesela geçen arkadaşlar geldi üniversiteden yemeğe gidicektik o gün almadım ilacı gayet iyidim. Ha bir de şöyle bir durum var bu ilacın etkisi azaldığı zaman 4-5 gün ara veriyorum. tekrar başlayınca yine bi 4 5 gün gayet iyi etki ediyor. ondan sonrası yine aynı durum.
                            Sen kafaya göre davranıyosun birader bunu yapma ilacın etkisi güçlü. Sarsar bünyeni farkına varamazsın da sonrası kötü olur. Dideral daha çok heycanı alıyor, sınavlardan iki saat önce yarım dideral atıyorum heycan kalmıyor. Dikkat üstüne etkisi yok onu diyeyim.
                            ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
                              Sen kafaya göre davranıyosun birader bunu yapma ilacın etkisi güçlü. Sarsar bünyeni farkına varamazsın da sonrası kötü olur. Dideral daha çok heycanı alıyor, sınavlardan iki saat önce yarım dideral atıyorum heycan kalmıyor. Dikkat üstüne etkisi yok onu diyeyim.
                              Neyse yarın doktora gideyim bakalım ne diyecek.

Yorum

İşleniyor...
                              X