Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Concerta artık etki etmiyor.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Concerta günlük ilaç. Gerekli olduğu gün içilir 8-10 saat etki eder. Ertesi gün içilmeyebilir. Diğer ilaçlar gibi süreklilik şart değildir. Örneğin öğrenci okula gittiği günler içip diğer günler içmeyebilir. Doz konusunda doktora sormadan değiştirmek yanlış ama içeceği günleri kendin belirleyebilirsin.
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

herhangi bir takıldığım sorun yok. ygs yaklaşıyo ancak o kadar aşırı endişem yok.
      Doktorla görüştüm doz artırımı için birşey demedi 108mg son daha yapıcak birşey yok dedi. çok ders çalıştığım için beynim yoruluyormuş ki öyle de oluyordu o nedenle beynim yavaşlayıp yoruluyormuş. bir kaç gün dinlendim şu an ders çalışırken iyi bir etkisi var eskisine nazaran fakat 108 mg kullanmama rağmen aşırı uyku isteği ve yorgunluk var. şu an ilacı alalı 8 9 saat oldu birazdan yatıp uyuyacağım. uyarıcı bir ilaç olmasına rağmen hala uykum var bu konuda görüşleriniz var mı ?

Yorum

Her gün düzenli ceviz tüketmeni tavsiye ederim. Bununla beraber zihin yorgunluğunu atman önemli. Düzenli olarak uykunu almış olman gerekli. Ayrıca dikkat eksikliğini sebep olan bir neden de zihin yorgunluğudur. Arada zihnini dinlendir. Mutlu olduğun şeyler içinde kendine zaman tanı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: feelenergy View Post
          herhangi bir takıldığım sorun yok. ygs yaklaşıyo ancak o kadar aşırı endişem yok.
          Doktorla görüştüm doz artırımı için birşey demedi 108mg son daha yapıcak birşey yok dedi. çok ders çalıştığım için beynim yoruluyormuş ki öyle de oluyordu o nedenle beynim yavaşlayıp yoruluyormuş. bir kaç gün dinlendim şu an ders çalışırken iyi bir etkisi var eskisine nazaran fakat 108 mg kullanmama rağmen aşırı uyku isteği ve yorgunluk var. şu an ilacı alalı 8 9 saat oldu birazdan yatıp uyuyacağım. uyarıcı bir ilaç olmasına rağmen hala uykum var bu konuda görüşleriniz var mı ?
          Yaklasık olarak 3 sene civarında kullandım bu ilacı. İlk başlarda aynı senin gibi mucizevi etkileri oldu. Hiperaktivitem vardı onada iyi geldi. Üstelik o zamanlar bende ygs-lys'ye hazırlanıyodum ve ilaç sayesinde deliler gibi ders calışıyordum. Ama gelgelelim ki zaman geçtikçe ilaç sanki etkisini yitirmeye başladı. 36-54, iki tane 54, üç tane 54 derken benimde en son kullandığım doz 108 falandı. Kaldı ki ben 45 kiloyum. Eski performansa dönemedikçe doz arttırdım. Olmadıkça iyice delirdim. Birde bırakayım ara vereyim ondan sonra deneyim dedim. 3 ay bıraktım sonra başladım iyi oldu performans almaya başladım. Yani anlatmak istediğim vücudun gittikçe bağışıklık kazanma durumu sanırım. Senin uykunun gelmesi vesairede bundan. Çünkü ilk aldığın zamanlarda yemeden içmeden uyumadan ders calışsan koymuyodu. Zamanla değişiyo. Neyse umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır.
          Bir dalgıç nasıl siler gözyaşlarını?

Yorum

İşleniyor...
          X