Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yetişkinler için dikkat dağınıklığı testi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yetişkinler için dikkat dağınıklığı testi

http://www.hiperaktivite.net/DikkatDagnklg.pdf

Dikkat dağınıklığımın olduğunu düşündüğüm için testi uyguladım, dikkat dağınıklığım var gibi gibi... Gibisi fazla, var biliyorum çünkü yaşamımda bunu fazlasıyla fark ediyorum. :S
    KİŞİYİ NASIL BİLİRSİN? KENDİN GİBİ...

Yorum

Testi çözdüm bende pek bir şey yok bayagı dikkatliyim
      BİN KERE MAZLUM OLSANDA BİR KERE ZALİM OLMA

Yorum

harika, bendede dikkat dağınıklığı var. hemde 70 in üzerinde çıktı sonuç.
        ÖMÜR, UMUTTAN ÖNCE BİTMELİ...

Yorum

Bende dikkat dağınıklığı olmamasına rağmen testi çözdüm tabii puanım 10'u bulmadı ama oğlum yapsa oldukça yüksek çıkar sanırım.
          Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

bendede var biraz tv kumandasını ara ara bulamadım ,akabinde buzdolabından çıktı ,enteresan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sizopantera View Post
              bendede var biraz tv kumandasını ara ara bulamadım ,akabinde buzdolabından çıktı ,enteresan.
              buzdolabının içinde mi üstünde mi
              İyimser şu an iş için yaşadığım şehirden uzaktayım. Zaman zaman işlerimi elime yüzüme bulaştırdığımı düşünüyorum. Bundan birkaç hafta önce düşündümde ben elime yüzüme bulaştırdığımı düşünsemde işler bir şekilde yürüyor. Yani yıllardır bu böyle. İşler bir şekilde bitiyor. Öyleyse düşündüm ki" Ben yapmak gerekenleri düzgün bir şekilde, vaktinde üşenmeden yapayım gerisi gelir". Şimde böyle düşünüp böyle çalışıyorum. Eğer bu şekilde yetiştirilseydim belki işlerim şimdiye kadar daha kolay yürürdü. İşte hep anlatmak istediğim bu tür şeyler. Bunlar ilacın veremeyeceği ancak yardımcı olabileceği şeyler. Çocuğu yetiştirirken mesela "etkili insanların 7 alışkanlığı " kitabı ve benzeri kitaplardaki bazı temel değerleri daha çocukken onlara aşılamak, özellikle hiperaktivitesi ile ilgili olanları bence önemli. Anlattığın kadarı ile onun güçlü yönleride var zayıf yönleride . Sana düşen güçlü yönlerinden faydalanmasını sağlamak. Mesela "başarı korkusu(başarılı olma korkusu, başarısız olma korkusu değil)" varsa bunu yok etmek, Zayıf yönlerini de törpülemek. Mesela dağınıksa, işlerini erteliyorsa bunlara çözüm bulmak. Çocuk testi görmesin boşver. Kal sağlıcakla.
              Last edited by cankanak; 19-04-2010, 10:22 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cankanak View Post
                İyimser şu an iş için yaşadığım şehirden uzaktayım. Zaman zaman işlerimi elime yüzüme bulaştırdığımı düşünüyorum. Bundan birkaç hafta önce düşündümde ben elime yüzüme bulaştırdığımı düşünsemde işler bir şekilde yürüyor. Yani yıllardır bu böyle. İşler bir şekilde bitiyor. Öyleyse düşündüm ki" Ben yapmak gerekenleri düzgün bir şekilde, vaktinde üşenmeden yapayım gerisi gelir". Şimde böyle düşünüp böyle çalışıyorum. Eğer bu şekilde yetiştirilseydim belki işlerim şimdiye kadar daha kolay yürürdü. İşte hep anlatmak istediğim bu tür şeyler. Bunlar ilacın veremeyeceği ancak yardımcı olabileceği şeyler. Çocuğu yetiştirirken mesela "etkili insanların 7 alışkanlığı " kitabı ve benzeri kitaplardaki bazı temel değerleri daha çocukken onlara aşılamak, özellikle hiperaktivitesi ile ilgili olanları bence önemli. Anlattığın kadarı ile onun güçlü yönleride var zayıf yönleride . Sana düşen güçlü yönlerinden faydalanmasını sağlamak. Mesela "başarı korkusu(başarılı olma korkusu, başarısız olma korkusu değil)" varsa bunu yok etmek, Zayıf yönlerini de törpülemek. Mesela dağınıksa, işlerini erteliyorsa bunlara çözüm bulmak. Çocuk testi görmesin boşver. Kal sağlıcakla.
                Senden her zaman destek görüyorum sağol.

İnşallah benim oğlum da senin gibi iş gezilerine gider

Bazı şeylerin geri dönüşü yok. Bir insanı yetiştirmek kolay değil, mutlaka hatalar yapılabiliyor. Senin şimdi böyle yetiştirilseydim dediğini okuyunca acaba ben çocuğumu nasıl yetiştirmeliyim ki ilerde hayatı kolay olsun diye düşünüyorum. Dediğin gibi güçlü ve zayıf yönleri var. Mesela görsel hafıza çok ama çok güçlü. Şimdi ben bu özelliğini kullanıyorum örneğin unuttuğu şeyler var alışkanlık haline getiremediği mesela yatılı okul her gün dişlerini fırçala diyorum unutuyor, ona dişlerini fırçalamayan bir çocuğun dişinin çürüdüğünü gösteren bir resim çizmesini istiyorum bu akılda kalıcı oluyor mesela bunun gibi mi? Daha neler yapılabilir örnek verebilir misin?
                Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

buzdolabının içinde peynirin yanında.

Yorum

Gayet dikkatliyim, cin gibiyim
                    Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Sırf dikkat dağınıklığımın olma olasığının varlığı ve ilgili paylaşımda bulunanlar var mı diye bu bölüme girdim ve bu testi görmem iyi oldu. Sorun şu ki; soruların soruların çoğuna 4 veya 5 olarak cevap verdim ve sonuç 97! Açıkçası beynimi kullanarak iş hayatımı idame ettirmemden dolayı verdiğim cevaplar ve çıkan sonuç beni çok rahatsız etti. Zaten test öncesi bu gibi belirtileri kendimde görmüştüm ve sıkıntılıydım zaten.

Merak ettiğim rahatsızlığın tedavisi ne şekilde gerçekleştiriliyor? Bu sorunların görülmesinin sebebi; fizyolojik mi psikolojik mi veya ikisinin karışımı mı?

Yorum

bende testi uyguladım.sonuç 85.kızıma dehb tanısı kondu.bende bu konuyu araştırırken bende de olduğunu keşfettim.yanılmamışım.şimdi kızımın doktoru ilaç verdi benimde kullanmam için.kafam çok karışık.

Yorum

Arkadaşlar testte benimde 80 çıktı fakat psikiatrist dikkat dağınıklığımın anksiyetemden olduğunu söylemişti,birde ben pc-film-müzik gibi sevdiğim bişeyle uğraşırken dikkatimi verebiliyorum,bunu doktora söylediğimde dehb olsaydın bunlara da odaklanamazdın zaten dedi,ama bi ders çalışırken 2 dakika yerimde oturamıyorum,pc başında otururken bile sürekli elim ayağım oynar,gazete de ancak kısa haberleri okurum,ilkokuldan beri sözel dersler ölüm gibi gelir vs. vs...

Yorum

41 çıktı ama daha yüksek olması lazımdı:S Aşırı dikkat dağınıklığı var bende bu ara. Yanlış mı hesapladım ki? :S

Yorum

çok şükür 48 de kaldım..

Yorum

İşleniyor...
                              X