Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araştırmalarımdan sonra konuşma etkinlikleri ;

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Araştırmalarımdan sonra konuşma etkinlikleri ;

KOnuşma Merkezlerinde ev ödevi olarak çalışmalar veriliyor . Bunları yaptığınızda eskisinden daha iyi kendinizi iyi ifade ediceksiniz ve güzel konuşcaksınız. Bunların bazıları şöyle ;
    Günlük çalışmalar:1
    Bildiğiniz öykü ve masalları kendi kendinize anlatıcaksınız. Anlatma kabiliyeti artıcak.
    Günlük çalışmalar:2
    Anılarınızı , yaşadığınız hayatı veya okuduğunuz kitabı anlatın. İfadeyi güçlendircek
    Günlük çalışmalar:3
    Küçük kağıtlar kesip verdiğim linkden istediğiniz bir konuyu seçip ve dosya kağıdına koyun . Karıştırarak her gün rastgele o konuları konuşun.
    http://tr.wikiquote.org/wiki/Konular_listesi
    Günlük çalışmalar:4
    Ağzınızda kalem ile günde 5-6 sayfa KİTAP okuyun ve ayrıca Sesli kitap okuyun günde 10 dakika. Okurken vurgu, tonlama ,durakları en iyi şekilde söyleyin. Etkili konuşmanızı sağlıcak
    Günlük çalışmalar:5
    Gazate okuyun ve okuduğunuz her haberi yorumlayın 1. gün gazete yorumlarken sesinizi kaydedin ve 20. gün yorumlarken kaydedin farkı göreceksiniz.
    Günlük çalışmalar:6
    Günde yarım saat yada 1 saat kitap okuyun . Genellikler klasik eserler olsun . BU konuşma dilinizi şekillendirecektir.

Arkadaşlar bunları bende yeni yeni yapmaya başlıyorum Bu etkinleri bir uzmandan aldım. Bana 1 ay bunları yapmamı önerdi. Arkadaşlar hiç bir zman ümitsizliğe düşmeyin Kendinize inanın başaracaksınız. Ben inanıyorum. Bunları hemen sizinle paylaştım . YOrumlarınızı bekliyorum...

Bunların hepsini ben kendi kendimi bulmuştum sadece 4. madde hariç yani kalemle ilgili madde. Ama bir türlü tembellikten dolayı uygulayamıyordum. Aslında bizim kendimizi ifade edememizin en büyük nedeni özgüven eksikliği.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
      Bunların hepsini ben kendi kendimi bulmuştum sadece 4. madde hariç yani kalemle ilgili madde. Ama bir türlü tembellikten dolayı uygulayamıyordum. Aslında bizim kendimizi ifade edememizin en büyük nedeni özgüven eksikliği.
      Bu etkinleri yaptığında konuşma becerisi arttığında yeterli özgüven gelecektir . İnsanlarla iletişim becerisi gelişecektir

Yorum

Konuşma bozukluğu bende de mevcut maalesef.Birisi bana soru sorduğunda rahatça cevap veremiyorum.Aklıma söyleyecek hiçbir şey gelmiyor.Kısa cümleler kuruyorum.Etkili,akıcı konuşabilmek istiyorum ama olmuyor bir türlü.Bazen kelimeleri unutabiliyorum çok basit kelimeler bile aklıma gelmeyebiliyor.Cümle kurmakta çok zorlanıyorum.''Yani,şey,ııı...'' konuşmaya çabalarken hep bu kelimeleri söylüyorum.Çok zor bir durum.Nasıl aşabilirim bunları?Bu yazdıklarını uygulamaya çalışacağım.Teşekkürler paylaştığın için...

Yorum

kalem olayını bende yapcam

Yorum

Ne diyeceğinizi en basit bir anlatımla anlatın. Süslü ve saçma kelimelerden kaçının ..

Zihniniz rahat olsun . Kendinizi konuşmak için değil , bir şeyleri ifade etmek için konuşun sadece. Ve sakin olun.

Strees yaptığınız an performans düşer .Streesli anlarda beyine giden kan yoğunlaşır ve kitlenirsiniz . Bu hareket halinde giden trenin imdatını çekmek gibi bir şeydir. Rahat olun sadece . Kendinizi örselemeyin.

Yorum

İşleniyor...
            X