Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sağ Tiki

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sağ Tiki

Yolda Tek yürürken sorun yok ....
    ama arkadaşlarımla yürürsem illaki sağ tarafımda birisi olacak yoksa sanki sağ taraf ucurum düşecekmiş gibi oluyorum....

yardım etmek isteyen ???
    bi çözümü olan ???
    yada bi tavsiyesi ???

Yorum

tam teşhisini bilemem ama daha başka huyların var mı? bunları da yazarsan emin ol daha çok yardım eden olacaktır.takıntılarından bahsediyorum..
      Sevilmeyi bu kadar mı hak etmiyor yüreğim..

Yorum

mesele bir cisme ellediğimde 2 3 kere daha ellemem gerekiyor kesinlikle kötü oluyorum ellemeyince...
        sigara içtikten sonra nefesimi sürekli burnuma doğru üfllüyorum
        nedenlerini bilmiyorum saçma olduklarınıda biliyorum ama yapmadan olmuyor...
        haa yapamazsam illaki , içimde kalıyor sinir stres oluyor...
        zaten bipolar teşhisim var
        rileptid anafranil ve modiodal kullanıyorum fakat tiklerimde pek değişme yok
        özellikle bu sağ tikim.
        annemdede aynı tik var sağ tiki !

Yorum

Obsesif belirtileriniz var. Ayrıca tikleriniz... Ne zamandır var bu tikler? Yıllardır varsa kronk motor tik bozukluğu denebilir buna. Ama tikler o kadar önemli değil. Yani bir şeye 2-3 defa dokunmak, sigara dumanını burna doğru üflemek falan. Önemli olan obsesif düşünceler... Onlar daha çok rahatsız eder ve bir işe olan konsantrasyonunuzu bozar. Ama sanıyorum tikleriniz sonradan daha ağır tik bozukluğuna dönüşmez. Yaşınız da 18-20 civarında ya da daha büyükse... Geçmiş olsun. Kendiliğinden bile geçebilir belki. Ya da yerlerine 'yeni tikler' gelebilir. Büyük bir dert değil.

Yorum

Bunların hiçbiri tik değil. Takıntı. Obsesif yani. Obsesiflik için yapılacak en iyi şey, korkularının üzerine gitmektir. Mesela sağ tarafına ne olursa olsun birini alma ve başına hiçbir şey gelmediğini görüp beynine kanıtla bunun saçma olduğunu.
            forumdan bu sefer cidden ayrıldı special thanks to lacyromasa :P dreamer, sana yollayacağım şey de güme gitti kusura bakma. hade baybay

Yorum

Ben de dışarda yürürken yanımda sevgilim ya da normal kız arkadaşım, ablam vb. olursa yola yakın tarafta hep ben yürürüm. Öteki türlü olunca rahatsızlık duyuyorum.

Yorum

pantolonumdan bıktığımda eskiyince ya da bollaşınca veya daralınca yenisini giyip alışmakta çok zorlanıyorum ölüm gibi geliyor

Yorum

İşleniyor...
                X