Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tuvalet ihtiyacını erteleme.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tuvalet ihtiyacını erteleme.

Ben kendimi bildim bileli büyük tuvalet ihtiyacımı erteleyebildiğim kadar ertelerim. Öyle bir duruma geldim ki bazen 5 gün ertelediğim bile olabiliyor. Bu ne tür bir alışkanlık bundan nasıl kurtulabilirim bilmiyorum.. Hemaroidim de var onada zararı oluyor. Ama bu alışkanlığımdan vazgeçemiyorum. Küçükken evin içinde ordan oraya koşturuğumu bile hatırlıyorum gitmemek için. Şimdilerde çok sıkışırsam geçiştirmek için çeşitli yöntemler geliştirdiğim ama erteleme huyumdan vazgeçemiyorum. Yardım edin

Mümkün gibi gelmiyor bana..
    yarın çok geç olabilir...

Yorum

Aklıma geliyor ertelediğimi söylüyorum ama evde deli gibi kıvranıp sandalye köşelerinde geçiştirene kadar oturduğumu bilirim. İşte bu ne tür bir hastalık ne tür bir alışkanlıktır çözemedim. Tuvalete gitmeyi sevmiyorum. Mümkün gibi gelmemesi normal. Sağllıklı bir insan gibi düşününce ben bile kendime şaşırıyorum. 24 yaşındayım yıllardır erteleye erteleye dayanıklılığım o derecelere gelebilmiş. Sonuna kadar artık patlama noktasına gelene kadar erteliyorum. Mesela 2 gün oldu bugünde geçti artık yarın giderim diye düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinnnnnn
        çocuklarda görülen bir rahatsızlık bu ve geniş kapsamlı araştırılmış nette bulabilirsiniz, psikolojik geçmişinizin üzerinde büyük katkısı olduğu kanısındayım, okumuştum bir zamanlar da çocukların kendine ait bir şeyi dünyaya bırakmama isteği üzerinde durulmuş, psikanaliz konusunda kendini geliştirmiş bir psikolog sizin derdinizin dermanı.
        teşekkür ederim hemen bakıcam.

Yorum

çok ilginç küçükken wc maceran korkulumu geçti ordan kalan birşey mi? yani neden gitmiyorsun?neden erteliyorsun? erteleyince ne oluyor yani düşüncende ne oluyor neyden kurtulmuş oluyorsun? hadi gittin işini hallettin peki o zaman ki düşüncen ne ?bu davranışın altında yatan nedene odaklansan basit gelsede soruları kendine sorup cvplar bulsan soru cvp soru cvp derken asıl nedene ulaşabilrsin.yok yere kendini hasta ediceksin .

Yorum

İlginc geldi banada.derinnnnnn nickli arkadasım söyledigin üzerine internette aradım ama bulamadım.Link paylasabilirsen,süper olur.
            Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Bu alışkanlık bendede var ama ben öyle günlerce tutamam patladığı yere kadar tutarım sonra koşa koşa giderim.
              genelde wc ihtiyacım gelince otururum geçer bir süre sonra
              eğer doktora danışıp yardım alırsan bana özel msjdan ulaşırsan sevinirim sebebi ne bilmek isterim ... teşekkürler

Yorum

Hacı abi sen hemen bir toktura git, basurun varmış bundan da korkma ameliyat olman gerekliyse hemen ol, bir tanıdık zamanında olmadı ameliyatı zor geçti haberin olsun.
                Her şey güzel olacak...

Yorum

bağsur yok bu bi tik gibi bişi hacı

Yorum

Tamam hacım bu psikolojiktir ama hemoroidim var diye yazmış büyük ihtimalle ona da zararı olur arkayı kollamak lazım, heleki bu devirde.
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

Hemaroidim uzun zamandır var, uzun zamandır ağrılı olanını geçirmiyorum, sadece uzun süre tuvalete gitmediğimde kanama oluyor, Daflon diye bir ilaç kullanıyorum geçiyor. Askerde kullanmaya başlamıştım. Ameliyat olmam gerektiğini biliyorum ama maddi durumlar şu sıralar iş yok sigorta yok iş olunca boş zaman bulduğumda aradan çıkaracam . Erteleme ihtiyacına gelince her zaman 5 gün değil zaman zaman Warez gibi patlayana derecesine kadar erteliyorum, evet tik gibi bişey olduğu kesin. Çok küçükten beridir böyle zaten.

Yorum

kardeşim sanada allah şifa versin elimden bişey gelmez :S keşke değneğim olsada hepinize deydirsem düzelseniz...inanın bunu kendimden çok sizin için isterdim.

Yorum

ivankov neden çalışmıyorsun, yaşını sorabilir miyim? Tuvalet ihtiyacını ertelememeye bak, bence bunu yapmak zor değil, Allah yardımcımız olsun.
                          Her şey güzel olacak...

Yorum

İş olmadığı için çalışmıyorum. Harıl harıl iş arıyorum. 24 yaşındayım. Evet zor değil ama alışkanlık işte bazen aklımda oluyor ertelememeye çalışıyorum. Bazen içimden gitmek gelmiyor ve erteliyorum.

Yorum

Harıl harıl iş arıyorsun ve bulamadın öyle mi, sana inanmıyorum birader, aynı yaştayız.
                              Üniversite mezunuyum 3 haftadır vasıfsız eleman olarak çalışıyorum, çikolata fabrikasında paketleme bölümündeyim benden başka hiç üniversite mezunu yok inan lise mezunu bile zor bulunur çoğu ilkokul-ortaokul terk, ülke gündemlerinden habersiz yaşıyorlar ben böyle bir yerde 650 tl maaşla çalışıyorum ve bugün tuvalet temizledim bunları paraya ihtiyacım olduğu için yapıyorum. Senin ameliyat olman lazım maddi durumun iyi değil ve iş olmadığını söylüyorsun bu yüzden sana inanmıyorum. : )
                              Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                              X