Duyuru

Collapse
No announcement yet.

TİK ile ilgili deneyimlerim,

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• TİK ile ilgili deneyimlerim,

Psikolojik kaynaklı TİK bilinç altında, bir nedene bağlı oluşturulan şartlanmadır. Ciddi sayıda kişilerde bu konuda destek olmuştum. Vakka 1: Mehmet 35 yaşlarında evli 2 çocuk babası bir kardeşim, birilerinin vucuduna yaptıgı hareketle tepki veren biriydi. Hipnoz ile düzelebileceğini söyledim ve 1 seansta sorun ortadan kalktı Çöcüm şu şekil olmuştu; İlk kök nedeni bulunması gerekir, eğer kök neden bulunamazsa çözüme gidilmez, Bilinç altında yaptığım araştırmada bu etkilenmenin ilk kaynağı orrtaokul 1. sınıftayken amcasın oğlu tarafından, şaka yoluyal yapılıp sonradaa aaa sende tik var diyip şartlandırılarak oluştuğunu keşfettim. Bununa bağlı değişim ve gelişim etki eden faktörleri tek tek analiz edip, olumlu davranış modellemesi ile, etkilerin yer değiştirilmesini sağladım, 3 saatin sonunda MEhmet uyandı ve artık o alışıla gelmiş tik yerine verdiğim yeni model ile hayatına devam etti Sonuç OLumlu Vakka 2: Tırnak Yemek: Ozan üniversitede okuyor, 21 yaşında, 2 yaşındayken anne baba tartışmasına şahit oluyor ve karamsarlık, korku nedenlerinden Tırnak yeme olayına 5 yaşında başlıyor, 21 yaşına kadar tırnak makası kulanmayan ozan : İlk trnak makasını 1. terapinin sonunda 20. günde tırnaklarını uzatmış ve ilk defa tırnak seceğim dediğindeki sevinç ve mutluluk Ölçülemeyecek güzel bir duyguydu... Örneklemelerin sayısı çook fazla, KISACA BİLİNÇ ALTINIZDA, ETKİ BIRAKAN VE KONTROLÜNÜZ DISINA ÇIKAN OLAYALAR VUCUDUNUZDA İSTEM DISI DAVRANIŞLAR OLUŞTURACAKTIR, BUNLARI YENMENİN VE ORTADAN KALDIRMANIN EN GUZEL KALICI ÇÖZÜMÜ kök nedeni BULMANIZ VE OLUŞAN SEBEBİ, KİŞİLİĞİNİZE UYGUN BİR DAVRANIŞ İLE YERDEĞİŞTİRMENİZE BAĞLI... BUNU KENDİNİZDE YAPABİLİRSİNİZ AMA SABIR VE AZİMLİ OLMANIZ ŞART...

Saygı ve selamlar

Bazen de ilaçların yan etkisi olabiliyor
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

İşleniyor...
    X