Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lütfen yardımcı olun

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

yada düzelemiyeceğini düşünüp aramakmı istemıyor
    AKLIMIN ODALARINDA MUHEBBETE MAHKUM PRANGALI DÜŞÜNCELERİM VAR........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: safkan25 View Post
      allah hepinizden razı olsun ve kandılınız mubarek olsun aklıma gelmişken,gerçekten hepınız cok mantıklı konusuyorsunuz,hiçbirinize yanlış dıyemıyorum,ama bide gelın bana sorun ıkı ara bı derede kaldım,evlılığımın ılk zamanlarında bu rahatsızlık hakkında pek bılgım yoktu,suan bazı seylerı cok ıyı anlıyorum,ama olayın değişik yüzlerı önume cıktıkça aklım durmadan karısıyor,ve çaresizliğim hergun aklımı kemırıyor,gerçekten söyledıklerı ve yaptıkları rahatsızlığından dolayı kaynaklandığını bılsem geri dönerim,ama bilemıyorum işte,ya gerçekten söyledıklerı rahatsızlık dışında mantıksal olarak dediyse ozaman ne yaparım diye düşünüyorum,iki ailenın arası cok açıldı,onun ailesı tamamen suçlu ama ben burda ailemıde düşünüyorum,yarın bırgun vazgecipte aynı sorunlar tekraralanırsa ozaman hem ailemi hemde olayı iyice çıkılmaz hale sokarım,bide okadar konustum çabalaması gerektiğini izah ettim doktor tavsıyelerını yerıne getırmesı gerektığını söyledım ama dınletemedım,en ufak bırseyde küsüyor,evde devamlı yüksek sesle müzik dinliyor,duyduğu seslere kendını okadar kaptırıyorki ben hernekadar gerçek olmadığını ve rahatsızlığından dolayı olduğunu izah etsemde anlamıyor,9 ay boyunca ıyı olduğu günlerısayacak olsam inanın 1 ay anca cıkar,kendısı pişman olsaydı ararmıydı acaba ? yada pişman olması daha zamanamı ıhtiyacı var,suan ne yapıyor benı özluyormu veya halınden memnunmu,ah bir bilebilsem
      bakın onun aramasını beklemeyin. Hasta bile olsa o bir kadın. Gurur yapıyor olabilir ...
      Ona sahip çıktığınızı , sevdiğinizi gösterin. Bir çiçek alın gidin yanına. Konuşun. Hasta gibi davranmayın. Hiç onu sevdiğinizi söylediniz mi mesela? Ben en taş kalpli kadının bile bir seni seviyorum karşısında mutluluktan deliye döndüğünü bilirim ...
      Her ne olursa olsun o sizin eşiniz. Ve eğer onu bu hastalıktan kurtarırsanız o zaman birbirine aşık olup evlenenlerden daha mutlu olursunuz. Yanına gidin. Elini tutun. Gözlerine bakın. Birkaç satır bir şiir okuyun ona ...
      Hasta olması sizi sevmesini etkilemeyecektir inanın ...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
      Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
      birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
      Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

ben osmanıyedeyım o ise erzurumda,aramayı düşünüyorum ama aklımı ıyıce toplamam lazım,ben herzaman sevdiğimi söylüyorum,daha doğrusu seni sevıyorum demek en basitlerınden biri,bir bebeği annesi nasıl seviyorsa bende eşimi yenı doğmuş bebekler gibi hergun sevıyorum,ondan yana hıcbır sıkıntım olmadı,oda biliyor,ama sunuda fark ettim ben nışanlı iken arayıp guzel seyler söylerdım o bana hıc demezdı,bende nıye demıyorsun dediğimde belkı ilerıde derim deyip geçıştırıyordu,evlendiğimizde bile bana güzel seyler söylemedı,ara sıra şaka ile takılırdım ne olur sende bana söyle yazık bak beklıyorum dememe rağmen hiç demezdi,acaba gerçekten ısınamadığı ıcınmı demiyordu ??? şımdı olurda ararsam ve bana ters tepkı verırse işte ozaman daha kötü olurum,sanırım ben kafayı yiyecem

Yorum

ben osmanıyedeyım o ise erzurumda,aramayı düşünüyorum ama aklımı ıyıce toplamam lazım,ben herzaman sevdiğimi söylüyorum,daha doğrusu seni sevıyorum demek en basitlerınden biri,bir bebeği annesi nasıl seviyorsa bende eşimi yenı doğmuş bebekler gibi hergun sevıyorum,ondan yana hıcbır sıkıntım olmadı,oda biliyor,ama sunuda fark ettim ben nışanlı iken arayıp guzel seyler söylerdım o bana hıc demezdı,bende nıye demıyorsun dediğimde belkı ilerıde derim deyip geçıştırıyordu,evlendiğimizde bile bana güzel seyler söylemedı,ara sıra şaka ile takılırdım ne olur sende bana söyle yazık bak beklıyorum dememe rağmen hiç demezdi,acaba gerçekten ısınamadığı ıcınmı demiyordu ??? şımdı olurda ararsam ve bana ters tepkı verırse işte ozaman daha kötü olurum,sanırım ben kafayı yiyecem
          Ters tepki verse ne olur sanki? Arayın. Bakın size söylüyorum. birkaç mısra şiir okuyun ona. Şimdi sizi kaybettiğini düşünüyordur. Değerinizi kaybedince anladı belki?

Yorum

onu nekadar cok sevdiğimin farkında buna eminim,aradım ama telefonu kapalı,belkide ailesının baskısından dolayı arayamıyordur,yada hakkaten şimdi daha mutludur valla kafayı yemek üzereyım ne yapıcam bilemıyorum,ara sıra kör seytan dıyorki at kendını yüksek biyerden aşağı

Yorum

onu nekadar cok sevdiğimin farkında buna eminim,aradım ama telefonu kapalı,belkide ailesının baskısından dolayı arayamıyordur,yada hakkaten şimdi daha mutludur valla kafayı yemek üzereyım ne yapıcam bilemıyorum,ara sıra kör seytan dıyorki at kendını yüksek biyerden aşağı
              bir yolunu bul ulaş muhakkak ona. Bak ben inanıyorum çok mutlu olacaksınız. Sende inan buna ...

Yorum

bilemıyorum yaa

Yorum

hurricane sende bipolarmısın

Yorum

Yapılacak şey çok basit abiciğim.İlk başta güvendiğin birinin üstüne tüm mal varlığını devrediyosun.Sonra patronunla konuşuyosun askari ücret alımıyomuş gibi göstersin seni.Sonrada gidiyosun avukata davanı açıyosun.Ne nafaka istiyebilir nede mal varlığının yarısını alabilir ozaman.Fazla takma dünyanın 3/2 kadınlardan oluşuyor.Başka birini bulursun.Benim bir ağbim vardı hep şöyle derdi.''Bir kadını sevmek , şeytanla arkadaş olmaya benzer.İki durumdada mutlak bir şekilde hüsran yaşarsın.'' Ne dediğini zamanla anladım.Sende anlarsın umarım.
                    Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü.

Yorum

öyle bir amacım olsa bu işi uzmanıyla konusurdum,sen anlıyamamışsın beni

Yorum

hurricane sende bipolarmısın
                        benim herhangi bir psikolojik rahatsızlığım yok. Psikolog olacağım o yüzden bu kadar alakalıyım ...

Yorum

-
                          sen aileleri düşünmeyi felan bırak, ikinizinde geleceği söz konusu.. belli ki karını seviyorsun; daha ne düşünüyorsun?
                          öncelikle şu boşanmayı aklından bir çıkar.. bu durumda boşanmak çok yyanlış..
                          bipolar; hemen geçecek iyileşme sürecine girecek bir hastalık değil..
                          eşin hastalığının etkisinde ne yaptığını bilmiyor olabilir, kafası oldukça karışıktır onun şimdi..
                          hatta nefes aldığından başka birşey bilmiyordur ki.. bilinç altına neler işledi kimbilir..
                          öyle hemen düzelseydi bu rahatsızlık grip gibi ooo..
                          sen karına sahip çık, korumaya, sahiplenmeye devam et..
                          emin olana kadar, elinden gelen herşeyi yap, onu tedaviye ikna et..
                          mutlaka bir terapiste götür onu bir şekilde ve sevgini hiç esirgeme..
                          ona; onu böyle de kabullenebileceğini göster..
                          haa baktın onun hastalığından değil de bilinçli bir şekilde sana sevgisi olmadığına kanaat getirirsen, o zaman hiç düşünmeden boşan..
                          -
                          bak bu ışık senin ışığın..
                          dallarına ay doğmuş, delice delice zeytin..

=)

Yorum

hurricane hocam diyeyim size ozaman,bilgilerinizden yararlanmak isterim uygun görürseniz,duamı alırsınız,zeytin sende haklısın aslında hepınız cok doğru dıyosunuz ama ben suan sağlıklı düşünemez oldum,kım ne dese doğru derim,yinede siz bana yardımcı olun,aklımı topladıkça sizlerı daha ıyı anlarım,hepinizden allah razı olsun.....umarım yardımlarınızı eksik etmezsiniz

Yorum

İşleniyor...
                            X