Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bipolar ve ozel sigorta

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bipolar ve ozel sigorta

bipolar tanisi konmus birinde ozel saglik sigortasi islemleri(kayit) nasil yapiliyor. Bilgi verirseniz memnun olurum.

Orjinal yazı sahibi: aileia View Post
    bipolar tanisi konmus birinde ozel saglik sigortasi islemleri(kayit) nasil yapiliyor. Bilgi verirseniz memnun olurum.
    Özel sağlık sigortası ( kayıt ) işlemleri derken tam olarak neyi kastediyorsun, anlayamadım. Özel Sağlık sigortası mı yaptırmak istiyorsun yoksa özel sağlık sigortan varda nasıl faydalanacağını mı soruyorsun ?

Özel Sağlık Sigortaları, çok ayrıntılı sözleşmelerdir ve her sağlık sigortasının özel şartlar bölümü titizlikle incelenmelidir. Genel olarak sağlık sigortaları aşağıda belirttiğim şekilde tasnif edilir.

1- Sadece yatarak tedaviyi düzenleyen, ayakta muayeneyi karşılamayan sağlık sigortaları
    2- Ayakta ve Yatarak muayeneyi limitler dahilinde karşılayan sigortalar
    3- Ayakta ve Yatarak muayeneyi limitsiz, ancak bazı istinalarla karşılayan sigortalar
    4- Yukarıdakis sigortaların yurtdışında geçerli olmasını sağlayan sigortalar.

Sigorta Hukuku'nun genel prensibi; rizikodan sonra sigortanın yapılması sözleşmeyi geçersiz kılar. Yani Sağlık Sigortasından önce, rahatsızlığınız mevcut ise sigorta şirketi sözleşmenin geçersizliğini ileri sürebilir.

Sigorta formunda, hukuka uygun olarak rahatsızlığını belirtmeniz durumunda, sigortanın Özel Şartlar bölümünü çok iyi incelemeniz gerekir. Özel Sağlık Sigortlarının çok büyük bir bölümü, ne yazık ki Psikolojik ve Norolojik rahatsızlıkları kapsam dışında tutmaktadır.

Sigorta Sözleşmelerini mutlaka okuyun, duyuma dayalı karar vermeyin.

Yorum

tesekkurler. Benim devlet sigortam var, ancaksigortamin kesilmesi halinde, (psikoz atagi gecirmek, calisamaz duruma gelmek) elimde ne gibi altttternatiflerin bulundugunu bilmek isterdim. Biliyorsunuz, bipolar ilaclari pahali seyler, bunlarda aileme yuk olmak istemem.

Hazir su an saglikliyken bir adim atmak istiyorum. Ama eger hastaligimi belirtmem halinde, bana bu konuda yardimda bulunmayacaklarsa veya psikolojik ve norolojik hastaliklari kapsamiyorsa sigorta benim icin cok anlami yok

Yorum

Bende senin gibi düşündüğüm için biraz araştırma yaptım. Ancak belirttiğin gibi çok anlamlı değil, belki sen daha iyi olanakları olan bir sigorta sözleşmesi bulabilirsin.

Yorum

İşleniyor...
        X