Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depakin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depakin

doktor bana bunu yazdı. hipomani ve duygu durum dengesizlikleri için bu ilacı kullanmaya başlayacağım.

bileniniz varsa yazsın, kötü yan etkileri var mı?

Bana ilk başlarda uyku yapıyordu gözlerimi açamıyordum, kötü bi yan etkisi yok rahat ol.Rahatsızlığın bipolar mı?

Yorum

ben de içiyorum. lithuril midemi çok bulandırmıştı. sanırım depakin de aynısını yapmaya başlıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: güven View Post
        Bana ilk başlarda uyku yapıyordu gözlerimi açamıyordum, kötü bi yan etkisi yok rahat ol.Rahatsızlığın bipolar mı?
        cevabın için teşekkürler.

evet bipolar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hkayac View Post
          ben de içiyorum. lithuril midemi çok bulandırmıştı. sanırım depakin de aynısını yapmaya başlıyor
          şuan sadece depakin mi, yoksa ikisini birliktemi kullanıyorsunuz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Illud Divinum Insanus View Post
            şuan sadece depakin mi, yoksa ikisini birliktemi kullanıyorsunuz?
            sadece depakin kullanıyorum...

Yorum

Merhabalar ablamda bipolar bozukluk var, daha çok manik olarak kendini gösteriyor, 2006da ilk atağını geçirmişti, o günden bugüne kadar gayet iyiydi 31ağustosta tekrar rahatsızlandı. Aslında bir hafta öncesine kadar telefonda sesinden tavırlarından bir sorun oldugu anlaşılıyordu ama bizim yanımızda olmadıgı için malesef bir şey yapamadık, biraz da 6yıl geçtiği için rahat davrandık sanırım( çok fazla dışa dönük gayet aktif bir birey bu nedenle her zaman yanımızda olması mümkün olmuyor, öğretmenlik yaparken diğer taraftan canlı müzik yapıyor, bazen çok geç geliyor son 2 aydır da didimdeydi, ablacım gel artık hadi özledik hem çok yoruyorsun kendini bak (haftanın 7 günü canlı müzik yapmış ve uykusuna dikkat etmemiş, ilacını içtiğini söylüyor,depakin kullanıyor devamlı olarak) desek bile ben böyle mutluyum saygı duyun diyip kestirip atıyor gitmiceksin desek ayrı eve çıkıcam diyor iyilikle söylesek gidiyor biz çıkar yol bulamadık nasıl davranmalıyız? şuan tedaviye başladık hastaneye yatıcak tekrardan bu dönemde bahsettiği bazı şeyler hayal ürünü olabiliyor nasıl karşılık vermek gerek onlar hayal abla gerçek şu demek mi doğru yoksa tamam ablacım demek mi?.. atak döneminde bazen bize kötü davranıyor itiyor bağırıyor sana da güvenmiyorum diyor bu bizi daha çok yaralıyor yaklaşamıyoruz , Allah herkesin yardımcısı olsun, ablamın bu hastalıgının farkına iyi varması ve bu şekilde kendi sağlığı için düzenli yaşaması için ne yapmalıyız? özellikle bipolar olan kişilerle konuşmak istedim çünkü onu en iyi sizler anlarsınız..

Yorum

depakin saçlarımı döktü gür saçlarım şimdi püskül gibi... bir de korkunç mide yanması... tabi bunlardaki en önemli faktör artan depakin dozlarım

Yorum

ve doktorum saç dökülmesi nedeniyle depakin i kesti. onun yerine seroquel in dozunu artırdı. 50mg içiyordum 200 mg a çıkardı. içer içmez kütük gibi devriliyorum. sabahları da efexor 75mg kullanıyorum. ayakta durabilmek için de modiodal alıyorum.

Yorum

Ben 15 yaşındayım Depakin kullanıyorum daha önce de kullanmıştım ama derslerimi etkilediği için bırakmaya karar verdim sonra taşındık ve ben bundan çok kötü etkilendim şu an hala okuluma uyum sağlayabilmiş değilim ya da belki de ben öyle düşünüyorum. Daha bir sürü şeyler yaşamışlığım var ama burada şimdilik sadece bende gördüğüm yan etkilerini yazacağım. Depakin kullanmaya başladığımda özellikle uyku sorunu oluyor. Beyni sakinleştirdiği için hem derse konsantre olamıyorsun hem de uykun geliyor. Ama diğerlerinin dediği gibi geçici mi bilmiyorum bende hala var ama ilk başlarda çok oluyor. Ben Depakin'i ilk kullanışımda okuldan eve gelir gelmez uyurdum.

Yorum

Hayatımın ilacı. Beni uçurumdan kurtaran ilaçtır Allah'ın izniyle. Önce saç dökülmesi yapıyor ama 6-7 ay sonra geçiyor. İştahını da açabilir. Yediklerine dikkat et. Ben 5 kilo aldım.

Yorum

seroquel den daha fazla kilo aldıramaz... 8 kilo aldım. resmen şeker bağımlısı yapyor insanı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hkayac View Post
                          seroquel den daha fazla kilo aldıramaz... 8 kilo aldım. resmen şeker bağımlısı yapyor insanı...
                          bnde redepra 15 mg ilac aliyorum asiri derece acikiyorum surekli bisiler yemek istiyorum :laughing:

Yorum

1 aydır depakin kullanıyorum. iştah artışı oldu son 1 haftadır, bundan mı olmuştur acaba..?

Yorum

Depakin iştah artışı yapmaz kardeşler. İştah artışının kralını antipsikotikler yapıyor mesela zyrexa (olanzapin). Tam 35kg aldım kısa bir sürede. Depakin ise saçlarımda seyrelme yaptı.

Yorum

İşleniyor...
                              X