Duyuru

Collapse
No announcement yet.

neden ihtiyaç duyuyoruz???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• neden ihtiyaç duyuyoruz???

Neden ihtiyaç duyuyoruz başlıklı bi yazıyı ben okumazdım şahsen...peki sizce neden bahsediyorum??
    aslında genelden özele bahsetmek istiyorum...bence böle başlamak en iyisi..mesela yazın chat'in zararları hakkında bir sunum yaptım (google'a yazınız chat'in zararları,karşınıza çıkan ilk fotoğraf)veee tüm sınıf o fotoğrafı görüp gülmekten yerlere yattığında tek yapmam gereken etkilenen hocaya ciddi bi şekilde bakmaktı)yaşamaya değer bir duygu,zafer anı)
    yani insan hiç tanımadığı birine neden yazı yazarki..ya da neden bi insanın özel hayatı hakkında fikir edinmek ister...ben önceleri bunun sadece türk erkeklerine özgü olduğunu düşünmüştüm.Ancak canada'da yapılan bir araştırmada da türkiyedekine benzer sonuçlar var...
    facebook'da aynı olay var...cebinde beş kuruş parası olmayan erkekler, son model arabaların önünde, boyu kısa şişman kızlar güsel yüzleriyle..hatta sürekli ders çalışan insanlar sadece eller havaya resimleriyle...
    ve o duvar yazıları...biz bu konuyu önemsiyoruz..ya da bak biz gece yazı yazılabilcek bi saatte burda eğlendik bizz..(bu arada en sevdiğim duvar yazısı silemiyosan karala,...tayfa idi...zekice bence?))
    ve siteye yazı yazmak...gerçekten duygularımızı mi paylaşmak istiyoruz yoksa tek yaptığımız kendimizin böle hissettiğini göstermek mi??yani göstermelik mi,yaşıyoruz...
    vee buna siteden örnek vermeden duramıyorum,tutamıyorum kendimi...birisi lithuril i sormuş....eğer sen gerçekten hasta bi insansan bunun illa bipolar olması da gerekmez...doktor kontrolü dışında ilaç bırakılmayacağını biirsin...ya da lithuril aralığını doktoruna sorarsın,söler..yani bazı yazıların ciddiyetsizce yazıldığını düşünüyorum...
    birde ne tam asta ne tam sağlıklı biri olarak,doktorunun bile hasta demediği biri olarak..bence buna ihtiyacımız olduğu için yapıyoruz...yani bunu iltifat olarak alın,bu siteye yazı yazan çoğu kişi sağıklı,nerdeyse %80..ve facebookdaki resimler,chatleşmek,yazı yazmak..hepsi normal bi insanın ihtiyacı gibi...sanki büyüyemeyen tarafımızın ihtiyacı var,bak ben ne kadar güzel,yakışıklı,zeki,zengin,mükemmel bir insanım die...
    mesela adamın teki felsefe okuduğunu iddia edip benim adımla bana şşiir yazmıştı,ve bunun bendeki tek etkisi "korku"ydu.ve bence o adamın tek istediğiyde buydu..
    mesela ben bu hastalığın başında çok güsel şiirler yazdım.ve onları da adımın gayet açıkça gözüktüğü bir sitede yayımladım.herşey güllük gülüstanlıktı.ta ki sınıfta biri şiirlerini okudum,yazıyo musun?dedikten sonra sınıftaki geriye kalan 20 kişinin de aynı şiirleri okuduğunu öğrenene kadar.Şiirlerin hepsi aşk ve üzüntü şiiriydi))hoşlandığım çocukta dahil herkes okumuştu.ve ilham geldiğine insanları inandırmak zordu...
    yani uzun süredir hiç bir yerde yazı yazmıyorum,tanımadığım insanlarla konuşmuyorum-1.5 sene oldu-şiirde yazmıyorum.ve yukarıda sölediğim herşeyi bi zamanlar ben de yaptım.buna neden ihtiyaç duyduğumuzu merak ediyorum.yani bi zamanlar benimde....benim hayatımla ilgili bişiy mi?yoksa benle mi?ve size de oldu mu?ya da neden yapıyorsunuz?açıklarsanız çok sevinirim...
    "TESADÜF BİLİNÇALTIMIZDIR"

5 kişi görüntülemiş ama nie kimse cevap yazmadı yaaw... ben sizi yargılamak için yazmadım kiii..ben de chatleştim.. :lol: ben de siteye yazı yazıyorum :roll: ..ve ben de makyajsızz fotolarıımı koymuyorum. .yani mümkün oldukçaa)come on millet..sadece merak ettim... :?:

Yorum

Buraya belki sana katkı olabilecek türde bir şeyelr yazmak isterdim ama yazdıklarının hiç birini yaşamıyorum..Dolayısıyla neden böyle yapıyorsunuz sorusuna cevap vermem..Ancak belki ergenlik dönemlerimde hissetmiş olabilirm bunları..Bunun da kişinin o dönemde ön plana çıkma isteğiinden dolayı olduğunu düşünüyorum..Hepimiz elbette o dönemleri yaşamışızdır..Ama şimdi böyle bir şey yapıyor muyum?Bence hayır..Gerek yok ki..Neysek oyuz ya da ilgi bekleyen çocuklar değiliz
      Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

paylaşmak....aslında çoğunda verileBilecek cvpları Biliyosun...ama ümitte var taBi...

ama genelde sadece
        paylaşmak...

neden ihtiyaç duyuyoruz mesela Ben...üye olduğum günden Beri tek Bi sorunumdan Bahsettim...eğer paylaşmasaydım Biliyorumki daha fevri hareket ederdim...
        seni tanımayan Birine yazıyorsun cvp geliyo okuyorsun...Bu dışardan Biri...sana karşı nötr yaklaşarak kendi yapacağı şeyi yazıyo fikir alıyorsun...uygulamasan Bile...daha mantıklı düşünmek zorunda olduğuna kanaat getiriyoesun...Bide şu var Ben çevremdeki kimseye güvenmiyorum güvenilecekkimse yok etrafımda Biliyorumki Birine anlatsam olaf dönecek dolaşacak Bana gelecek....sırf hastalık değil yani...insan içini dökmeye herzaman muhtaçtır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MaLTtTt
          Buraya belki sana katkı olabilecek türde bir şeyelr yazmak isterdim ama yazdıklarının hiç birini yaşamıyorum..Dolayısıyla neden böyle yapıyorsunuz sorusuna cevap vermem..Ancak belki ergenlik dönemlerimde hissetmiş olabilirm bunları..Bunun da kişinin o dönemde ön plana çıkma isteğiinden dolayı olduğunu düşünüyorum..Hepimiz elbette o dönemleri yaşamışızdır..Ama şimdi böyle bir şey yapıyor muyum?Bence hayır..Gerek yok ki..Neysek oyuz ya da ilgi bekleyen çocuklar değiliz
          mesela bu siteye yaklaşık 1124 mesaj yazmışsın.belki görünürde bunun benim yaşadıklarım dediğinle bi ilgisi yok gibi.ama bence var.
          sezen aksu konserine gitmiştim.ailesinden, düşüncelerinden , anılarından bahsetti.ve o bir sezen aksu olduğu halde bunu yapmak zorunda olmadığı halde yaptı.ki ben bunun sadece basın için yapıldığını düşünürdüm...
          aslında gerçek ismini vermiyorsun ama senin yaptığında aynısı...yani eğer benim ilgi beklediğimi düşünüyorsan sen neden ilgi gösteriyosun...kii yaklaşık -en az-1000 kişinin bunu okuduğunda aynı ilgiyi göreceğini bilerek...
          bence bu ergenlik döneminden daha fazlası..insanın piskolojisinde gizli bişi...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gokche
            paylaşmak....aslında çoğunda verileBilecek cvpları Biliyosun...ama ümitte var taBi...

ama genelde sadece
            paylaşmak...

neden ihtiyaç duyuyoruz mesela Ben...üye olduğum günden Beri tek Bi sorunumdan Bahsettim...eğer paylaşmasaydım Biliyorumki daha fevri hareket ederdim...
            seni tanımayan Birine yazıyorsun cvp geliyo okuyorsun...Bu dışardan Biri...sana karşı nötr yaklaşarak kendi yapacağı şeyi yazıyo fikir alıyorsun...uygulamasan Bile...daha mantıklı düşünmek zorunda olduğuna kanaat getiriyoesun...Bide şu var Ben çevremdeki kimseye güvenmiyorum güvenilecekkimse yok etrafımda Biliyorumki Birine anlatsam olaf dönecek dolaşacak Bana gelecek....sırf hastalık değil yani...insan içini dökmeye herzaman muhtaçtır...
            evet bu mantıklı...gerçekten..yani belkide bu tür davranışarın sebebi çevremizdekilerle yapılan eksik-hatalı-iletişimdir...mesela ben tüm arkadaşlarıma, aileme ve benimle ilgilenen herkese o anda kafama ne taktıysam benim için sorun neyse anlatırım...eğer hakkında konuşmuyorsam, o konuyu ancak o zaman bitirmişimdir
            vee belki de çevremizdekiler bize yeterli gelmediğinde ya da onları üzmemek,ya da güvenmediğimizden burdayızz.evet,çok mantıklı...ve belkide ben 1.5 senedir bu nedenle yazmıyorum..

Yorum

bir de gokche ihtiyacıız olduğundan bahsetmiş ama şöyle bişi var..60 yaşındaki dedemizide chatleşirken bulabiliyoruz ya da 6-7 yaşındaki kuzeniminde msn'i var.Ve 10 yaşımdaki kuzeniminde...yani kimin neye ihtiyacı olduğunu neye göre belirliyoruz...ya da nasıl ihtiyacımız olduğunu anlıyoruz...
              mesela hani E.R. daki doktorların çağrı cihazı var yaa..cep telefonundan önce iş adamları-ticaretle uğraşanlar da hatta öğretmenlerde bile ondan vardı.sonra 90ların ortasında herkes cep telefonu aldı.buraki herkes kelimesi önemlii,çünkü bi kişide cep telefonu bi dierinde çağrı cihazı varken pek işe yaramıyodu..sonra internet daha da yaygınlaştı..ve iphone'lar...
              ee şimdi bunu neden sölüyosun dediğinizi tahmin ediyorum.Yani şu anda da bi basamaktayız.google'da seni bulamadım sevgilim,çok üzüldüm :lol: denilebilcek bi çağdayız..
              ve biz gerçek hayatta asla konuşamayacağımız,saygı duymadığımız ya da önemsemediğimiz insanlarla konuşmaya çalışıyoruz..bu her iki taraf içinde geçerli..yani benim bi sınırım var, senin bi sınırım var..peki biz neden konuşuyoruz :?: senin sevgilinden bana ne benimkinden sana ne..mesela..ya da neden benimle hastalık hakkında konuşuyosun??ben bi otorite diilim ki..
              bence bu önemli..yani boşanmak üzereyken chatte tesadüfen birbirlerine tekrar aşık olan çift türkiye'de olsa bu seferde karım beni aldattı die boşanırlardı :lol: neden kendimizi aldatıyoruz :?:
              ama bu sitede yapılanın da çok önemli olduğunu düşünüyorum..yani bi şekilde iletişim kuruyoruz,kamufle olsak da..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bipokanguru
                mesela bu siteye yaklaşık 1124 mesaj yazmışsın.belki görünürde bunun benim yaşadıklarım dediğinle bi ilgisi yok gibi.ama bence var.
                sezen aksu konserine gitmiştim.ailesinden, düşüncelerinden , anılarından bahsetti.ve o bir sezen aksu olduğu halde bunu yapmak zorunda olmadığı halde yaptı.ki ben bunun sadece basın için yapıldığını düşünürdüm...
                aslında gerçek ismini vermiyorsun ama senin yaptığında aynısı...yani eğer benim ilgi beklediğimi düşünüyorsan sen neden ilgi gösteriyosun...kii yaklaşık -en az-1000 kişinin bunu okuduğunda aynı ilgiyi göreceğini bilerek...
                O bir Sezen Aksu diyorsun da peki Sezen Aksu ilgi görmek için mi ailesinden bahsetti?İnsanlar sırf şekil için yaşamazlar..Şekilcilik yoktur yani..Her insanın paylaşmaya ihtiyacı vardır ve o da paylaşmıştır..Onun ünlü olması bir şeyi değiştirmez çünkü o bir insan..Ünlü de olsa insan..

Bence sen şunu karşıştıryorsun:İnsan paylaşır çünkü bu bir duygusal ihtiyaçtır ve sorunlar paylaştıkça azalır..Bu benim firkim..Ama sana göre inanlar paylaşır çünkü asıl amaç paylaşırken satır aralarında kendini ön plana çıkarmak, övmek ve egolarını böylece tatmin etmektir..Sen böyle düşünüyorsun bence ve yanılıyorsun..Ergenlik dönemi diye kasdettiğim buydu..İnsan ancak ergenlik döneminde böyle ön plana çıkmak için çırpınır..
                Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

şimdi olayı tamamen genele vurmuşsun..ben kendi adıma hastalıklarımı ve korkularımı yazarken hiçte mükemmel durmuyorum :lol: ya da burda ki birçok insanın hayatı harika değil ki dediğin geçerli olsun..bu kendi adıma benim için ihtiyaç.çünkü çevremde aynı anda okb fobi anksyte yaşayan biri yok..ama burda var.ve aynı dili konuşabiliyorum..anlamak ve anlaşılmak güzel ve çekici elbette...insanların özel hayatı okumayı isteme gibi bir amaç yok..sadece insanlar tıkandıkları noktada objektif bir çözüm önerebilirler diye hiç tanımadığı insanlara danışıyor burda..biz de yardım etmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz..bunda bir tuhaflık yok..senin bahsettiğin türden iletişimleri kuranlarla bu sitedekiler çok çok farklı..kısa boylu ve şişmen biri kendini farklı tanıtıp bundan keyif alıyorsa ya eğitim düzeyi düşüktür ya da bakış açısı çok dardır..ben bu forumda böyle boş insanların olduğunu düşünmüyorum.en azınlık çoğunluk böyle değil..ihtiyaç duyulan depresyonda ki birinin depresyon tecrübesi olan birileri ile fikir alışverişi yapma isteği..bu elbettte ihtiyaçtır..bunun nedenini sorgulamak gereksiz..nasıl bakarsan öyle görürsün derim ben..facebook ya da benzeri sitelerle bu site arasında ki farkı farketmek çok kolay :lol:kendini farklı göstermeye çalışanlara da gülüp geçersin kaale bile almazsın yani bu budur..ben konuyu mu anlamadım bilmiyorum ama..bu sitede bir bipolar başka bir bipolar hastasıyla yaşadıklarını paylaşır bundan doğal birşey yok.çünkü elini sallasan bipolara ya da okb ye çarpmıyor..biz de bu nokta da buluşuyoruz falan falan :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bipokanguru
                    O bir Sezen Aksu diyorsun da peki Sezen Aksu ilgi görmek için mi ailesinden bahsetti?İnsanlar sırf şekil için yaşamazlar..Şekilcilik yoktur yani..Her insanın paylaşmaya ihtiyacı vardır ve o da paylaşmıştır..Onun ünlü olması bir şeyi değiştirmez çünkü o bir insan..Ünlü de olsa insan..

Bence sen şunu karşıştıryorsun:İnsan paylaşır çünkü bu bir duygusal ihtiyaçtır ve sorunlar paylaştıkça azalır..Bu benim firkim..Ama sana göre inanlar paylaşır çünkü asıl amaç paylaşırken satır aralarında kendini ön plana çıkarmak, övmek ve egolarını böylece tatmin etmektir..Sen böyle düşünüyorsun bence ve yanılıyorsun..Ergenlik dönemi diye kasdettiğim buydu..İnsan ancak ergenlik döneminde böyle ön plana çıkmak için çırpınır..
                    HAYIR,YANILIYOSUN...Ben de sana katılıyorum, yani hem fikiirm diebiliriz...bi kere insanların paylaşmasına hiç bi kastım yok.Ve bi noktada gerekli olduğunun farkındayım.Mesela bi tanıdığım doktor tavsiyesi ile kafasına taktığı herşeyi herkese ama eksiksiz çevresndeki herkese anlatır.
                    Ve bununla ilgili bi hikaye bile var.Adamın teki eşini eve kilitlermiş ve evin çevresindeki komşularla-hatta kendinden başka tüm insanlarla- konuşmasına izin vermezmiş.Ve kimsenin nedenini bilmediği bi şekilde evlendikten kısa bi süre sonra eşleri ölürmüş.Ta ki son eşine kadar..Ve adamda bi gün evden gitmiş gibi yapar.Ve bi de ne görsün.Eşi kendine bezden bi adam yapmış,almış karşışına onunla konuşuyor,dertlerini paylaşıyor..Hikayenin sonunda sinirlenen kocanın bebeği parçaladığında içinden irin aktığı sölenir,ama ben bu kısma inanmamıştım..
                    Sonuçta senin ve benim paylaşmaktan anladığımız aynı şey ve benim buna bi itirazım yok.
                    bi da okusana yazdıklarımı :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
                      ha dışarıda yüzyüze iletişim kurmuşuz, ha burada. bence hiçbir fark yok ihtiyaç bakımından. üzerinde bu kadar düşünülecek bir konu değil. insan denen varlık iletişim kurmaya ihtiyaç duyar, kadın cinsi 2 kat duyar. evde sorunlarımı ailemle paylaşamıyorsam, arkadaşlarımla paylaşamıyorsam gelip burada anlatıyorum. olay bundan ibaret. buradaki herkes de kendi çevresinde paylaşamadığı için burada yazıyor.
                      evet belki haklı olabilirsin...ben belki şımarığımdır..ama üstte yazdıklarımı okuyunca, olay sadece bu site diil kii..biraz daha genel yaklaşmak lazım...bir de çevremizdeki 100.000 kişi anlayışsız da biz 3.000 site üyesi mi çok anlayışlıyız...ya da neden buna ihtiyaç duyuyoruz...evet bi ortak noktamız var, o da bu sitede olmak :!: eee,,yani :?: geriye kalan farklılıklar..
                      ben seni,beni ya da bizi yargılamak istemiyorum..sadece merak ettim..nedir bizi burda buluşturan..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
                        şimdi olayı tamamen genele vurmuşsun..ben kendi adıma hastalıklarımı ve korkularımı yazarken hiçte mükemmel durmuyorum :lol: ya da burda ki birçok insanın hayatı harika değil ki dediğin geçerli olsun..bu kendi adıma benim için ihtiyaç.çünkü çevremde aynı anda okb fobi anksyte yaşayan biri yok..ama burda var.ve aynı dili konuşabiliyorum..anlamak ve anlaşılmak güzel ve çekici elbette...insanların özel hayatı okumayı isteme gibi bir amaç yok..sadece insanlar tıkandıkları noktada objektif bir çözüm önerebilirler diye hiç tanımadığı insanlara danışıyor burda..biz de yardım etmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz..bunda bir tuhaflık yok..senin bahsettiğin türden iletişimleri kuranlarla bu sitedekiler çok çok farklı..kısa boylu ve şişmen biri kendini farklı tanıtıp bundan keyif alıyorsa ya eğitim düzeyi düşüktür ya da bakış açısı çok dardır..ben bu forumda böyle boş insanların olduğunu düşünmüyorum.en azınlık çoğunluk böyle değil..ihtiyaç duyulan depresyonda ki birinin depresyon tecrübesi olan birileri ile fikir alışverişi yapma isteği..bu elbettte ihtiyaçtır..bunun nedenini sorgulamak gereksiz..nasıl bakarsan öyle görürsün derim ben..facebook ya da benzeri sitelerle bu site arasında ki farkı farketmek çok kolay :lol:kendini farklı göstermeye çalışanlara da gülüp geçersin kaale bile almazsın yani bu budur..ben konuyu mu anlamadım bilmiyorum ama..bu sitede bir bipolar başka bir bipolar hastasıyla yaşadıklarını paylaşır bundan doğal birşey yok.çünkü elini sallasan bipolara ya da okb ye çarpmıyor..biz de bu nokta da buluşuyoruz falan falan :roll:
                        BU BİRAZ TARAFLI DAVRANMAK OLUR MU?SANMAM..SENİ SEVDİM..SÖLEDİKLERİN GERÇEKTEN ÇOK MANTIKLI...BEN Bİ BİPOLARIM AMA ÇOK SAĞLIKLIYIM...SADECE TANI KONDU VE YILDA 2 KERE HASTANEYE GİDERİM.VE HASTANENİN BEKLEME ODASINDA DİĞER HASTALAR BANA İLK ÖNCE YAKININIZ MI HASTA? DİE SORARLAR..HAYIR BEN HASTAYIM DERİM,KİMSE İNANMAZ...SONRA NASIL İYİLEŞTİĞİMİ,DOKTORUMUN ADINI SORARLAR..DOKTORU BEKLEMEK BENİM İÇN RÖPORTAJ SAATİ GİBİDİR...VE BEN BAZEN YORGUNUMDUR,ACELEM VARDIR.AMA SIRF ONLARIN UMUDUNU KIRMAMAK İÇİN CEVAPLARIM.MESELA Bİ KERE YANIMA 40 YAŞALRINDA Bİ BAYAN OTURDU,OBSESİFMİŞ...O KADAR ÇOK ŞEY ANLATTI Kİ..SORU SORMAMA FIRSAT BİLE VERMEDİ..UMUDUNU KIRMAMAK İÇİN CEVAPLADIM.BEN HİÇ Bİ ZAMAN TAM ANLAMIYLA HASTA OLMADIM Kİ İYİLEŞİYİM DİEMEDİM..Senin ne demek istediğini de anlıyorum...
                        Sadece her sitede olduğu gibi bu sitede de abuk sabuk yazı yazanlar oluyoo,vee ben neden burda olduğumu(zu) bir de sizden duymak istedim...

Yorum

psikolojik hastalıklarımız..diğerleri neden burda onu bende anlamıyorum :lol: psikolojiye merak olabilir ya da farklı bir sorunu var olabilir bir sürü ihtimal..ama ortak nokta sorunlarımızın olması..bundan daha geçerli bir neden olamaz..neyi yadırgıyorsun ben anlamadım hala..ya da neye karşı çıkıyorsun..farklılıklarımız var diye iletişim halinde olmamamız mı gerekiyor :roll: bence sen diğer sitelerin içeriğiyle bu siteyi birbirine fena halde karıştırmışsın..evet anlayışlıyız çünkü ortak hastalıkları yaşayan hastalarız..bunda da bir çelişki yok.ben hala sorunu anlamadım :lol: :lol:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
                            hem bipolar hem sağlıklı nasıl oluyorsun anlamadım?
                            aslında ben de anlamıyorum..ama uzun süredir 2 sene gibi hiç bi hastalık belirtisi göstermiyorum..ya da bu konuda hiç bi sorun yaşamıyorum...bipolar hastalık nedir? sorusunun cevapları ben de yok...ilaçları en düşük dozajda kullanıyorum ve her an bırakabilirim...belki sana göre bu sağlıklı olmak için yeterli diildir,ama ben kendimi sağlıklı hissediyorum....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
                              psikolojik hastalıklarımız..diğerleri neden burda onu bende anlamıyorum :lol: psikolojiye merak olabilir ya da farklı bir sorunu var olabilir bir sürü ihtimal..ama ortak nokta sorunlarımızın olması..bundan daha geçerli bir neden olamaz..neyi yadırgıyorsun ben anlamadım hala..ya da neye karşı çıkıyorsun..farklılıklarımız var diye iletişim halinde olmamamız mı gerekiyor :roll: bence sen diğer sitelerin içeriğiyle bu siteyi birbirine fena halde karıştırmışsın..evet anlayışlıyız çünkü ortak hastalıkları yaşayan hastalarız..bunda da bir çelişki yok.ben hala sorunu anlamadım :lol: :lol:
                              belki de sen sitedeki en düzgün insansındır ve aslında bu soruyu yanıtlaması gereken sen diilsindir.ve belkide ben böle bi başlık açarak hata yaptım :roll: yani aslında insanların neyi niçin naptığını sorgulamak gereksizdir bazen ve sadece saygı duymak gerekir..bu nedenle bu başlığı takip etmeyi bırakıyorum....
                              ve dediğin gibi burası bi yardımlaşma sitesi ve şu anda yardıma ihtiyacım yok..bu nedenle tekrar yardıma ihtiyaç duyana kadar başka bi nickle görüşmek üzere hoşçakalın... :P

Yorum

İşleniyor...
                              X