Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eşim bipolar hastası yardım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eşim bipolar hastası yardım

öncelikle selamlar.konuyu kısaca özetlemek istiyorum.2010 yılında evlilik yaptım.eşim bipolar hastası olduğunu bana evlendikden 1 yıl sonra söyledi ve herşey çok geçti çünkü bir bebeğimiz olmuştu bile.sürekli bayılıyor, erken saatde uyuyor ve hep susuyordu kendisine sorduğumda hamilelik psikolojisi diyordu ve kanım düşük o yüzden bayılıyorum diyordu tabi biz çözümü kan ilaçlarında felan arıyorduk fakat yanılmışız.tabi hastalığın saklanmasının yanında birçok olayda saklanmış ve bana söylenmemiş.şuanda amatörce ulaştığım hastane kayıtları şunlardır. ANTALYA DEVLET HASTANESİ 7 KAYIT(TANI= Yenileyen duygu durum bozukluğu,ankstye bozukluk,yaygın ankstye bozukluk,bipolar duygu durum bozukluğu)ISPARTA DEVLET HASTANESİ 2 KAYIT ( TANI = Depresif nöbet) AÇAPA TIP FAKULTESİ 1 KAYIT (TANI = Bipolar duygu durum bozukluğu) GATA 1 KAYIT ( TANI = Bipolar duygu durum bozukluğu.16 gün yatarak tedavi gördü) atak sırasında 1,,5 yaşındaki cocugumuzun kafasını yere vurası geldiğini sölemekdedir (şahitlerim mevcuttur)biz artık boşanma kararı aldık.ama cocuğun velayetini istiyor.bende açıkcası kuşkulanıyorum çünkü kafasını yere vuracağını söylemişti ve bunuda söylediğini kabul ediyor.sizce çocuğunun kafasını yere vuracağını söyleyen bir anneye hakim çocuğun velayetini verir mi? lütfen böyle bir olay yaşayan tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim

tecrübem yok da, bence velayeti ona vermezler. yeter ki eşinin hastalığının böyle sonuçları olabileceğini kanıtlayın. ve şahitlerin de mahkemede konuşsunlar.
    forumdan bu sefer cidden ayrıldı special thanks to lacyromasa :P dreamer, sana yollayacağım şey de güme gitti kusura bakma. hade baybay

Yorum

ben de bipolar bir kadınım..defalarca acillere gittim ataklar geçirdim intihara kalkştm gerçekten çok zor...doktor bana ilaçlarımı ancak hamilelikte bırakabileceğimi ama anne olacak psikolojide olmadığımı bu nedenle bekleyeceğimi söledi.ilaç almadan çok kötü hale geliorz...eşiniz çok büyük hatalar yapmış bir kere bu psikolojide bi insanın asla hamile kalmaması gerekir.ikincisi kendinizi şuna hazırlayın eğer kız bebeğiniz varsa bipolar olma olasılığı çok yüksektir çünkü bu hastalıklar genelde cinsiyet üzerinden devam eder.ve diğer söyleyeceğim mahkeme asla çocuğu annesine vermez rahat olun zaten verse bile annenin size mantıken vermesi gerekir.çünkü bakacak akli selayeti yok...

diğer açıdan çocuğu ona verdiğinz günlerde de kontrollü olmanız gerekir ben kendi kolumu kesip bayılmıştım zamanında ve amacım intihar da deildi..güya elim beni boğacaktı ve o an balta bulsam elimi kesecektm fakat bıçakla keserken bayıldım...yani deme istiorm ki eşiniz çocuğunuza kasti olmasa bile böyle dolaylı yollardan beyni rahatsızlıklarından zarar vereblir.hiçbir zaman emin olmayıp devamlı çocuğunuzu kollamanız en güzeli.
      Gemiler gibi dünya, gemiler gibi hayat
      Gemiler gibi yıllar, geçip gidiyor, geçip gidiyor...

Yorum

cevabınız için çok teşekkür ederim kardeşim.ben zaten olayın bu kadar ciddi olduğunu biliyorum. fakat eşim durumun ciddiyetinde deil.gatadan yeni çıktı ve şuanda normale döndü yani atağı geçti ancak yeniden atak geçirmeyeceği anlamına gelmiyo tabi.bana söylediği ben iyileştim ve ilaçlarımı düzenli olarak kullanıyorum bu şekildede birdaha rahatsızlanmıycam bu yüzden cocugun velayetini bana ver diyo.ama biliyorum ki rahatsızlanmıycağı bir kesin gerçek deil.çünkü eşim tam 2007 yılından beri birsürü psikolojik pronblemler yaşamış.ya bir anne nasıl isteyebilir çocugunun saglıksız ve tehlike altında büyümesini.ayrıca bu cocuk zaten % 25 rahatsız olma olasılığı inşallah yoktur düşünmek dahi istemiyorum.bunu benden nasıl saklayabilir hadi beni düşünmedi o minicik yavrunun hayatınıda mı düşünmedi bu cehaletten başka bırsey deıl.hadı kendısı düşünmedi ailesi neden düşünmedi.allahım bana sabır versin başkada birşey söylemiyorum.aslında ben ona teklifimi sundum çocugun velayeti bende kalsın fakat sen iyi oldugun sürece istediğin gibi görebilirsin götürebilirsin diye kabul etmedi.kuşkum hakim bu çocugu anneye verirse neler olur bilmiyorum. offfffff allahım ya of

Yorum

şimdi ben de iyileştim ama öle olmuo daha 4 5 gün önce acildeydim...böyle bir insan çocuğa bakamaz bırakın çocuğu kendine bakamaz hale geliyoruz.ayrıca bipolar hastanın durumunun ağırlığına göre askere bile alınmaması söz konusu olabilio.sizin eşinizin de durumu ağır geçici iyileşmelere bakarak hakimin çocuğu annesine vereceğini düşünmüyorum.
          bu ömür boyu süren bir hastalık mahkemede ben iyileştim demesi birşey ifade etmeyecektir.

ayrıca eşiniz gerçekten çocuğunu da düşünmemiş size de bişi anlatılmamış eşinizin ailesi de bişi dememiş...ortada büyük bir cahillik var böyle şey gizlenir mi hiç...gerçekten çocuğunuzn peşine düşün annesidir onda da kalabilir demeyin ki zaten demiosunz ama ben yine de kendimi bildiğimden eşinizin de ruh durumunu tahmin ettiğimden konuşuyorum.eşiniz ya hastalığının ciddiyetinde değil veya zaman zaman benm de geçirdiğim ben iyileştim bitti sendromunu yaşıyo.

size tavsiyem eşinizle bu problemi çözemezsiniz..boşuna ikna etmeye çalışıp da yorulmayın kendinizi tüketmeyin çünkü birşeyi değiştireceğinizi sanmıyorum.mahkeme zaten çocuğu size verecek o ne dese boş bi kere ruhi dengesi yerinde deil içiniz rahat olsun ...
          Gemiler gibi dünya, gemiler gibi hayat
          Gemiler gibi yıllar, geçip gidiyor, geçip gidiyor...

Yorum

Benimde annem yıllardır bipolar hastası bizde ilk olduğu dönemlerde çok zor günler atlattık ama ne babam nede biz onu terketmeyi asla düşünmedik. sonuçta bipolar ilaçlara uykuya dikkat edildiğinde tehlike olmaktan çıkıyor. tamamen iyileşme gibi birşey söz konusu elbetteki değil ama nasılki kalp şeker hastaları ölene dek ilaçlarla yaşıyor bu hastalıkta öyle...
            şöyle bir durum var bu tür hastalıklarda kişinin çocuklarındada ruhsal sorun olma olasılığı yüksek ki bunu doktorlarda diyor ve bende abimde başka türünü yaşıyoruz birçok yakın çevremde gözlemlediğim benzeri durumlarda var. Allah göstermesin ama ilerde çocuğunuzda böyle sorun çıksa o zaman ondan nasıl kaçacak kime vermek isteyeceksiniz?bunu yapmak yerine eşinize destek olup beraber daha güzel günlerde yaşayacağız demek yerine kolaya kaçıyorsunuz. ki boşanmış bir anne babanın çocuğunun piskoloji bellidir.ve üstünede annede böyle bir rahatsızlığın olması durumu daha vahimleştirir. bence siz şimdiden kendi çocuğunuzun piskolojisinide çökertiyorsunuz ama farkında değilsiniz.
            Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

mila arkadaşım bizim ayrılma sebebimizin tamamı hastalık deil zaten.benim evliliğim yalanlar üzerine kurulmuş bir evlilikmiş sen bu evlilikden ne kadar mutluluk bekleyebilirsin.önce insanın dürüst olması gerekli.ayrıca evlimisin bilmiyorum evli olsan ve beni kendi yerine koysan ve olaylara duygusal olarak bakmasan beni anlardın.yalandan saklanmışlıklardan ve cehaletten hertürlü zarar gelir.

Yorum

inşallah dediğiniz gibi olur.inanın uykularım kaçıyor çocuğu almam lazım.karşı tarafın ailesi ise hakim zaten çocuğu bize verecek diyo şaka gibi ya.cehalet

Yorum

işin kötü olan yanı çocuğun küçük olması zaten.minicik yavru savunmasız daha konuşamıyor bile benim korkumda bu zaten.

Yorum

batuhan bey evlenmeden once iyiydide evlenip alacagini alildiktan sonrami tu kaka oldu esiniz
                    benden sakladi diyorsunuzda gozunuz kulaginiz nerdeydi tanistiktan evlenene kadar hicbir sey farketmediginize gore o da insan gibi insanmis oyle abartili bir sekilde yazmissiniz ki sanki bipolar illada katilmis gibi bipolarda insandir belki senden bile merhametlidir bunu bil
                    sen sanki cocugu alimak istiyorsunda gorelim bakalim erkek milleti degilmisin simdi birilerini bulur ya evlenir yada sevgili yaparsin
                    o zaman goruruz
                    baba anne varken bir gozu gorurmus cocugunu anne gittikten sonra iki gozude gormezmis
                    uvey anne elinde buyumektense hastada olsa kendi annesinin yaninda olmasi iyidir cocugun

Yorum

Batuhan Bey,

Artik esinizden bosanmanizin bir faydasi yok aksine destek olacaksiniz, olmalisiniz, evlilikte iyi gunde kotu gunde diye yemin edilir, iste size kotu gun, sizden saklamasi cok kotu birsey ama olan olmus, doktorlarla baglantisini kesmeden ilaclarina devam ettirin esinizi ve siz hep destek olun, unutmayin bipolar olup hayatini yasayan, is yasami da olan yuzbinlerce insan var. Cocugunuzu annesiz birakmayin, bipolar da olsa o da bir anne, yeter ki tedavisini aksatmayin, tam manasi ile bir tedavisi yok bipolaritenin, yardim edin esinize, bosanmayin.

Ayrica yarin obur gun ayni hastalik evladinizda cikarsa onu da mi terk edeceksiniz ?

Bipolar insanlar, destek verildigi takdirde normal insanlar gibi yasarlar, ara sira sorunlar olabilir ama ona da katlanacaksiniz, daha dogrusu katlanmalisiniz, evlilik sadece iyi gun icin degil, eglence icin hic degil.
                      Last edited by defiance; 07-09-2012, 10:46 PM.
                      so you're saying there's a chance ?

Yorum

deryasu ve defiance arkadaşlar yazdıklarınız o kadar basit ki ama gerçekten objektif olarak bakan bir insan için o kadar doğal ve mantıklı açıklamalar ki SÜPER denecek kadar kaliteli.sanırım ilk yazdığım metni tam okumadınız yada anlamadınız.1 boşanma kararını hemen almadım ben.hastalandığı anda saçma sapan şeyler söledi ve hastaneden çıktığında tekrar sordum bunlar gerçekmi diye evet dedi.iyi okursanız metnimde birçok saklanmışlar var yazmıştım.yalan yok kardeşler bende bırakıp kaçmakda yok.insanız bugun böyleyiz yarın ne oluruz bilemeyiz hayat bu ona veren allah banada verebilir.bunun zaten farkındayım ben.ama şundan emin olunuz ki 1 çocuk babası olarak yuvamı yıkacak o kadar büyük sebepler var ki bu kararı almışım.ayrıca bu hataları yapan o kadındır çocugu isteyen yine o kadındır.UNUTMAYINIZ ki hayatda hiç bir zaman ön yargılı hareket etmeyiniz.şuan sizin yaptığınız şey ön yargı.hasta bir bayanı bırakıyor bu nasıl bir insan diyosunuz ama hiç bir erkek yuvasının basit bir olaydan dolayı yıkmaz bundanda emin olunuz.allah kimsenin başına vermesin ama sizinde erkek kardeşinizin başına benim hyaşadıklarım gelseydi karşı tarafa bu şeklilde asla iyimser davranmazdınız.

Yorum

bencede boşanmalısın
                          zamanla seninde psikolojin bozulur
                          arkadaşlar yazmış iyi gün kötü diye

sonradan olna bi hastalık değil
                          ben bipolar olsam asla evlenmezdim
                          başakasının hayatını karartmazdım
                          ben de boşanırdım

eşim kaza geçirirn , felç olur bakarım
                          ama bu ayrı bence

Yorum

umarım yakın zamanda çocuğu senden alır affedip barışacağı umudun varsa unut

Yorum

şahitler huzurunda kafanı yere vurasım var benide ver mahkemeye

Yorum

İşleniyor...
                              X