Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bipolar mıyım?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bipolar mıyım?

Uzun süre ilaç kullandım antidepresanlar hep depresyon teşhisi vardı sonra internette hipomani tanımını okudum baktım ki ben o duyguyu yaşıyorum kendimi o an tanrı gibi hissediyorum..)komik ama doğru fakat bu ben de çok kısa sürüyor ve hep antidepresanları ani şekilde bırakıp veya doz azaltırsam oluyor..Sonara dr lara gittim anlattım ben de bu oluyor diye sonara bana bipolar teşhisi depakin chrono verdiler ama onu kullandım bi etkisini falan görmedim yani.antidepresan kullanmazsam yaşamım kısıtlanıyor depakinin ise bi etkisini görmedim daha merak ettiğim sizde nasıl mesala ben o duyguyu yaşarken saçma olduğunu biliyorum herşeyin farkındayım ama mutluyum ve hipomanideyken dahi hasta olduğumu kabul ederim sağlıklı bir duygu değil o da geçiyor sonrasında yine çükkünlük yerinde duramama huzursuzluk ya ben hastaysam depakin de işe yarayacaksa 1 ay kullandım bir etkisini falan görmedim sizde nasıl durumlar lütfen biraz konuşalım.

dr bipolar teşhisi vermiş ve ilaç tedavisi olarak da depakinle başlatmış..yani bu durumda bipolarsınız..bipolar mıyım sorusunun cevabı bu..yaşadıklarınız,hipomaniden çökkünlük haline geçmek,inişler çıkışlar her bipoların yaşadığı duygu geçişleri,daha hızlı yada daha yavaş olsada..kişiye göre çok farklılık gösterebilen bir hastalık..

ilacınızı kullanmaya devam edersiniz,şiddetli ataklar olmaz ama yinede arageçişler oluyor..bir olay tetikliyor yada en basitinden mevsimlerin değişimi mevsimsel ataklar yapıyor..ama ilaçla bu atakların şiddeti azalıyor ve hayatımıza ,kendimize zarar vermeden geçiyor gidiyor..

3 yıldır depakin kullanıyorum..seroquel+depakinle başlamıştım şimdi sadece 500mg dozunda tek bir depakinle devam ediyorum..martta 3 yılı arkada bırakıcam,düzenli ilaç tedavisinde.
    1 ay belki birşey söylemek için erken olabilir..ama yan etkisine şuna buna bakmadan ve sabırla ilaç tedavisine devam edin derim ben..koruyucu ilaçlar olmadan düz eksende giden bir duygu hali yaşamamız zor ..

Yorum

Sağol arkadaşim da bu durum çok karışık dr bile bipolar konusun da zor olarak söylüyor bi de şu an ben küçük bir yerdeyim dr lar güven vermedi bana o yüzden ilaç kullanırken hep ön yargılıyım,bunu atlatamıyorum ve bi ara sadece prozacla düzelmiştim bipolar olsam prozacla nasıl düzeldim o sorun var yani?Şimdi kronik depresyon halinde de dalgalanmalar oluyor?dr bulamadım o yüzden soruyorum

Yorum

Sağol arkadaşim da bu durum çok karışık dr bile bipolar konusun da zor olarak söylüyor bi de şu an ben küçük bir yerdeyim dr lar güven vermedi bana o yüzden ilaç kullanırken hep ön yargılıyım,bunu atlatamıyorum ve bi ara sadece prozacla düzelmiştim bipolar olsam prozacla nasıl düzeldim o sorun var yani?Şimdi kronik depresyon halinde de dalgalanmalar oluyor?dr bulamadım o yüzden soruyorum

Yorum

İşleniyor...
        X