Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Annemin bipolar bozukluğu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• unbelieve
    adlı üyemiz Annemin bipolar bozukluğu konusunu başlattı

Annemin bipolar bozukluğu

Annemin bipolar bozukluğu var. Birkaç ay önce hastalandı ve bu kez çok uzun sürdü ve bu dönemde çok yıprandım. Annem şu an neredeyse düzeldi ama sarılamıyorum ona, sevemiyorum onu. Zaten küçüklüğümden beri hep anneannem, babam baktı bana. Aileme güven duyamıyorum, öğretmenim annemi aradığı zaman annem saçmalıyor mesela, benimle ilgili hiçbir bilmiyor.''Anne gel konuşalım'' diyorum, onun da problemleri olduğunu söylüyor.. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum, sinirlendiğim zaman kapıları çarpıyorum, kendimi paralıyorum bağırarak. Tek çocuğum zaten. Hiç zarar verme düşüncem olmadı kendime ama artık çok yoruldum ne yapacağımı hiç bilmiyorum çok yalnız hissediyorum kendimi, anlatamıyorum da kimseye

• kerub
    replied
    Annene iyi davranmalısın. Sonuçta o annen ve hasta, ona göre hareket etmelisin, o da bu durumda olmayı istemezdi elbette. Öyle bağırıp çağırmaman daha iyi olur, bak ne güzel annem neredeyse düzeldi yazmışın, bağırırmakla, kapıları çarpmakla stress etkisi yaratıp onunda kendininde sağlığınızı bozabilirsin. Geçmiş olsun dileklerimle...

Leave a comment:

• leblebici
    replied
    Arkadaşım ben de bipolarım. Her ne kadar yansıtmamaya, çevrene iyi davranmaya çalışsan da beyninin lanet kimyası seni kendine çekiyor. Tedavi iyi giderken bir süre normalleşsen de ne zaman tekrar olacak korkusu yüzünden kendini çevrenden soyutlamaya çalıışıyorsun. Elbette sorumlulukları olduğunu kabullenmek gerekiyor. Tedavisini yakından takip etmeni öneririrm.
    Ve bunu her ne kadar yansıtamasa da inan her anne çocuğunu çok sever. Hastalığıyla ilgili konuları araştır, ne hissettiğini anlamaya çalış ve ona yardımcı olmaya çalış. En önemlisi sevgisine inan ve kendin de bence profesyonel yardım al.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Bir arkadaşım babası bipolardı. Bir gece eşini ve annesini öldürmüştü. Fransız, Avusturalya'da yaşıyordu. Haberlerde duymuşsunuzdur belki.

Destek olacağıma köstek oldum sanırım

Leave a comment:

• anyt00
    replied
    teşhisi var tabi ki olmasa nereden bilebilirim ki ? beyin damarlarının tıkanmasından sonra ortaya çıktı.yaklaşık 3 senedir bu şekilde.doktoru geçirdiği fiziksel hastalık nedeniyle bu durumun oluştuğunu söylüyor.
    Last edited by anyt00; 21-08-2013, 06:38 PM.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    ......................
    Last edited by stolz; 23-08-2013, 02:48 PM.

Leave a comment:

• anyt00
    replied
    babamda 3 senedir bipolar bozukluk var.gerçekten çevreyi çok yıpratıyor.bütün gün evde oturuyor,1 dk sonra kalkıyor,yatıyor sonra aniden kalkıyor,evin içinde dolaşıyor dolaşıyor dolaşıyor... 1 saat tam uykusu yok sabaha kadar yatıyor kalkıyor .dışarıdan hiçbir şekilde ikna edilemiyor,sadece kafasının içindekilerle hareket ediyor.hem hastayı hem yakınlarını çok yıpratan bir durum bu.

Leave a comment:

• masalsı
    replied
    bende bipolarım
    ama çevreme yansıtmamaya çılşsamda hastalık gelince sadece kendimi düşünebiliyorum
    çok acı çekiyorum ve bu dönem benimde çok uzun sürdü mevsimden sanırım hastalık dönemimde
    anlayış bekliyorum çünkü bu benim elimde değil
    hastalık geçince herşey yoluna giriyor

Leave a comment:

• Milaa
    replied
    Benimde annemde bipolar var. bunun için başta size evlatlarına ve onu en iyi tanıyan çevresine iş düşüyor. böyle zamanlarında onu yalnız bırakmak yada ters davranmak hiç adil değil. bende çocukluk dönemlerimde çok etkilenirdim. şuanda yaşasa yine etkilenirim. ama uzun zamandır hastalığı tekrarlamıyor en büyük etkenide tedavisini asla aksatmıyoruz. ve artık daha bilinçliyiz ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. buda hastalığın önüne büyük ölçüde geçiyor.başka tanıdığım bipolar kişilerde var ama tedavi olmalarına rağmen hala hastalığı tam olarak atamamışlar donuk bakıyorlar hayata adapte değiller. çünkü sadece tedaviyle iş bitmiyor sizlerinde ilgi alakası gerekli... Allah yar ve yardımcınız olsun bu durumu ancak yaşayanlar bilir.

Leave a comment:

• nndovah
    replied
    gayet iyi anlıyorum seni. benim annem de bipolar ama yıllardır böyle ve aşırı yıprandım. çocukken bile anneme annelik yapmak zorunda kaldım. hala da öyledir neden benimle ilgilenmiyorsun neden sorunlarımla ilgilenmiyorsun der, ben yapabileceğim herşeyi yaparken. bir kez bile gelip bana nasıl hissediyorsun veya en basitinden okul, iş nasıldı diye sorduğunu hatırlamıyorum. bana yaşattığı bazı travmalardan sonra aylarca major depresyonla boğuştum, içime kapandım, intihara yatkınlaştım bir kez denedim bile ama bütün bunlar olurken o hala kendi problemleriyle ilgilenip beni onunla ilgilenmediğim için terslemekle meşguldü. artık yoruldum

Leave a comment:

• svncpls
    replied
    unbelieve benim de kızkardeşim bipolar,onun kızı da senin gibi çok zor şeyler yaşamak zorunda kaldı ve bu durum devam ediyor. Katlanılması çok zor biliyorum çünkü kendilerine olduğu kadar tüm yakın çevrelerine de zarar veriyorlar hatta onların hayatlarınıda mahvediyorlar.
    Ama bu foruma girdikçe,doktoruyla konuştukca,hastalık hakkında okudukça anladımki bu onun isteyerek yaptığı birşey değil vücutta bir kimyasalın eksikliğinin yarattığı bir durum ve ancak düzenli ilaç kullanımı ile bu hastalıkla başedilebilinir.
    Mümkünse ona kızma ve anlamaya gayret et düzenli ilaç içmesi için ne gerekiyorsa yap ancak hayatını biraz olsun böyle yoluna koyabilirsin.Ailede umarım ihtiyaç duyduğunda seninle ilgilenecek birileri vardır.
    Bu hastalığı öğren,burda aynı hastalıkla savaşanların yazışmalarını oku,bu sana empati yapman açısından faydalı olacaktır ve annene olan bakış açını biraz olsun değiştirmene yolaçacaktır. Kızgınlık ve öfke duyman kimseye bir fayda sağlamaz aksine ikiniz içinde hayatı daha çekilmez hale getirir halbuki sen onun tek çocuğu olarak farlı yaklaşabilirsen bu ikinizinde kazancı olacak ve sonuçta seni mutlu edecektir.
    Ben böyle yaparak biraz olsun daha iyi hissedebilmeyi başardım,yeğenimede hep bunu tekrarlıyorum çünkü annesinden nefret etmesi sonunda ona kazanç olarak dönmeyecek bir duygu..
    Umarım kızmazsın böyle yazdığım için inan hergün bizde benzer sıkıntılarla yaşıyoruz o nedenle yazdım zaten.

Leave a comment:

İşleniyor...
X