Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kilo aldırmayan/verdiren Bipolar İlacı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kilo aldırmayan/verdiren Bipolar İlacı

:54::54::54::54:
    Last edited by Ferman123; 02-04-2013, 09:52 PM.

depakin çok kilo yapan bir ilaç ... dr. konuş başka bir ilaca geçsin mutlaka değerlendirir durumunu ....
    GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

:75::75::75::75:
      Last edited by Ferman123; 02-04-2013, 09:53 PM.

Yorum

bunların kilo aldırmayanı yok galiba... maniyi önlemek için sakinleştiriyor ve bütün metabolizmayı yavaşlatıor aynı zamanda...

Yorum

duygulanım düzenleyicilerin, lityum haricindeki hepsi aynı zamanda sara ilacıdır, yani antiepileptik'tir.
          bipolarda az kullanılan bir anti-epileptik var, topamax.
          topamax kullanan pek çok kişide zayıflama görülüyor ama pek hoş olmayan bir yan etki yüzünden.
          topamax, bipolar için etkili olan dozlarda pek çok kişiyi yemek yiyemez duruma getiriyor çünkü yemeklerin tadı iğrenç gelmeye başlıyor.
          yani topamax, yan etki olarak bir tad alma bozukluğuna sebep oluyor.
          hem topamax bipolarda az kullanılan bir ilaç yani aslında başarı oranı da pek fazla değil hem de böyle zararsız ama nahoş bir yan etkisi var.
          bilmem böyle bir ilacı tercih edermisiniz?

Yorum

lithuril e geri mi dönsem diyorum ben de...

Yorum

Depakini yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum bende kilo aldırmadı ancak saçlarımda bir miktar dökülme yaptı. Hala kullanıyorum. Antipsikotik adı altında satılan ilaçların hepsini de zamanla denedim, içlerinde bir seroquel kilo aldırmadı o da aşırı uyku veriyor ve ağız kuruluğu yapıyordu. Şu an antipsikotik kullanmıyorum. Venlafaksin ile mirtazapin kombinasyonu kullanıyorum. Geceleri uyuyamazsam ativan, sıkıntı anında da xanax alıyorum. Birde kalp çarpıntısı olursa dideral.

Yorum

Bu zamana kadar kullandığım tüm ilaçların en büyük yan etkisi kilo aldırmak oldu. Kilo aldırmayan ilaç yok sanırım.

Yorum

ben senelerdir depakin kullanıyorum ama hiç kilo aldırmadı.bi de lamictal ve lustral.hatta hamilelikten sonra tekrar başladım.emzirmediğim halde 1 senede 10 kilo verdim.diyet falan yapmadım tabi.belki çocuğun peşine koşmaktandır ama iştah sorunu yapmıyor gerçekten.

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                  Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

İşleniyor...
                  X