Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hipomani dedikleri hastalık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hipomani dedikleri hastalık

Arkadaşlar ben 6 aylık efexor kullanıcısıyım.
    Doktora son gittiğim zamanda bena hipomani teşhisi koydu. Doktor efexoru kesmemi zyprex ve adını hatırlayamadığım bir ilaç daha verdi kullanmamı istedi. Bende bu seferde tüm ilaçları bıraktım. 2 gündür hiçbirşey içmiyorum. Depresyondan sonra hipomani nedir arkadaşım. İnternette araştırdım. Evet düşünce yoğunluğu yaşıyorum ama hayatımda gerçekten hipomaniklik varmı çözemiyorum. Artık ilaçta kullanmak istemiyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Depresyondan sonra hipomani yaşayan arkadaşlar varmı? kendinizi nasıl hissettiniz.

Şu andaki durumum normalden daha fazla zihnim hareketli o kadar. Normalde zaten zihmin çok hareketlidir. Doğuştanmı hipomaniyim ben. Of ya çıkamadım ben bu işin içinden.

Doktora gitmissiniz teshisini koymus ,ilaclari kendi kafaniza göre kesmemeniz gerekir.Bipolar hastalarinda depresyondan sonra mani atagi olabilir,sizde ise mani atagi olmamis hipomani dedikleri depresyonla mani arasinda bir durum.Maniye gecebilir.Maniye gecis yapan bir hasta halleri hareketleri degisiyor bilincsiz hareketler yapabiliyor.Ancak cevresinden birinin onu gözlemlemesi sonucu manide oldugunu anlayabilirler.Hic mani yasamamissaniz anlayamazsiniz.

Hipomani de zihniniz hareketli hic durmadan düsünüyorsunuz depresyonda degilsiniz degilmi, cöküntü yok sinir yok kizma yok ,aradaki fark bu.Ilaclari kesmeyin baska bir konunuzda cocuklariniz var evlisiniz diye okumustum ,cocuklarinizi düsünerekten hareket edin.

Doktorunuzla devamli görüsün durumunuzu anlatin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Edebiyat26 View Post
      Doktora gitmissiniz teshisini koymus ,ilaclari kendi kafaniza göre kesmemeniz gerekir.Bipolar hastalarinda depresyondan sonra mani atagi olabilir,sizde ise mani atagi olmamis hipomani dedikleri depresyonla mani arasinda bir durum.Maniye gecebilir.Maniye gecis yapan bir hasta halleri hareketleri degisiyor bilincsiz hareketler yapabiliyor.Ancak cevresinden birinin onu gözlemlemesi sonucu manide oldugunu anlayabilirler.Hic mani yasamamissaniz anlayamazsiniz.

Hipomani de zihniniz hareketli hic durmadan düsünüyorsunuz depresyonda degilsiniz degilmi, cöküntü yok sinir yok kizma yok ,aradaki fark bu.Ilaclari kesmeyin baska bir konunuzda cocuklariniz var evlisiniz diye okumustum ,cocuklarinizi düsünerekten hareket edin.

Doktorunuzla devamli görüsün durumunuzu anlatin.

Doktoruma 2 gün önce tekrar gittim. Bana ilk kez böyle bir şeyin meydana geldiğini efexorun güçlü bir antidepresan olduğunu söyledi. Şimdi uyku problemi çekiyorum. Mecburen bu akşamdan itibaren doktorun verdiği ilaçları kullanacağım. Sadece ativan kullan dedi. Şu anda kendimi daha sakin olarak görüyorum. hipomani kalmadı sanırım ama depresyona girmektende korkuyorum. Doktorun tavsiyelerine uyacağım. Teşekkürler.

Yorum

hipomani de bir tür mani ama psikoz ve saldırganlık olmayan bir güzel mani.
        hipomani herkesin istediği bir şeydir. yani mutluluk ve coşku ve hastalık boyutunda değil.
        efexora bağlı olabilir.

Yorum

Arkadaşlar bipolarda ne gibi belirtiler yaşıyosunuz ?

Mesela ben bazı zamanlar hayata pozitif bakıyorum herşeyin düzeleceğine inanıyorum ama bazı zamanlarda korkular ve sıkıntılar yaşıyorum karamsarlaşıyorum .Genelde geceleri basıyor sıkıntılar.Sizce bipolar olabilirmiyim ?
          Kara saç ak defterle geldik, Ak saç kara defterle gidiyoruz..

Yaşlı Çocuk.!

Yorum

...................
            Last edited by stolz; 23-08-2013, 03:14 PM.

Yorum

külliyen yalan

Yorum

İşleniyor...
              X