Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hipomani Olabilir mi?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Hipomani Olabilir mi?

  Arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce doktora gittim ve bana hipomani olabilir dedi sende. Siz buraya yaşadıklarınızdan parçalar yazabilir misiniz? Kafam çok karışık çünkü böyle miyim değil miyim bir türlü anlam veremiyorum. Belki sizden duyduklarımla karşılaştırırsam sorunu çözebilirim. Bilemiyorum.

 • #2
  Hipomani hastalıklı neşe, canlılık ve kendine güvendir.
  bütün bu olumlu gözüken duyguların yanında tedirgin ve huzursuzsun ve her an bir anormallik bir saçmalık yapabilirsindir.sonu çökkünlüktür

  Yorum


  • #3
   Yaklaşık 2 ay önce çok renkli bir 3 hafta geçirdim. Fakat ardından gelen çöküş yine ağır oldu. Bu düşüşten sonra bir süre bir doktora gitmeyi düşündüm ve en sonunda dayanılmaz bir hale gelince gittim. Doktor hipomani olabilir dedi. İlaç yazdı. 1 hafta sonra tekrar görüşmeye gidicem. Fakat hipomani var mı yok mu çok karmaşık durumdayım. Ve eğer tedavi olursam ne kadar sürer ve ya bunlar bi daha yaşanır mı ya da tedavi olursam kişiliğimde değişiklikler mi olucak gibi sorular aklımı inanılmaz kurcalıyor. Ve yazmadığım niceleri. Yardımcı olabilir misiniz?

   Yorum


   • #4
    aynısının benzeri bana oldu çok güzel bir yaz ayı geçirdim sonrasında doktora gitmek zorunda kaldım bazı nedenlerden dolayı tam çökkünlük denemez başka nedenleride vardı ama yakın bir zaman önce çok iyiydim iki gündür falanda berbat hissediyorum bu tedavi ne kadar sürer bende merak ediyorum aydınlatırsanız sevinirim

    Yorum


    • #5
     Arkadaşlar lütfen biraz yardımcı olun. Düşünmekten deliricem.

     Yorum


     • #6
      Orjinal yazı sahibi: mndrbb View Post
      Arkadaşlar lütfen biraz yardımcı olun. Düşünmekten deliricem.
      sen hangi hastaneye gittin??

      Yorum


      • #7
       Bakırköy Ruh ve Sinir. Bir kez daha gittikten sonra verim almadığımı düşünürsem değiştirmeyi düşünüyorum.

       Yorum


       • #8
        Orjinal yazı sahibi: mndrbb View Post
        Bakırköy Ruh ve Sinir. Bir kez daha gittikten sonra verim almadığımı düşünürsem değiştirmeyi düşünüyorum.
        Değiştirsende orası kadar iyi olmaz, orası dünyanın sayılı akıl hastanelerinden birisi, bende geçen yıl 4-5 sefer oraya gitmiştim, bu tanıyı birtakım testler sonucu mu koydular??

        Yorum


        • #9
         Pek test olmadı. Bazı sorular sordu ve cevapladım. Daha sonra ayın 9u için psikolog randevusundan sonra sanırım tekrar kontrole gidicem. Fakat yeterince bilgi sahibi değilim. Bu süre içerisinde bana prozac verdi günde bir doz ki zaten ben oraya gitmeden 10 gün önce kendim de başlamıştım bu ilacı kullanmaya. Bunu görüşmeye başlamadan önce ona da söylemiştim.

         Yorum


         • #10
          Yardım edebilecek biri yok mu? Gerçekten kafam karışık.

          Yorum


          • #11
           Bipolar hastalığını yazılanları okuyup bende bu var ya da yok diye ayırt edemezsin. Her belirti az yada çok şekilde her insanda neredeyse bulunur. Bu yüzden doktorun teşhisine güvenmek zorundasın.

           Hipomani atağı bildiğim kadarıyla mani atağının biraz daha yumuşak hali.
           Az uyuduğun, sık yediğin, enerjik, mutlu, canlı, coşkulu olduğun bir dönem geçirmiş olmalısın. Başlangıcı senin için az ya da çok travmatik bir olay, mevsim değişikliği vs hayatında değişikliğe yol açan bir olayla ya da bir olaylar dizisiyle başlamış olmalı.

           Atak boyunca kendini çok iyi hissettin fakat atağın sonlarına doğru yorgunluk hissi bitmek bilmez bir hal aldı ve sonrasında bir çöküş dönemine girdin. Bu dönemde atak boyunca yapmış olduğun normal dışı davranışlardan dolayı kendini suçladın vs.

           Eğer süreç senin için bu şekilde işlediyse muhtemelen bipolar teşhisi doğrudur.
           Fakat tekrar söyleyeyim, ben hiç hipomani yaşamadım, yaşadıysam da farkında değilim. Maninin daha hafif versiyonu okuduğum ve yaşadığım şeylere göre yazdım.
           Bipolar Günlüğüm

           Yorum


           • #12
            Süreç söylediklerinizle hemen hemen aynı. Belirtiler de yazdıklarınızla ve internetten okuduklarımla epey tutuyor. Doktor da olabilir dedi. Ama ben halen tam olarak inanamıyorum. Böyle olan birileriyle konuşsam rahatlarım diye düşünüyorum.

            Yorum


            • #13
             Libido da artış olmuştu. Kontrolsüz para harcama da cabası.

             Yorum


             • #14
              para varsa her zamam harcarsın yoksa yoktur hipomaniye has bişey değil alışveriş merkezleri deli kaynıyor o zaman

              Yorum


              • #15
               Orjinal yazı sahibi: cybryl View Post
               para varsa her zamam harcarsın yoksa yoktur hipomaniye has bişey değil alışveriş merkezleri deli kaynıyor o zaman
               Yoksa yoktur diyebilsem keşke. Tüketici kredileri çektim, onuda yedim, hepten içerideyim. Yakında bankalarda kara listeye alır beni.

               Yorum

               İşleniyor...
               X