Duyuru

Collapse
No announcement yet.

maniye ihtiyacım var-yardım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• maniye ihtiyacım var-yardım

Merhaba sevgili bipolarlar
    Bu aralar hayatın hızına yetişebilmem için biraz maniye ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Diğer ilaçlarımı birkaç gün içinde kademeli olarak kesip antidepresanlarla yoluma devam etmeyi planlıyorum. Kontrol altında tutabileceğime inanıyorum ama bu ilk denemem olacak bu konuda.
    Doktorumun kesinlikle karşı çıkacağını biliyorum fakat durgun kafam bu yoğunluğu kaldırmıyor. Bir mani ya da hipomani atağına ihtiyacım var. Daha önce böyle bir şeyler deneyen olduysa biraz konuşabilir miyiz lütfen.
    Bipolar Günlüğüm

Mani, mani, mani....
    Şeklindeki şarkıyı dinlesen....

Yorum

:RpS_sad: Oldu mu bu?
      Bipolar Günlüğüm

Yorum

Orjinal yazı sahibi: leblebici View Post
        Bu aralar hayatın hızına yetişebilmem için biraz maniye ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Diğer ilaçlarımı birkaç gün içinde kademeli olarak kesip antidepresanlarla yoluma devam etmeyi planlıyorum. Kontrol altında tutabileceğime inanıyorum ama bu ilk denemem olacak bu konuda.
        Doktorumun kesinlikle karşı çıkacağını biliyorum fakat durgun kafam bu yoğunluğu kaldırmıyor. Bir mani ya da hipomani atağına ihtiyacım var. Daha önce böyle bir şeyler deneyen olduysa biraz konuşabilir miyiz lütfen.
        Ne demek maniye ihtiyacim var bipolarmisiniz siz? hadi biraz mani olayim diyen hemen mani olabiliyormu ?bu bir hastalik dalgami geciyorsunuz.Yoksa saka olarakmi yazdiniz.

Yorum

Doktorun karşı çıkacağını bildiğine göre yapmamalısın. İlaçlarını doktora sormadan bırakma, tedavin yarım kalır, ya da şu ana kadar aldığın yol boşa gider, başa dönersin.
          Yazık değil mi?
          Doktora sormadan ilaç tedavini değiştirmenin sana zarar getireceğini düşünüyorum.
          Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

sakın yapma ben denedim atak geçirdim doktora sor ona göre belki onaylar doktor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Edebiyat26 View Post
              Ne demek maniye ihtiyacim var bipolarmisiniz siz? hadi biraz mani olayim diyen hemen mani olabiliyormu ?bu bir hastalik dalgami geciyorsunuz.Yoksa saka olarakmi yazdiniz.
              Sakin ol dostum, sadece bipolarımın bir kere de bana yardımcı olmasını istiyorum. Bunca zaman cehennemini yaşadım, bir kere de faydasını görürürüm belki.
              Bipolar Günlüğüm

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                Doktorun karşı çıkacağını bildiğine göre yapmamalısın. İlaçlarını doktora sormadan bırakma, tedavin yarım kalır, ya da şu ana kadar aldığın yol boşa gider, başa dönersin.
                Yazık değil mi?
                Doktora sormadan ilaç tedavini değiştirmenin sana zarar getireceğini düşünüyorum.
                Zarar vereceğini biliyorum ama bu durgunluk dönemi için hayatımın bu dönemki yükü çok fazla. Ne yapabilirim, kaldırmaıyorum.
                Bipolar Günlüğüm

Yorum

Zarar vereceğini biliyorum ama bu durgunluk dönemi için hayatımın bu dönemki yükü çok fazla. Ne yapabilirim, kaldırmaıyorum.
                  Maniye girince her şey düzelecek mi? sanmıyorum...

Bir söz var hani Allah kaldıramayacağımız yükü vermezmiş. Sabret bu dönem de geçer gider. Hiç olmazsa sağlığından olma
                  Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Bipoları anlatan bir yerli film vardı.
                    Kaçıklık Diploması isminde.

Bir kez izledim. Şuan nette falan yok. Dvdsi olsa o da yok.
                    O film güzel anlatıyordu mani atağını.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                      Maniye girince her şey düzelecek mi? sanmıyorum...

Bir söz var hani Allah kaldıramayacağımız yükü vermezmiş. Sabret bu dönem de geçer gider. Hiç olmazsa sağlığından olma

Haklıydınız, iki gün ilaçlarımı kullanmadım bugünü acilde geçirdim aptal bir krizle. Kafama göre iş yapmamam gerekirdi.
                      Bipolar Günlüğüm

Yorum

Haklıydınız, iki gün ilaçlarımı kullanmadım bugünü acilde geçirdim aptal bir krizle. Kafama göre iş yapmamam gerekirdi.
                        Maniyi de hicbir zaman isteme .Gecmis olsun.

Yorum

mani pek istenmez ama hipomani istenebilir!
                          hipomani maninin patolojik olmayan halidir: yani halüsinasyon, hezeyan, paranoya, vs yok ve öfke, saldırganlık yok!
                          ama hipomanide de mani kadar fazla olmasa da fazla para harcama ve fazla sex isteği olabilir.
                          ben ilaçlarımı öyle ayarlıyorum ki bana her gün hipomani!
                          öyle ani bir şekilde antidepresan harici bütün ilaçları kesmek çok risklidir bipolar için.
                          ilaç dozlarını ince ince ayarlıycan. azıcık ondan azaltıcan. azıcık öbüründen artırıcan! yavaş yavaş yani!

Yorum

Leblebici ben de maniye ihtiyacım var deyince paraya ihtiyacım var diye okuyorum. Herneyse dediğin anlamda bir maniye ihtiyacın olduğuna sen karar vermemelisin. Aksi sonuçlar doğurabilir.

Yorum

çökersin arkasından. yine aynı sonuç. mani her zaman depresyondan daha kısa sürer. üstelik manideki insanın beyni ve bedeni fazla aktif olsa da kafasındakileri sistemli şekilde eyleme dökemez. sonra enerji tekrar düşünce, bu sefer "ben başarısızım, beceriksizim, değersizim" gibi inançlar tekrar pekişmiş olur. yani döngüyü tekrar yaşamış olursun. maniye girmek yerine depresyon halini azaltmaya çalışmak daha mantıklı. bipolar hastası her zaman birinden birini tercih etmek değil dengeye ulaşmak için çabalamalı diye düşünüyorum. dengenin anahtarı ise kendini çok iyi tanımak.

Yorum

İşleniyor...
                              X