Duyuru

Collapse
No announcement yet.

napim ben simdi ????

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• napim ben simdi ????

Merhaba arkadaslar.. nerden baslasam bilmiyrum. Nerdn bleblrdmki butun lise cagmda olmek isteme sebebimin kollarimi czmemin sebebinn bu oldgnu bir sene once durup dururkn kapnma istgmn bundan oldnu bu kadar sinirli, sabirsz kiskanc olmamin. Bigun patlmck sanirdm. Okadar alismstmki depresyona hop geliyor diodum ve sonnda sknti artinca ilk defa 3saat aglma krzi ile hastanlik sonra doktra gittim yazdi zedprex ic Allah ic vay iim ama bisiler ters gbiydi fazla iim ama olmamam lazim sanki bende ozele gittim sonuc sana bu hap bole verilmemeliydi iiki birakmisin oldu bnm inis cikislarim cok sık araliklarla sikintim bu once meresayla baslatti yemedi simdi rixper ve ritaline gectik daha ne kadar hap degistircem cnimi skti.. terapide verdi 3kere gittim ne pahali is yahu skildim 3haftadir onada gitmiyorum.. dedimya nerden bilcektim gece herkes yurtta uyurken hadi kalkin diyip gobek attirip sonra birden keyfim kacip ben uyuyom demenn bundan oldugunu delirdigimde.. ve nerden bilcektim dahi zekalar ucusurken kafamda siirler yazmamin sebeplerinn bu oldunu.. beynime gelen sinir simseklerinin sebebinin bunlar oldunu.. simdi sorguluyorumda oturtuyorum rayina.. ama kime sorsan nie icion o ilaclariiii biseyin yoktur tripleri... gelde anlat gelde anlayabilsinler.... saygilar. !

Teşhisin bipolar mıymış? Eğer öyleyse sıkıntı etme, burda ondan çok var. Biz bir aileyiz İlaçlarını düzgün ve düzenli bir şekilde kullanırsan sıkıntıların büyük ölçüde azalacaktır, hatta yok bile olabilir. Ama lütfen iyi oldum diye kafana göre ilacı terk etme, doktorunun sözü ile hareket et Pozitif düşüncelere sarıl. Sağlıcakla kal. Bizimle kal...

Yorum

Bilmiyorumki yaa daha yeniyim bana bipolar hizli evre gibi konusuo ama daha 1.5 aydir tanidigi icinde direk bipolar demio galiba gittigimde depresif ataktaydim cunku ole dio... bende anlamadim yarin yine baska doktora gideyim dedim ve gidicem.. ritaline yeni basladim dun gece sabahladim 2saatlik uykuylayim hala.. ama bi karar verilse diorum cok uzun suruomu karar verilmesi ??

Yorum

Yok ya sürmez. Sen doktoruna tüm şikayetlerini dile getir. Gece uyku problemini de söyle.

Yorum

Evet bugun baska doktora gittim bipolar oldugunu kabul ediyorum dedi tam derecesini zamanla gorcez dedi kesin solicegimde zeminin var dedi haplarimi degistirdi lamictalle baslatti simdilik

Yorum

ilaçların dozunu iyi ayarlamalısın ilerleyen zamanlarda ruhsuzluk duyguları körlüyor örneğin iş hayatını yürütemeyebilirsin ilaçla.......

Yorum

Lamictalle baslatti iste 25mg la100 e kadar cikarcam dedi sonra gerekiosa ek ilac vericem dedi simdilik bu dedi.. ben gittim kendim hep anneme hep anlattim henuz babama solemedim sizce onlari nasil bilgilendirmeliyim ??

Yorum

Bunda çekinecek, utanacak birşey yok. Açıkca söyle durumunu ailene. İStersen internetten bipolar hastalık ile ilgili bilgiler oku. Sana verdiği Lamictal, mani önleyici, duygudurum dengeleyici bir ilaç. Sen gittiğimde depresyondaydım demişsin, neden yanına birde antidepresan vermedi ki sana acaba?

Yorum

Hmm anladigim kadariyla soyle ben ilac kullaniyorum cunku 1-2 aydir doktoru degistirince hapim yine degismis oldu.. eskisi kadar kotu degilim ama bazen kafama takip aglamalarim oluo.. ama galiba doktor suanlik bana antidepresan vermek istemio cunku ben galiba zedprexle hipomaniye girdim ondan simdilik bole basla ilerde duruma gore tek olmamak kosuluyla yaninda bisiyle antidepresan verebilirim dedi dikkat hapi maniye sokar dedi biraktirdi ritalini..bide simdilik 2-3 sene kullancak gbisin gibilerinden konustu.. terapiye gidemem dedim zaten 40tlye obur hastane guya terapi yapiodu 3seans gittim biraktim her terapi yapiom diene inanma dedi alirsan haplarinn dozunu dusururum mesela ama kesmem dedi gitcek olursanda cok iyi arastir dedi ama 200-300milyondan bahsetti suan onu vercek durumum yok okadar.. ama su iyi oldu ozele gidiodum ben suan lamictali veren doktor devlette inanmicaksiniz ama bin kat daha iyi... cok guzel acikladi en azindan bana..

Yorum

Ritalin(Metilfenidat) zaten dikkat dağınıklığı ve hiperaktiflik durumlarında verilen bir ilaç. Bırakman iyi olmuş. Rixper (risperidon) iyi gelir maniye.

Yorum

Rixperide yetersiz gordu iste lamictal daha iyi gelir sana dedi bilmiyorum artik.. daha fazla dusunmek istemiyorum ozaman doktorlar suphelenip acaba yanlismi die dusunmeye basliyorum ama kendimi tam ifade edemedimmi die.. bu sefer sevdim guzel konustuk burda kalicam bakalim artik ne verirse

Yorum

Güzel, hadi geçmiş olsun inşallah...

Yorum

Bazı doktorlar sanırım hastalık psikolojisi oluşmasın diye hastaya tam olarak şöylesin şeklinde teşhis koymuyor. Dostum fazla doktor degistirmemeye çalış çünkü her yeni doktorda tedavine geriden başlamış oluyosun. Ara sıra burda ilaçlarının yan etkilerini yazarsın bilgilendirmis olursun. Geçmiş olsun

Yorum

Tabikide paylasirim yardimci olmak isterim dogru soyluyorsun tesekkurler

Yorum

İşleniyor...
                            X