Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bipolar Olabilirmiyim?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bipolar Olabilirmiyim?

Merhabalar yaşım16. Sorunum şu, sanki iki kişiliğim var ve bunların biri iyi diğeri kötü diye ayırdım ben.Mesela iyi kişiliğim çok konuşkan, zeki, akıllı, esprili komik neşeli, insanları güldürüp eğlendiren konuşma tarzı ses tonu çok güzel, yani süper bi kişilik tam istediğim gibi oluyorum o kişiliğimdeyken.Birde kötü kişilik var bunda ise iyi kişiliğimle hiç yakından uzaktan alakam yok.O zeki akıllı konuşkan neşeli komik insan gidiyo ve yerine suskun içine kapanık durgun kendi halinde biri geliyo.Bu kişiliğimdeyken her şey çok kötü.İnsanlarla doğru düzgün konuşamıyorum bile.afedersiniz ama aptal gibi oluyorm.Bazen iyi kişiliğimdeyim bazen kötü.Ama genellikle kötü kişiliğimdeyim.Gün içinde dalgalanmalar yaşıyorum.mesela şuan kötü kişiliğimdeysem 1saat sonra iyi kişiliğime geçebiliyorum.bir an mutlu, etrafına neşe saçan ancak bir ya da iki saat sonra huysuz ve geçimsiz birine dönüşen insan oluyorum.iyi kişiliğimdeyken kendimi zeki akıllı yüksek hissediyorum ama kötüdeyken ezik işe yaramaz boş bi varlık.Bide şöyle bi durum var, eskiden bu iyi halime daha çok geçiyodum ama son zamanlarda artık böyle beynim durmuş gibi hissediyorum.hep kötü halimdeyim insanlarla konuşamıyorum aklım durmuş gibi konuşcak bişeyler bulamıyorum suskunlaşıyorum.insanlar bıkıyo benden sıkılıyolar bende bıkıyorum sıkılıyorum kendimden nefret etmeye başladım. bıktım bu durumdan.bende herkes gibi tek kişilikli olmak istiyorum insanlar beni bi kişi olarak tanısın.Bi öyle bi böyle diye değil.yani mesela Mehmet vardır ve bu çok konuşkan akıllı zeki neşeli şen şakrak bi insandır. bide Ali vardır ama bu suskun durgun içine kapanık neşesiz, konuşamayan, insanların sevemediği biri. İşte insanları böyle tanırız ama ben hem Mehmet i hemde Ali yi taşıyorum içimde anlatabiliyormuyum. Yalnız dediğim gibi bu iyi kişiliğimdeyken, bipolarda mani yada hipomani varya onun gibi bişey yaşıyorum. Yalnız bu durgunluk suskunluk hali depresyona girermi bilemiyorum. Hayatım hep böyle. bi bakmışsın Furkan bugün neşeli coşkulu hareketli şen Şakrak biri, bide yarın bakmışsın suskun durgun içine kapanık dünyada yaşamaması gereken boş bi insan aptalın teki. Ben bipolar yada siklomitik olduğumu düşünüyorum. Bipolar arkadaşlar varsa eğer beni anlıcaklardır. bunu anlamam için bana soru sorarmısınız belki bu şekilde anlayabilirim bipolar olup olmadığımı. Eğer bipolarsam da ilaç kesinlikle kullanmıcam. Antidepresanlar ve diğer psikolojik ilaçlar hakkında iyi şeyler hiç okumadım. Bunları kullanıpta iyileşende yok heralde. Ömür boyu bunları kullanıpta beynimi uyuşturmaya niyetim yok. Her türlü Yardımınıza teşekkürler.
    Last edited by Furkan1; 05-07-2014, 04:43 PM.

kendi kendinize neye dayanarak bipolar oldugunuzu dusundunuz bilmem..mani yada hipomani hakkında birkaç bişey okumakla bipolar teşhisi konmaz.

bir uzman dr a bu hallerinizi anlatın.o size uygun bir hastalık bulur..

Bipolar degilsin..bu şekilde bipolar olmaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aze View Post
      kendi kendinize neye dayanarak bipolar oldugunuzu dusundunuz bilmem..mani yada hipomani hakkında birkaç bişey okumakla bipolar teşhisi konmaz.

bir uzman dr a bu hallerinizi anlatın.o size uygun bir hastalık bulur..

Bipolar degilsin..bu şekilde bipolar olmaz.
      katılıyorum bir dra görünürsen daha iyi olacak.. her iyi kendilik ve kötü kendilik bipolar değildir. 16lı yaşlarda bazı gerilimler de normaldir böyle kalacak diye birşey diyemeyiz..
      Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: phatalogyst View Post
        katılıyorum bir dra görünürsen daha iyi olacak.. her iyi kendilik ve kötü kendilik bipolar değildir. 16lı yaşlarda bazı gerilimler de normaldir böyle kalacak diye birşey diyemeyiz..
        16 yaşında olupta bunları yaşamam normal mi bilmiyorum ama her şey karma karışık. kendimi tanıyamıyorum. kimlik karmaşası sanırım. hep bi belirsizlik içindeyim davranışlarım çok tutarsız. ya öyleyim yada böyle arası yok. ya beyaz yada siyah anlatabiliyormuyum.

Yorum

ben 21 senedir ilaç kullanıyorum ve benim ilaç deneyimim mükemmel.
          ilaçlar sayesinde mutlu ve başarılı bir hayat sürüyorum.
          bipolarda bu kadar hızlı döngü olmaz.
          mani haftalarca sürebilir, depresyon da haftalarca sürebilir.
          nadir görülen aşırı hızlı döngülü bipolar var. (ultra rapid cycling)
          borderline hastalığında da gün içinde uygudurum değişiklikleri görülebilir.
          bu tür rahatsızlıkların en etkili çözümü ilaçtır. doktora başvurmalısın.

Yorum

İşleniyor...
          X