Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bipolar ve Oruç

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: YerGökHayat View Post
    Arkadasım senin kendine yaptığın bu kadar kötülüğü insan düşmanına yapmaz.son bi senede kullandıÄ£ın ya da yarim yamalak kullandığın ilacları,gittiÄ£in doktorları saymak bile zor geldi.bu kadar doktor,ilav değiştirmen hatta kafana göre kullanman alkol kadar ciddi bi durum.ilaćtan beklediÄ£in nedir?grip ilacı mı aldığıni saniyorsun?1-2 gün ya da ayda seni iyileştirsin.farkında deÄ£ilsin belki ama her ilaç kullandığin da veya bıraktığında ilk 1-2 ay yan etki demek.kendine yaşattığın bu süreć saglıkli insanı bile hasta eder.önve bi sabırlı ve istikrarlı olmayı öÄ£ren.hamilelik yüzünden devamlı kullandıgım 3 ilacı birden kesmek zorunda kaldim.kesilme semptomları daha ağır oluyor.1 ay kendime gelemedim.özellikle lustral.anlık elektrik akımina maruz kalıyor gibiydim ama lustralı kulla
    nırken beni rahatsız devamlı bi yanetkisi olmadi.depakin ve lamictal kullanıyorum yaninda.onların da pek yanetkisi yok.sen sadece ilaçların yan etkisinden nasibini almıssın.sonradan vücudun bunları tolere eder.

2.olarak ilaç haricinde zamana da ihtiyacın var.ben ilacın fsydasıni gördüm.hayatımi düzene soktum ama hamileliğim de hipomani mani arası bi atak geçirdim.hayattaki en değerlim çocuğum kucağımdayken bile iyi olacağım ümidimi yitirmistim.ilaca baslamsma rağmen.hiçbir sorun yokken bile 1 sene kendimi toparlayamadım.kendine biraz zaman tani.bu sabırsizlığın belki hipomaniden

3.alkolü nasıl bırakırim diye düşunecegıne.hayatta seni mutlu edecek şeyler ne diye düşün.istediÄ£in hayatı düşün ve istediğin şeyi yap.sadece denemek için yap.bakalım gerçekten istediğin o mu? Bazen canının istemediği şeyleti yap.en az 1 ay zorla yap ama ne olur kendine yazık etme.güzelim mesleğine yazık etme.onca emeğine,itibarına yazık etme.bu yüzden sana çok kızdım belki de ağır konuştum.istersen kız.özür bekleme.

İlacını kullan,hastalığına veya alkol sorununa değil hayatına bak.cünkü seni bu hastalığa ve alkole iten şey yaşamın.duygusal yoksunlukların.alkol veya hastalık sonuç kısmı.sen sorunla ilgilen.duygusal manevi boşliklarını doldur.arkadaş sevgili anne baba vs.cuma günü anne babanı arayıp hayırlı cumalar demek bile tedavi edicidir.
    ALLAH şifa versin
    Ne zaman lityumla ilgili konu arasam senin konuna rastliyorum

burdanda sorayim bari sadece lityum kullanmak stabile döneminde iyi gelirmi ,yoksa geri dönüs cabukmu olur bir fikrin varmi ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Edebiyat26 View Post
      Ne zaman lityumla ilgili konu arasam senin konuna rastliyorum

burdanda sorayim bari sadece lityum kullanmak stabile döneminde iyi gelirmi ,yoksa geri dönüs cabukmu olur bir fikrin varmi ?
      Lityum ya da lamictal verilir.ben lamictal kullaniyorum.lityumla ayni isi yapiyor.muadili yani..
      Lityumun veya lamictalin manideki etkisi bilinmiyor.o sadece depresif dönemle alakali..koruyucu bi ilac olarak kullaniliyor.yani senin stabil halini korumak icin.depresif doneme girmemen icin...ama lamictal agir bi ilac degil.ayni zamanda amacina hizmet ediyor.etkili yani..yan etkisi de yok denecek kadar az.

sen lityum mu kullaniyorsun?

Hayat kúcúk seylerden olusur.
      Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Lityum ya da lamictal verilir.ben lamictal kullaniyorum.lityumla ayni isi yapiyor.muadili yani..
        Lityumun veya lamictalin manideki etkisi bilinmiyor.o sadece depresif dönemle alakali..koruyucu bi ilac olarak kullaniliyor.yani senin stabil halini korumak icin.depresif doneme girmemen icin...ama lamictal agir bi ilac degil.ayni zamanda amacina hizmet ediyor.etkili yani..yan etkisi de yok denecek kadar az.

sen lityum mu kullaniyorsun?
        Lityum nasil bir ilac tam bilgi edinemiyorum ,senin yazdigina göre mani icin degil depressiv olmamak icin yani dogrumu ?ilac bilesimi kan kontrolunun yapilmasini öneriyor nasil bisey

lityum hala kullaniyormusun

Yorum

http://www.e-psikiyatri.com/bipolar-...-her-sey-26006

Orjinal yazı sahibi: Edebiyat26 View Post
          Lityum nasil bir ilac tam bilgi edinemiyorum ,senin yazdigina göre mani icin degil depressiv olmamak icin yani dogrumu ?ilac bilesimi kan kontrolunun yapilmasini öneriyor nasil bisey

lityum hala kullaniyormusun
          ben lityum kullanmiyorum.lamictal kullaniyorum.ayrica simdi internette baktim.lityum manide de etkiliymis..
          ama lamictalin propektusunde manideki etkisi bilinmiyor diye yaziyordu.kusura bakma lamictalle muadil saniyordum degilmis..

bak bu linkte ilaclar tani vs. Var oku..

Hayat kúcúk seylerden olusur.
          Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

http://www.e-psikiyatri.com/bipolar-...-her-sey-26006

ben lityum kullanmiyorum.lamictal kullaniyorum.ayrica simdi internette baktim.lityum manide de etkiliymis..
            ama lamictalin propektusunde manideki etkisi bilinmiyor diye yaziyordu.kusura bakma lamictalle muadil saniyordum degilmis..

bak bu linkte ilaclar tani vs. Var oku..
            Tamam ,sagol bakicam.

Yorum

Yolladigin linke baktim bu sayfayi daha evvel neden görmedim bilmiyorum,ama bayagi faydali,lityumla ilgili yazimlar yeterli simdilik sagol

Yorum

İşleniyor...
              X