Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ben gerçekten bi-polar mıyım ? Yardımcı olabilirmisiniz ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ben gerçekten bi-polar mıyım ? Yardımcı olabilirmisiniz ?

:64:
    Arkadaşlar doktorum birçok ilaç denemesinden sonra bana akşamları iki tane depakin 500mg ( yani 1000mg ) ve norodol 5 mg tableti kırıp alıyorum.Cinsel istek denen birşey hiç kalmadı.İlaçları bıraktığımda uyuyamaz hale geliyorum.

Bipolar oldugundan niye suphe ediyorsun ki?
    Ilacların yan etkisini görüyorsun.depakin yapmaz norodol antipsikotikse yapabilirmis.ilaclarini kullanıp bi stabil hale gel sonra bunlari dusun.doktoruna söyle o sana yardımci olur

Hayat kúcúk seylerden olusur.
    Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YerGökHayat View Post
      Bipolar oldugundan niye suphe ediyorsun ki?
      Ilacların yan etkisini görüyorsun.depakin yapmaz norodol antipsikotikse yapabilirmis.ilaclarini kullanıp bi stabil hale gel sonra bunlari dusun.doktoruna söyle o sana yardımci olur
      senin Bi-polarlık hakkında bilgin var mı bana yardımcı olabilirmisin? bu arada doktorum nevşehirde kaldı ben şu anda ankarada yaşıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kanarya30 View Post
        senin Bi-polarlık hakkında bilgin var mı bana yardımcı olabilirmisin? bu arada doktorum nevşehirde kaldı ben şu anda ankarada yaşıyorum.
        Evet.epey tecrübem var

Yorum

mesela bende gözüken belirtiler şunlar
          zaman zaman tamamen depresyona girme uykusuzluk-uykuya dalamama
          kendi kendimle öfkelenme kinlenme sinirlenme , kendi kendimle konuşma
          bazan aşırı cinsel istek artışları kadınların kızların peşinden gidip onlarla konuşma, tanışma teklif etme gibi
          birde çok sayıda işten ayrıldım girdiğim her işi bıraktım nerdeyse...
          SENCE BEN Bİ-POLAR MIYIM ?

Yorum

bazan aşırı cinsel istek artışları kadınların kızların peşinden gidip onlarla konuşma, tanışma teklif etme gibi
            Olma ihtimallin yüksek...
            düsüncelerinin hızlanmasi vs. De olmustur.hep bi acelen var gibi

Yorum

Norodolu ne zamandir kullanıyorsun?
              Bi de artik ankarada yasıyorsan.ankara'da da tedavine devam etmen gerekir.

Yorum

Norodolu çok önceleri bir doktor damla olarak vermişti.Geçtiğimiz mayıs ayından beri tablet olarak kullanıyorum ( 2.5 mg )Neden sordun ?

Yorum

Bunları yasaman sana hemen bipolar teshisi koydurmaz.En önemlisi bir mani dönemi yasamıs olman bunu hic yasadınmı maniyi yasarken bunu ancak ailen fark ediyor cogu zaman hastaneye yatısla ancak kontrol altına alınabiliyor atak dedikleri ...
                  sende bunlar varmı yoksa sadece hipomani ve depresyonmu geciriyorsun doktorun bu teshisi nasıl koydu hangi kontrollerin yapıldı bunlar cok önemli ...

yoksa sadece doktora gidip bende bu bu bu var deyiptemi sana bu ilacları yazdı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Edebiyat26 View Post
                    Bunları yasaman sana hemen bipolar teshisi koydurmaz.En önemlisi bir mani dönemi yasamıs olman bunu hic yasadınmı maniyi yasarken bunu ancak ailen fark ediyor cogu zaman hastaneye yatısla ancak kontrol altına alınabiliyor atak dedikleri ...
                    sende bunlar varmı yoksa sadece hipomani ve depresyonmu geciriyorsun doktorun bu teshisi nasıl koydu hangi kontrollerin yapıldı bunlar cok önemli ...

yoksa sadece doktora gidip bende bu bu bu var deyiptemi sana bu ilacları yazdı...
                    atak yada mani den kastettiğin nedir ? Bir keresinde aşırı sinirlenip kızkardeşlerimin üzerine yürüdüm kırdım geçirdim sağolsun onlarda polis çağırdılar karakola çektirdiler beni sonra evi terkettim Nevşehirdeki babamın yanına yerleştim.Ama bir yıl sonra geri döndüm geldim lanet olası Ankaraya ve eve doktorumda nevşehirde kaldı.Birsürü ilaç denedi bende en son depakin ve norodol verdi bırakırsam uyuyamaz hale geliyorum ilaçları

Yorum

atak yada mani den kastettiğin nedir ? Bir keresinde aşırı sinirlenip kızkardeşlerimin üzerine yürüdüm kırdım geçirdim sağolsun onlarda polis çağırdılar karakola çektirdiler beni sonra evi terkettim Nevşehirdeki babamın yanına yerleştim.Ama bir yıl sonra geri döndüm geldim lanet olası Ankaraya ve eve doktorumda nevşehirde kaldı.Birsürü ilaç denedi bende en son depakin ve norodol verdi bırakırsam uyuyamaz hale geliyorum ilaçları
                      Bu yasadıgın depresyona benziyor ...

bipolarda mani dönemi asırı mutlu devamlı gülen asırı haraketli eger atak artmıssa kendini özel bir insan bile zannedebiliyorsun ...

sanki özel güclerin var onlar sana her seyi yapabilme kuvveti veriyor buda mani döneminin psikoz baglantısı gibi ayrıca durmadan konusma ihtiyacı duyuyorsun ...

uyku azalıyor yemek yiyemiyorsun su icemiyorsun .

Devamlı bir huzursuzluk hali sinirlilik bunlar maninin bir dönem öncesi oluyor...

Bipolarım diyorsan bunları bilmen sart...

Annen ile baban ayrımı ?eger ayrıysa buda senin üzerinde baskı olusturuyor bunuda bilmeni isterim lütfen cok güzel dengele Allah c.c yardımcın olsun...

Yorum

Annemle babam ayrı. Ben şimdi ne yapmalıyım bu ilaçları kullanayım mı kullanmayayım mı ? Bipolar değilsem neden uzun süre ilaç kullanacağım hatta belki ömür boyu ?

Yorum

Annemle babam ayrı. Ben şimdi ne yapmalıyım bu ilaçları kullanayım mı kullanmayayım mı ? Bipolar değilsem neden uzun süre ilaç kullanacağım hatta belki ömür boyu ?
                          Bu hastalıgı tetikleyen en büyük nedenlerden bir tanesi anne ve babanın bosanmıs olması ...

senelerce bastırılmıs duyguları kontrol altına alamıyorsun bünye müsade etmiyor ve patlak verince bipolar denen bu hastalık ortaya cıkabiliyor...

Sen bipolarmısın degilmisin bilmen gerekiyor...

Nevsehirdeki doktorun orda kalsın simdi nerede ikamet ediyorsan orda kendine bir doktor bul git konus durumunu kullandıgın ilacları dozajını falan hepsini anlat ...

Bipolar degilsen ortaya cıkar zaten böyle bir hastalıgı saklayamazsın fakat bunun teshisini hastanede yatmamıssan ancak gittigin doktor kontroller sonucu koyar...

Hastanede yatan bir hasta icin teshis koyulması daha kolay oluyor cünkü günlerce gözlem altında tutuluyor...

Ve hakikaten bipolar degilsen o ilacları kullanman dogru olmaz cünkü o ilaclar duygu durumunu dengeliyor ...

Yorum

teşekkür ederim. sen bipolarmısın ? Bipolarlıkta ömür boyu tedavi mi gerekiyor gerçekten ? sen ne ilaçlar alıyorsun ?

Yorum

teşekkür ederim. sen bipolarmısın ? Bipolarlıkta ömür boyu tedavi mi gerekiyor gerçekten ? sen ne ilaçlar alıyorsun ?
                              Evet,ömür boyu tedavi gerekiyor densede ilacsız bipoları yenenler var ...

cok uzun seneler hic ataksız yasayanlarda var ...

ancak bu kisilerin cok düzenli disiplinli huzurlu bir hayatları olması onların avantajı oluyor...

ne kadar cevrende huzur bozucak hastalıgını tetikliyecek kisiler olursa o kadar ataklar sıklasıyor...

alınan ilaclar duygu durumu dengeliyor yani hep aynı ayarda gitmen icin bir yol...

Yorum

İşleniyor...
                              X