Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Benim hastalığım nedir? Allah rızası için söyleyiniz.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Benim hastalığım nedir? Allah rızası için söyleyiniz.

Öncelikle 6 yıldır hastayım. Geçmişimde sizin de olduğu gibi sorunlar vardı. Babam çok agresifti, ailem baskıcıydı.Beni dövüp durdular,her konuda baskı yaptılar.İçine kapanık sessizdim çok. Tüm bunlara rağmen zekiydim ve kendime güveniyordum. Hatta üniversite dönemlerinde kendimi ileride 30 yaşında kurtarıcı peygamber bile olacağıma dair düşüncelerim vardı, çok duygusal bir insandım, ağlardım.Aşk acısı da çok yaşadım.neyse kısa keseyim buraları.
    Ereksiyon problemleri yaşıyordum bunu kafama çok takıyordum. Üniversitede bazen öfke patlamalarım oldu.

Geçmişte depresif bir insandım evet ama bunlardan çok zarar görmüyordum.

Olaylar şöyle başladı:

mezun olduktan sonra çok sevdiğim sevgilim beni aldattı, bu bana çok koydu ve depresyona girdim. Moralim bozulunca kafayı toparlamak için askere gitmeye karar verdim kafam dağılır diye. Gitmez olaydım oradaki tipler, rütbeliler sinirimi çok bozdular birikimle ciddi bir öfke patlaması yaşadım kapıyı kırdım.Ama hala bu tip davranışlardan rahatsız olmuyordum, sorun yoktu henüz.

Asıl hastalık askerden sonra ilk işimde çok stres yaşadım, orada da öfke patlamaları oldu. Sonunda sanki kafam patladı bir gün. Konsantrasyon gitti, diş sıkma geldi, başımda inanılmaz gerilim geldi, bunaltı geldi ve depresif mod da geldi.

İşte o günden bu yana bana doktorlar yatış da dahil majör depresyon, anksiyete bozukluğu teşhisleri koydular yıllarca:

Sürekli sıkıntı ve ağır depresyon, patlamalar vardı.

Efexoru 225 mg a kadar uzun süre kullandım aşırı öfke yaptı sanırım hipomani. Birsürü ilaç, birsürü doktor, tedavi. Babamı, annemi dövdüm.

Son doktorlarımdan biri bende duygudurum bozukluğu olduğunu önceden bunu öncekilerin nasıl farketmediklerini anlamadığını söyledi.

Bunu duyunca sevindim aslında teşhisi bulduk diye verdiği ilaçları, terapileri uyguladım. Lamictal, depakin, efexor kullandık. Efexoru azalttı zamanla.Yalnız bende sıkıntı, mood hala oturmamıştı ama eskiyegöre mood iyiydi. Efexoru tamamen bir kesti ki yine depresyona girdim.

Özetle klinik tablom şöyle:

Sürekli ağır depresyondayım(ilaç kullanmazsam, antidepresan) Keyifsizim.
    Aşırı sinirliyim. Babam da çok sinirlidir.Öfke patlamaları oluyor.
    Bende öyle çok coşkulu, çok konuşan, çok mutlu bir dönem olmadı ve olmuyor.
    Konsantrasyon bozukluğu, sürekli bunaltı oluyor.Kas gerilmeleri, anksiyete var.
    Telefonda ve konuşmakta sıkıntıdan konuşmakta zorlanıyorum.

Bipolarım desem neden manideki coşkuluk, mutluluk yok. Bipolar 2 miyim?

Son doktorum Lithuril ve laroxyl verdi. İlk hafta yine sinirliydim ama sıkıntı azalmıştı,çok aktiftim 5 gün dedim herhalde ben iyileşiyorum 6. gün yeniden düştüm herhalde hipomani yaşadım.

Nedir arkadaşlar ben neyim ne yapmam lazım artık doktora gitmicem?

Bu gittiğiniz doktorlar ne kadar güvenli ve tecrübeli? Her verilen ilacı kullanmak da sizi etkilemiştir bence tam teşekkülü bir doktor bulun
    Insanlar tilkiye benzer, koyunları avlamak için uygun zamanı bekler.

Yorum

Geçmiş olsun Simao. Cümlelerini yazışında da bir kısa kesme, aniden bitirme, öfke hali seziliyor zaten. Birşeyler baya rahatsız ediyor seni. Hastanede yatabilirsin, onlarca ilaç içmiş olabilirsin ama keşke aklın başında olsa da anne, babana vurmasaydın. Belki de kriz anında oldu bilemiyorum. Herneyse yaşamının sonuna kadar bunu tekrarlama. Askerliğini de yapmışsın, işe de girmişsin. Birkaç aşk da yaşamışsın mazinde. Bunları yapamayan yığınla insan var. Ama sende sorun ne anlayamadım. Birşeyler var, doktor ne diyor.

Yorum

Selam Simao ,
        Sendeki durumun benzeri bende var. Aşırı coşkulu, mutlu dönem yaşamadığım halde bipolar ilaçları kullanıyorum.Ama aşırı sinir oluyor bende bazan.Bana konulan teşhis duygu durum bozukluğu, denemediğimiz ilaç kalmadı en son depakin ve norodol tablet yazıldı.İnan şu anda sana zar-zor yazıyorum acaip keyifsizlik var bende de üstelik uyku bozukluğu yaşıyorum ve uykuya dalamıyorum.Umarım düzeliriz , sen efexor kullanırken uyuyabiliyormuydun ?

Yorum

Simao cvp yazmamışsın ?? Şu anda hangi ilaçları kullanıyorsun ? Devlet hastanesine mi gidiyorsun

Yorum

Arkadaslar duygulu coskulu dönem olmadi deyip ilaclari kullanmamazlik ederseniz o döneme girebilme imkaniniz yüksek ,belki psikozda eklenicek daha beter olucak...

Manideki coskuluk mutluluk anindan ne bekliyorsunuz ?haa mani geldi cem yilmaz geldi güldürdü mutlu etti hemen sonrada gitti falanmi zannediyorsunuz ?

O mutluluk coskulu anda kendinizde bile olmuyorsunuz psikozda eklenince is daha beter oluyor akliniza hayalinize getirebileceginiz durumlar degil bunlar...

böyle bir MANI HALI SONU hastanede bitebilir kapalida hatta kilitli anlatabildimmiii...

Allah c.c yardimcimiz olsun hastalarin ve yakinlarinin amin...

Yorum

dostum normalde ben panik ataklıyım hacamat beni inanılmaz rahatlattı ve hacamat psikiyatrik hastalıklara iyi geliyo en azından ben panik atakta bunu tecrube ettım panik atağı ıyıce araştır ve hacamat yaptır emin ol rahatlarsın bende bir ay olmadı cıtoles kullanıyorum ama hacamattan sonra rahatladım gelcek aykı seanstan sonra ilac ta kullanmıcam kı ilacın faydasını gorucegım kdaar zatens ure de gecmedı ilaca gerek duymayacağımı düşünüyorum sen de muhakkak hacamat dene bununla beraber beyne faydalı gelen besınle ne bılıyım somon balıgı omaga 3 ceviz balık yağı falan takvıye alabılırsın ama hacamat şartlarını araştır sonuçta vucudundan kan cıkacak kansızlık falan varsa önce onu hallet ya da benzeri bi hastalık zaten araştırınca görursun hacamat yapacakların nelere dikkat etemsı gerektıgı falan fılan sana acıl sıfalar

Yorum

İşleniyor...
              X