Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bipolar 2 ler icin en iyi kombinasyon

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bipolar 2 ler icin en iyi kombinasyon

Uzun suren arastirmalarim sonucunda yabanci kaynaklar dahil. Ozellikle ingilizce makaleler ve kullanici yorumlari size faydam olsun kendime de.
    Lityum ve lamictal kombinasyonu mucize.
    Lityumu hipomani, lamictali depresyon icin aliyoruz.
    Biri. yukari ucta digeri asagi ucta etkili.ustelik lityumu yuksek doz almaniza gerek yok.300 600 mg. benim gordugum bu. kendim de lamictal 200 lityum 600 alicam.yalniz bunlar tehlikeli ilaclar doktorunuza danisiniz

Orjinal yazı sahibi: Simao View Post
    Uzun suren arastirmalarim sonucunda yabanci kaynaklar dahil. Ozellikle ingilizce makaleler ve kullanici yorumlari size faydam olsun kendime de.
    Lityum ve lamictal kombinasyonu mucize.
    Lityumu hipomani, lamictali depresyon icin aliyoruz.
    Biri. yukari ucta digeri asagi ucta etkili.ustelik lityumu yuksek doz almaniza gerek yok.300 600 mg. benim gordugum bu. kendim de lamictal 200 lityum 600 alicam.yalniz bunlar tehlikeli ilaclar doktorunuza danisiniz
    Lityumu hipomani icin degil mani icin lamictali bilmiyorum sence nasil bir ilac ...

Sadece Lityum alinsa olurmu fikrin nedir ?

Tabiiki önce doktora danisacagiz orasi kesin ,kan kontrolleri falan olmasi gerekiyor ,ancak doktorla fikri alisverislerde lazim olabilir...

Yorum

Simdi baktim Lamotrigin e alerjisi olanlarin Lamictal kullanmasi sakincaliymis ,dikkat edilmesi gerekiyor ...

Yorum

öncelikle lamictal bipoların depresif modu için çok etkili bir ilaçtır. yavaş yavaş dozu arttırılır yoksa ağır cilt problemi yaratabilir.

lityum ise yukarı uç yani hipomani mani için çok etkilidir. depresyonda az etkilidir, antipsikotik özelliği de vardır.

Yorum

bipolar 2 genellikle depresif ağırlıklı hipomani öfkenin de yaşandığı bozukluktur işte lamictal lityum kombinasyonu bunu karşılar.

lamictal aşağı uç, lityum yukarı uç

Yorum

http://pro.psychcentral.com/this-mon...on/002428.html

ingilizce bilenler yukarıdaki makaleyi okusun bu bir önemli doktor..

Yorum

http://pro.psychcentral.com/this-mon...on/002428.html

ingilizce bilenler yukarıdaki makaleyi okusun bu bir önemli doktor..
              Ben de bipolar yok ama yazıyı baştan sona okudum.Şu kısmı dikkat çekici buldum.

TCR: When they ask about any other typical side effects, what do you tell them?

Dr. Goldberg: I say occasionally people may become dizzy and may become a little bit unsteady. And on very high doses there can be interference with memory.

Acaba çok yüksek dozlarda alzheimerı tetikler mi?
              İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
              Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
                Ben de bipolar yok ama yazıyı baştan sona okudum.Şu kısmı dikkat çekici buldum.

TCR: When they ask about any other typical side effects, what do you tell them?

Dr. Goldberg: I say occasionally people may become dizzy and may become a little bit unsteady. And on very high doses there can be interference with memory.

Acaba çok yüksek dozlarda alzheimerı tetikler mi?

Allah razi olsun Obsesif_Fatihi kardesim ...

senin yazilarindan cok faydalaniyorum zaten

Simdiki yaslarda kullanilan agir ilaclar hatta cok az dozajda olsa bile ,ileri yaslardan itibaren Alzheimeri tetiklemiyor resmen Alzheimer yapiyor ...

Simdi yasli katagorisine girmis insanlara baktigimizda ,alzheimerin ya baslangicinda yada ileri safasinda oldugunu rahatca görebiliyoruz...

Bu kisilerin cogu genclik zamanlarinda ruh sagliklarini idame edebilmek icin cesitli ilaclar kullanmislar...

Yorum

hiç alzemierla falan alakası yok o cümlenin aksine bu ilaçlar beyine faydalı lityum özellikle çok faydalı orada çok yüksek dozlarda memory yani hafıza kaybı diyor.

ufak hafıza kayıplarına birçok ilaç neden oluyor zaten ben de yaşıyorum bazen.lityumu çok yüksek dozda alırsan zaten ölebilirsin!

Yorum

hiç alzemierla falan alakası yok o cümlenin aksine bu ilaçlar beyine faydalı lityum özellikle çok faydalı orada çok yüksek dozlarda memory yani hafıza kaybı diyor.

ufak hafıza kayıplarına birçok ilaç neden oluyor zaten ben de yaşıyorum bazen.lityumu çok yüksek dozda alırsan zaten ölebilirsin!
                    Tamam işte onu sordum. bu yüksek dozlarda ilaç alınınca oluşan hafıza kaybı, ileride alzheimerı tetikler mi?
                    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
                    Malcolm X

Yorum

tetiklemez ilacı kesince geçer..

Yorum

bipolar 2 nin ne tedavisi var ne de çaresi,öyle mucize bir kombinasyondan umut bağlama,kafamız bozulunca bırakıyoruz zaten

Yorum

İşleniyor...
                        X