Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gerginim...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• SimoneAmonra
    adlı üyemiz Gerginim... konusunu başlattı

Gerginim...

Arkadaşlar merhaba, bir sorum var. Dedem ben doğmadan çok önce vefat etmiş. Ne zaman annem ondan bahsetse, davranışları çok tuhafıma giderdi... Mesela küçücük bebeği sırf ağlıyor diye vurup bayıltmış ardından ağlamaya başlamış ben ne yaptım diye. Başka bir sefer de başka bir evladını yemeği döktü diye dövmüş, ardından yine o pişmanlıkla kendi yüzünü tırmalayıp kanatmış. Bunun gibi ani öfkeleri olurmuş. Eve pek uğramazmış dedem ayrıca, ama olaylara rağmen çocukları çok severmiş, annem ondan çok neşeliydi diye de anlatır... Bazen de pek mantıklı olmayan şeyler söylermiş başına geldiğini iddia edip. Onca zaman herkes karakter özelliği sanıyormuş. Bense onda bipolar bozukluk olduğunu düşünüyorum. Benim kuzenim de bipolar... Ve aile de neredeyse herkesin kısa veya uzun ilaç kullanma geçmişi var. Bende yaklaşık 3 senedir depresyon tedavisi görüyorum, yakında bitecek diye umuyorum, artık iyiyim. Fakat aklıma takılıyor bende de bu tip bir durumun olma olasılığı var mıdır? Yani bu belirtilerin bazıları bende de belli bir dönem vardı ben kendi kendime aştım. Ama şu sıralar bunu düşünmekten kendimi alamıyorum. Bilgisi olan varsa yazarsa minnettar kalırım.

• birzamanlarben
    replied
    yinede biraz dikkatli yazmam gerekiyor çünki bende dahil hepimiz fazlasıyla hassas olduğumuz için bu forumdayız. .... takip için teşekkürler.

Leave a comment:

• SimoneAmonra
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Recep Yılmaz View Post
    Psikolojik rahatsızlıklar kalıtsal gibi gözüküyor olabilir. Bir çocuğa ilgi göstermemek de olumsuz anılar oluşturacağından dolayı.

Majör depresyon, manik depresyona dönebilir. Ama özverili savaşımınızla rahatsızlığınıza daha fazla egemen olabilirsiniz.

Aslında tereddüt ettiğim husus buydu, iyileştiğimi hissettiğim şu zamanlarda, seyir değiştirebilme ihtimali takılmıştı aklıma. Birilerine anlatıp, karşılık almak dahi rahatlattı diyebilirim. İkinize de teşekkür ediyorum.

birzamanlarben Sanırım burada çoğumuz böyleyiz.

Leave a comment:

• birzamanlarben
    replied
    sorun değil...evelallah ilaçlar saolsun ,geçinip gidiyorum....
    saçmalama özgürlüğümü bu forumda kullanıyorum.umarım kimsenin kalbini kırmadan bu işi yürütürüm.

Leave a comment:

• Recep Yılmaz
    replied
    Psikolojik rahatsızlıklar kalıtsal gibi gözüküyor olabilir. Bir çocuğa ilgi göstermemek de olumsuz anılar oluşturacağından dolayı.

Majör depresyon, manik depresyona dönebilir. Ama özverili savaşımınızla rahatsızlığınıza daha fazla egemen olabilirsiniz.

Leave a comment:

• SimoneAmonra
    replied
    Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
    Depresyonun kalitsal oldugunu gecen hafta psikiyatrim soylemisti.
    amcam problemli,dayim problemli...durum boyle olunca bir kac tahtam eksiksiz hayati siyirmak pek mumkun gozukmuyordu.
    gozlemlerime gore ve sahsi dusuncem kalitsal olarak pek cok hastaligi bunyemizde barindiriyoruz.ozelliklede psikolojik rahatsizliklar...
    Bilindigi uzere her sey kalitsal degil tabii...

Öncelikle cevabın için teşekkür ediyorum. Yersiz bir endişeye kapıldım belki de, çünkü bir şeyler ters gidiyor olsaydı illa ki birileri fark ederdi eminim ki... Bir şekilde güçlü kalıyoruz, sen de dilerim ki öylesindir.

Leave a comment:

• birzamanlarben
    replied
    Depresyonun kalitsal oldugunu gecen hafta psikiyatrim soylemisti.
    amcam problemli,dayim problemli...durum boyle olunca bir kac tahtam eksiksiz hayati siyirmak pek mumkun gozukmuyordu.
    gozlemlerime gore ve sahsi dusuncem kalitsal olarak pek cok hastaligi bunyemizde barindiriyoruz.ozelliklede psikolojik rahatsizliklar...
    Bilindigi uzere her sey kalitsal degil tabii...

Last edited by birzamanlarben; 22-01-2016, 03:46 PM.

Leave a comment:

İşleniyor...
X