Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kadın erkek ve ruh sağlığı

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • kadın erkek ve ruh sağlığı

  ruh hastası kadınlar mı avantajlı ruh hastası erkekler mi sizce?

 • #2
  kadın olmak avantaj. öyle ruh hastası kadınlar var ve o kadınları çeken erkekler var ki... erkeksen yalnız kalmaya mahkumsun bu konuda. kadınlar için her zaman seçenek var.
  ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
  18.12.2012 - 2015
  ©

  Yorum


  • #3
   karsi cinsle iliskilerdeki avantajdan haberim yok is konusunda avantaj kadinlarin ruh hastasi olup calisan erkek gormedim ama calisan kadin gordum

   Yorum


   • #4
    görüntüye çekilen erkekler için dediğin doğru olabilir. bipolar şiddetlenmemiş evresinde çekici kılabiliyor her iki tarafıda.

    ekonomik durum burda belirleyici bence. kadın süistimale daha çok uğruyor psikolojik sorunu varsa. psikolojik sorunun hafif ya da ağır olmasına göre de değişir. hastalığı hiç belli olmayanlar var tam bir psikokapat fakat herkesten akıllı konuşup davrananlar.
    depresyonda kadının da erkeğin de sosyalleşmesi imkansız.

    Yorum


    • #5
     ben hic herkesten akilli konusup davranan psikopat gormedim benim gordugum psikopatlar uyurlardi uyandirmaya calisanin hayati tehdit altindaydi

     Yorum


     • #6
      ben gördüm de onun için yazdım.

      Yorum


      • #7
       iş konusu erkekler için çok zor çalışmıyor olmak askerliği yapamamk ağır geliyor. erkeğe verilen roller olduğu için toplumsal baskı nedeniyle ağır. kadınların ekmek parası peşinde koştuğu erkeğin ev işleri yaptığı bir toplum olsaydı sorun olmazdı. fakat işşizlik oranı fazla akıllılar da işşiz ve ev erkekliği diye bir kavram doğdu şimdilerde. çalışma saatleri azaltılsın bence kadın da erkekte çalışmak zorunda olsun ve günde 3 saat çalışsınlar. geri kalan zamanda piknik filan yapsınlar. 8 saatin 5 saatini deliler ve evden çıkmayan ebdensel engelliler doldursun.

       Yorum


       • #8
        Erkekler avantajlı elbette. Erkeklerin sohbetinin, kadınlarınkinden daha derin ve duygusal olduğundan yüzde yüz eminim. Zaten en çok aranan şey arkadaş değil mi? Tipik bir erkek ile tipik bir kadını kıyaslarsak, erkeğin kaliteli bilgi toplama ihtimali kadınınkinden daha fazla. Sağlıklı bir erkekte ortalamanın üzerinde bir tansiyon vardır; bu kendini daha az pasif ve uykulu hissetmesine neden olur. Şüphesiz, erkek.

        Erkekler çölde çalışmadığı sürece pomadsız uyuyabilir ama kadınların âdet günleri vardır. Kanımca göz seyirmesi bile insanı tribe sokmak için yeterlidir. Gene, erkek.

        Ruh hastası olarak çalışan bir erkek göremezsiniz çünkü erkeklerin ağlaması, kadınların ağlamasından daha fazla ayıplanır toplumda. İğne fobisi olan bir Türk erkeği, bunu itiraf edemez.

        Erkek, iktisaden daha üstündür; aç kalma marjı daha düşüktür. Fiberglas ile çelik sac tekne arasındaki fark gibidir cinsiyetlerin farkı. Kadınlarda prolaktin daha yüksektir. Bu hormon bir duyguya eşittir, ağlamanın tam bitiminde salgılanan bu hormon, ağlamanın bitimindeki rahatlamayı oluşturur. Prolaktin hormonu kadınlarda -daha doğrusu insanlarda- göğüslerin oluşumunda yegâne ana faktördür. Dermatolojide kusursuz göğüslerin sırrıdır çünkü "süt hormonu" addedilir. Tüm insanlarda bulunur ama erkeklerde olmadığı içini göğüs oluşumu meydana gelmez. Özetle, erkek daha üstündür çünkü bu duygu dalgalanması yaratan şey erkeklerin ejakülasyonlarında, boğazlardaki adını hatırlayamadığım bir bezin doğal bakteriler (iyi huylu) tarafından iltihaplandırıp kronik yorgunluk vermesi dışında pek bir şeyi olmadığı için, erkeklerin kalıcı olarak bu hormonu yok ettiği söylenebilir ki erkek daha üstündür. Hatta erkek kalıcı otomatik olarak -kadına nazaran tabii- meyan kökü çayı içtiği de biraz söylenebilir.

        Abazanlığı olan erkeklerin pişmanlık duyan insani olan veya olmayan kısmlarında ise prolaktin beladır çünkü ilişkiden (tecavüzden tabii) sonra öldürülme ihtimali vardır kadında. Abazan olup veya olmayıp pişmanlık duymayanlar ise, bu bakımdan kadınlardan daha üstündür.

        Erkek kas hacmi marjı nedeniyle -bir kadına göre olan kas hacmi oranı- daha fazla olması nedeniyle spor yapmasıyla psikosomatik ve psikolojik hastalıklardan ırak yaşama ihtimali daha yüksektir kadına göre. Ama kadınlarda ise, olayı duygusallık iyileştirebilir ve duygular -gördüğüm kadarıyla- genelde sahtedir. Mantıksız demiyorum, "sahte". Saçma sapan şeylere ağlamak bir örnek olabilir. Daha derin örnek veremediğim için beni bağışlayın.

        Özetle; kadın su yüzeyinden yüzer, erkek daha derinlerden yüzer; daha fazla tahlil kabiliyeti, harika değil mi? Burayı biraz abarttığımı itiraf etmeliyim.

        Bu prolaktin zımbırtısı, günden güne bir günün beş katı olabilir bir diğer gün. Bu dalgalanma şüphesiz erkekte daha az olduğu için "N'oluyor lan bana?" tribi erkekte daha azdır. Erkek psikolojik olarak daha stabildir.

        Üçer saat uygulaması İskandinavya'da bile yokken Türkiye'de oluşması bir mucize. Biz daha bir nice psikiyatri kliniği açıp içini dolduracağız...

        Yorum


        • #9
         her ikisi içinde yıkımdır.bu durumda avantajdan söz edemeyiz.artık ilaçlar var.doğru ilacı bulduğunuzda dış dünyayla bağlantınızı kestiğinizden yani bol bol uyuduğunuzdan veya uyuştuğunuzdan veya algılarınız törpülendiğinden daha az agresif ve daha az mutsuz oluyorsunuz.uyuşan bir bireyin avantajı ne olabilir ki..uyuştuğun ve törpülendiğin kadar yoksun.yok olanın avantajıda yoktur.

         Yorum


         • #10
          Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
          her ikisi içinde yıkımdır.bu durumda avantajdan söz edemeyiz.artık ilaçlar var.doğru ilacı bulduğunuzda dış dünyayla bağlantınızı kestiğinizden yani bol bol uyuduğunuzdan veya uyuştuğunuzdan veya algılarınız törpülendiğinden daha az agresif ve daha az mutsuz oluyorsunuz.uyuşan bir bireyin avantajı ne olabilir ki..uyuştuğun ve törpülendiğin kadar yoksun.yok olanın avantajıda yoktur.
          çok haklısın katılıyorum. dünyanın yükünü biz taşıyoruz. normal insanlar için yaşamak çok kolay.

          Yorum

          İşleniyor...
          X