Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bipolar+hiperaktifmişimmm napcammmmm

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bipolar+hiperaktifmişimmm napcammmmm

merhaba, yaklasık 15 senedir hiperaktivite tedavisi görürken baska bir doktora gitmeye karar verdim . gittigim doktor bipolar bozukluk oldugunu söyledi. daha sonra inanmayıp ege üniversitesinden bir doçente gittim gayette hipomanik bir insan oldugumu söyledi ve abilify isimli ilacı verdi.
    sizlerden istegim bana bipolar olmak ve bunun neler hissettirdigi nasıl asabiliriz? (ki sanırım aşılmıyor forumlarda yazdıklarınızdan okudugum kadarı ile) gibi konularda bilgi vermeniz. aslında benim tek sikayetim normal hayatımda extra eglenceli cok fazla hızlı hareket eden ve cok konusan bir insanım ama bazen kendimden yoruluyorum. bu ilaclar beni şişmanlatır mı? yada sersemlik hissi verirmi?

genelde şişmanlatır. takma kafanı buna eğer boğazını tutarsan şişmanlamazsın. ha bire yersen şişmanlarsın evet iştah açar uyku verir ama irade denen sendeki güçle kilo almadan ilacını güvenle kullanabilirsin. yani demek istediğim o küçük hapın içinde binlerce kalori yok.

ilaçlarını düzenli kullan. hipomani varsa soft manik depresyondur. atlatırsın.

Yorum

yani hipomani warsa hayatımın sonuna kadar ilaç kullanmama gerek olmayabilir mi? bide bu şişmanlatma oalyına karşı abilify ile beraber iştah kapatıcı bi ilaç alsam işe yararmı? çok tesekkürler

Yorum

hipomani yada mani var demesi önemli değil, eğer gerçekten bipolar bozukluk varsa, koruyucu tedavi olman gerekir.

abilify emsallerine kıyasla daha az şişmanlamaya sebep olan bir ilaç olarak belirtiliyor. O yüzden önce ilacı kullan, aradan birkaç ay geçsin, rahatsız edici kilo alma yan etkisi olursa şikayetini doktoruna söylersin..

Yorum

Merhaba

İstcall bipolar ciddi bir bozukluktur .. mani ve depresyon şeklinde
          bir çizgisi vardır ..manide enerjin tavan yapar hiç uyumadan saat
          lerce konuşursun cebindeki parayı son kuruşuna kadar harzarsın
          çok yaratıcı bir dönemdir .. hipomani çok daha hafif seyreder depresyon ruhsal çöküntüler bezginlikler sıkıntılar içerisinde geçen bir
          dönemdir .. ama bunlar korkulacak şeyler değil dr kontrolünde ilaçlarını
          düzenli alırsan ufak tefek sorunlarla yaşar gidersin .. dr un sana koruyucu ilaçlar vermediğine göre korkulacak bir şey yok demektir
          sevgilerimle
          <br /><br />&nbsp;&nbsp; Kuralları&nbsp; bilirseniz hayat oyununu&nbsp; biln&ccedil;li oynarsınız

Yorum

teşekkürler beyaz gece. sanırım ben senin anlattıklarına göre kendimi bildim bileli mani halindeyim. ama hiç depresyona girmiyorum. hep neşeli hep mutlu enerjisi çok yüksek biriyim. zaten doktora da durulmak için gitmiştim

Yorum

isctall
              seninki çok iyiymis hastal1k say1lmaz
              Ayr1ca
              hiperaktivite için nas1l tedavi uyguluyon
              yas kaç
              hiperaktivite özelliklerin neler
              te_ekkürler

Yorum

ewet aslında çok iyi ama bazen sürekli çok enerjik çok mutlu olmak cok cok yorucu oluyor. hiperaktivite ilacım concerta 18 lik ve prozac idi.daha öncesinde tabiki her hiperaktif gibi ritalin. ama bu yeni gittiğim ve bana mani teşhisi koyan doktor bunları vermedi. en buyuk sıkıntım su anda dikkat dağınıklığı ama önce bu mani ile ilgili durumu halletmemiz gerekiyormuş. hiperaktivite durumuma gelince dikkatimi toplamakta zorluk çekiyorum bi anda çizim yaparken(mimarım) bi anda kendimi teknosada saçma sapan bişiler alırken buluyorum. anlık isteklerimi kendimi tutamadan yapıyorum. çok fazla sıkılıyorum insanlardan çünkü hjepsi çok yavaş geliyor. konuşmaları hareketleri işleri. mesela o kadar hızlı yapmaya alışmısımki herşeyi herhangi biri benim bilgisayarıma oturdugunda yada yanımda çizim yaparken durdugunda hızımdan midesi bulanıor. iş hayatında evet süper herseyi çabuk bitiryorum ama inanılmaz sıkılıorum herseyden işte bunun gibi su anda aklıma gelmeyen birsürü sey.

Yorum

bu arada yaş 29 yane gayet kemale erdik

Yorum

tesekkürler
                    gerçekten ilginç kisilik
                    bence çok iyi
                    paray1da çok harcam1yosan

Yorum

parayı harcamak konusu cok beter yaa. kacıncı kredi cekip kredi kartlarımı kapatmam bilmiyorum ama onun dısında makara biriyim umarım bu ilaclar beni cok fazla sakin yapmaz

Yorum

heralde bekars1n1z
                        o zaman evlilik çoluk çocuk sizi çok s1karcakt1r san1r1m

Yorum

3 yıldır süren bir ilişkim war. ama sanırım oda bi sekilde bana benzer bi psikolojik durum içinde cunku bi anda birbirimizden ve herseyden sıkılıp uzaklasıp sonra gene sarmas dolaş oluyoruz. sanırım 2 cambaz bi ipte oynayabilimomus. ama evlilik fikri hala cok uzak ve urkutucu

Yorum

bendede hiperaktivitemi yoksa ba_ka sorunmu var bilmiyom
                            çabuk s1k1l1r1m, evde s1k1ld1kça at1_t1r1rm
                            i_e gitmediim zaman mutsuzluum artar vb.

Yorum

doktora gittin mi peki? ben 15 yıl hiperaktivite tedavisi gördüm bu tür sıkıntılardan dolayı sonra bi anda bu mani durumu çıktı? kafam karıştı aslında.

Yorum

İşleniyor...
                              X