Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bipolar2

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bipolar2

ben de kendimi yıllardır depresyon okb ve diğer şekilleriyle gelen depresyon ataklarıyla geçirdim yıllardır bipolar olduğum anlaşılmadı,şu an teşhisim bipolar2,yıllardır paxil kullanıyordum yalnız hiç koruyucu tedavi uygulanmadı,üzerimde denenen lityum ve depakin bende hiç etkili olmadı sürekli depresyonda o0lduğum içindir galiba,şu an paxil 40 mg ve lamictal 100mg kullanıyorum 1 aydır ilaçlar ne zaman fayda gösterecek bilmiyorum ama bu hastalıkla yaşaması çok zor,bipolar olduğum yeni öğrendim,lamictalın bana ne faydası olacak merekl ediyorum,bizim tamamen iyileşme şansımız da çok zor olsa gerek,sıkıntıya ve uykusuzluk karşısında çok acizim,ama şu an düzenli dr a gitmeye başladım,dr un sözünden de çıkmamaya bakalım biraz da olsa zamanla güçlenebilecekmiyim?

büyük ihtimalle güçleneceksin ama bu hastalıkta dış faktörler çok önemli mesala maddi sıkıntılar ,yakınını kaybetme,boşanma,ayrılık vs bunlar olmazsa toparlanman kolay olur bu arada kullandıgın ilaçlarda iyi lamictal bipolar bozukluk için en uygun ilaç bence bende kullandım bir dönem çok faydasını gördüm yapman gereken tek şey ilaçlarını mutlaka düzenli iç saatini bile kaçırma ben öyle yapıyorum ve zor da olsa stresten uzak dur kendini zora sokma ben öyle yapıyorum öyle düzeldim saglıcakla kal...

Yorum

İşleniyor...
    X