Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Erkekler ağlasaydı ...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Erkekler ağlasaydı ...

Ağlamanın depresyona iyi geldiğini söyleyen uzmanlar, 'Eğer erkekler ağlayabilseydi, kadınlara uyguladıkları olumsuzluklardan arınabilirdi' diyor

Nevşehir Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Yusuf Çağlayan, ağlamanın duyguların ortaya konulmasında etkin bir iletişim rolü üstlendiğini belirterek, "Erkekler ağlayabilseydi, başta şiddet olmak üzere kadınlara uyguladıkları birtakım olumsuzluklardan arınabilirdi" dedi.

Ağlamak zayıflık deniyor
    Erkeklerin, kadınlara oranla daha az ağladıklarını ifade eden Çağlayan, şöyle konuştu: "Ülkemizde erkekler, ağlamanın zayıflık olarak algılandığı bir kültür ortamında yetiştirildikleri için daha az ağlama eğiliminde. Ancak ağlayan insan psikolojik rahatsızlıkları daha kısa sürede aşabilir."

Haber kaynağı: Milliyet
    İyi olduğunu iddia eden insan, bunu kanıtlayabilmesi için dünyada bütün kötü diye tabir ettiği şeyleri yok etmek çabasında olmalıdır...

ben aglamanin sadece gecici bir cozum oldugunu dusunuyorum.
    olumsuz duygular icinde ciddi anlamda yogunlasip zirveye ciktiginda bir anda aglarsin ve birden bosaliverirsin. ama bu sadece gecici bir bosalmadir. semptomatik bir tedavidir yani. eger problemin kaynagina inmezsen ayni olayla yine karsi karsiya kalirsin.

bu yonden bakildiginda aglamanin olumsuz bir yonu var. bir muddetligine kotu durumun etkisinden uzaklastigin icin bir miktar umursamazlik gevseklik olur ve sorunla mucadele etmekten vazgecebilirsin.

Yorum

Bir örnek vermek istiyorum; Bir adam var vucut geliştirme yapıyor ve ağırlık olarak 100 kilo kaldırıyor sen bu adama dersen sen 50 kilo kaldır bu adamın kapasitesinin altına inmiş olursun. Bundan hareketle bazı insanlar vardır; kendini yetiştirmiş, problemlerin üstesinden gelebilen sen bu adama ağla da rahatla dersen yalınış yapmış olursun. Çünkü bu adam sorunu çözebilir, bu kapasitesi var, bazı sınırları aşmış yani. Biri de var kendine güveni yok pasif itilmiş hissediyor kendini, sen bu adama desen düşün becerebilirsin, yapabilirsin desen belki yapabilir ama inanmamış olduğu için kendine güveni olmadığı için beceremez ve daha da kötüye gider. Herşey basamak basamak. Hayatı merdiven diye tabir edersek hep bir üst basamak olacaktır. Ama yerinde saymak lugatımızda olmamalı. Esas yalnışı "Ben böyleyim" diyerek yapmış oluruz. Bu tip birşey dersek kendi sınırımız çizmiş daha doğrusu kendimizi sınırlamış oluruz...

Selametle...
      İyi olduğunu iddia eden insan, bunu kanıtlayabilmesi için dünyada bütün kötü diye tabir ettiği şeyleri yok etmek çabasında olmalıdır...

Yorum

herkez gülsün bakayım...

valla benim ağladıköa ağlayasım gelir... o yüzden ağlamayı çok sevmem...
        ağlama ağlama getirir...
        bana göre tabi...
        herkez gülsün bakayım...

Yorum

nedense bişeye çok üzüldüğümde, kötü bişey olduğunda fln ağlamam.. ağlamam için birinin beni sinir etmesi gerekir. sinirlendiğim zaman hıçkıra hıçkıra ağlarım. Tabi bu sinir edni de korkutur ve bidaha beni sinir etmeden önce bi düşünür

Yorum

Ağlamak içten gelen bir duygu bende duygularım çok yoğunlaştığı zaman ağlıyorum gerçekten toplumumuzda yanlış değerlendiriliyor erkek ağlamaz diye :lol:
            BİNKERE MAZLUM OLSANDA BİRKERE ZALİM OLMA

Yorum

Ağlamak bi ekilde duyguların dışa vurumu ve bence son derece de normal bir yansıma.
              Sorunlarıın çözümü olarak bakmıyorum ben ağlamaya arkadaşlar. Ağlamak sadece gevşemenizi sağlar. Sorun aynı haliyle durur ancak ağlayarak bir miktar rahatlamak sizin çözüme ulaşmanızı kolaylaştırabilir sadece. Yoksa hadi ağlayalım hooop bütün sorunlar çözülsün değil elbette.
              Ama ben (çok zor ağlayabilen bir insan olarak ) eğer içimden çok gelmesine, düğüm düğüm olmama rağmen ağlayamazsam; başım ağrımaya başlar ve değil çözüm üretmek ekstra sorun olurum.
              Ancak ağlamak sanki bir şekilde mücadele ettiğiniz olayı yumuşatmak.. Sonrasında daha sakinlemiş olarak çözüm aramak hı ?

Yorum

Ayrıca da (asıl cevabımı yazmayı unutmuşum ) son derece insani bir eylem olduğu için kadına yapıştırılmaması gerek. Erkekler de ağlar elbet...
                Ağlamak acizlik değildir, ya da zayıflık. İnsancadır, insana yakışır...

Yorum

horozşekerine katılıyorum.hem cem yılmaz bile ağladıktan sonra...hiç kasmayın derim salıverin gitsin.rahatlıyo insan.ben bazen geceleri ağlarım yorganı,örtüyü kafama çekip.ağlamak sadece bir dışavurum bence.kötü olan, ağlayacak duruma gelmek, kötü şeyler yaşamak..
                  İNSAN, YALAN SÖYLEYEN HAYVANDIR

Yorum

senelerce çevremdeki erkeklerin neden ağlayamadıklarını merak ettim. şimdi o insanlar 45 yaşın üzerindeler.. oğullarını askere gönderirken, kızlarını evlendirirken ve artık birinci derece yakınlarını kaybettiklerinde onlarıda ağlarken gördüm. Hatta daha dün 50 li yaşların üstünde emekli bir polisin dostluklardan bahsederken, hıçkıra hıçkıra ağladığınına şahit oldum.
                    Erkekler ağlamaz değil, bal gibi ağlıyorlar.. ama toplum baskısıyla açıkta değil yorgan altlarında saklı yerlerde yapıyorlar...Amaaaa, biran geliyor kendilerini tutamıyorlar...
                    SEVGİLERİMLE....

Yorum

teessüf

sezen aksu yu bir o kadar severim ama şu erkekler ağlamaz şarkısı için ona kısıyorum birascık insan duyguları olduğu için insandır. ağlamakta duygunun en saf ve temiz ifadesidir

Yorum

merhaba

erkekler ağlasa nemi olur hiçbir şey ağlamassa sorun vardır demek

Yorum

[/b]Gulmek gibi "aglamakta " cok dogaldir.Hayatta huzurun temeli dengedir...Denge bozulursa dolayisiyla pek cok farkli sekilde bu kendini belli edicektir...

Yorum

Aglamayı Psikolojiyle direk ilskilendirmek yanlıs olur diye düsünüyorum yani aglayınca kendimizi resetlemis olmayız birazda fizyolojik ihtiyac gibi aglamak yani...[/b]

Yorum

Ağır depresyon yaşayan ve her gün ağlayan insanlar var. Bu onlarda kronik bir hal almış durumda. Hatta, bu ağlama seanslarını artık kabullenip her gün evin farklı köşelerinde ağlayarak, ağlayışlarına renk katmaya çalışan insanların sözkonusu olduğu vakalar var. Bu durumda, ağlamanın nereye kadar işe yaradığının sınırları bellidir. Konuya ilk mesajı yazan kaanengin'in söylediklerine katılıyorum. Milliyet'in haberinde, ağlamak, adeta terapötik bir yaklaşım gibi görülmüş.
                              İşin cinsiyet temeline indiğimiz zaman, erkek ve kadın arasındaki farklılıklar elbette görülebilir derecededir. "Erkekler ağlamaz" gibi kuralvari bir söze dayanamayız. Fakat erkeklerin kadınlara oranla daha az ağladığını biliyoruz. Ve eğer ille de "erkekler niye az ağlıyormuş" diye dertli olanınız varsa, alın benden bir katkı: Böhühüüüü!!!

Yorum

İşleniyor...
                              X