Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Artik dayanamiyorum, tükenme noktasina geldim, ne yapabilirim?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Artik dayanamiyorum, tükenme noktasina geldim, ne yapabilirim?

Iyi aksamlar arkadaslar ben daha önce ayni forumda sorunlarimi yazmistim.
    Cesitli sebeplerden dolayi, (engeliligimden ve zor bir ergenlik dönemi sebebiyle) 7 - 8 senedir bir icime kapanma dönemi yasadigimi, ve bunun neticesinde depresyon gelistigini yazmistim.

Sanirim depresyonun en agir noktasina geldim artik her dakika ölumü, intihari düsünür oldum.

Hayatin yasanmaz oldugunu düsünmeye basladim ve dertlerden sikintilardan ve yalnizliktan biktim artik, kaldiramiyorum ve tukendigimi hisetmekteyim

Acaba hayat yasamaya degermi diye kendime soruyorum hep.

Bu ruh halim ve üzüntülerim beni korkutuyor

Bu ruh halinden nasil kurtulabilirim, psikologa gidiyorum faydasi yok, hayatla, yasamla, bilek guresini kaybediyorum galiba

Ne yapmam gerekiyor, nasil kurtulabilirim
    Bana yardimci olabilirmisiniz ?
    Tesekkurler

İçe kapanmaya sebep olan en büyük şey kendini yetersiz güvensiz hissetmek ve paranoyadır
    paranoya içe kapananlarda gelişir veya paranoya olan birey içe kapanır ...
    etrafini hic takma ama takma dedigim zaman bu ruhsal anlamda tamamen iletişimi kesmene neden olur... sadece muhabbet olarak degil duruş ve ruhsal enerjinin acısındanda kımseyı umursamaya döner... herşeye acık bırak algılarını kımseden cekınme gucenme ama hissederek eger hissetmeden tam tersını yaparsan
    ve kımseyı takmaz bi hissetme moduna girersen mılletın gozlerının icine icine bakarsan bu anlattıklarım tam bir fiyaskoya donusur... boş gözlerle bak etrafına birşey hissetmeden dusunmeden icinden... cunku genelle olumsuz hissler yansıtacaksın ve olumsuz msj lar alacaksın karsındakı ınsandan buda senın daha kotu hissettirecek..
    Never Back Down

Yorum

SIMDI burdan ne desekde yardimci olamyacagiz biliyorum ama sunu dusun ben de senin gectigin o agir donemden gectim korkunctu ama bana pahaliya neden oldu sonra psikoz gecirdim belki bi daha duzelemiycegim taktigin ne varsa hicbisey sagligindan ustun deil inan...kendin icin yasa aynaya bak kendimi seviyorum de msn basligi at kendimi seviyorum diye telkin et kendini... psikiyatridan yardim al psikologdan cok...kagit kalem al resim yap uret yetenegin varsa biseylerde uzerine git diger insanlarin begenileri seni mutlu edecektir...gunluk tut... hayvan sev evde besleme imkanin varsa bi ev hayavani edin... intihara gelince burdaki azap ordaki sonsuz azaptan ustun deil sonsuza dek karanlikta yasmak var... hayata bikere geliyoruz bunu degerlendirmye calismalisin...kelime tekrari cok faydaliymis kendimi seviyorum de veya allahi seviyorum vs de surekli...canlan kendi kendine konus hayal kur guzel seylerin ... guzel bi film izle.. telkin vercek nlp tarzi kitaplarda okuyabilirsin...

Yorum

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim
        En büyük sikintilramdan biride pozitif dusunememek iste pozitif dusune bilsem belkide bir cok sey degisiebilecek ama nasil söylesem bilemiyorum tam olarak ama, sanki ruhum, psikolojim olumlu düsünmeye el vermiyor sanki.
        Gördügüm ve düsündügüm tek sey olumsuzluk ve karanlik düsünceler.
        Ve bu düsüncelerim olumlu, pozitif seyler, yapmama engel ...

Yorum

Forumdaki psikologlar her mesaja olmasa da bazılarına arada sırada yorum yapıp öneride& destekte bulunsalar büyük sevaba girecekler aslında

Yorum

Orjinal yazı sahibi: umbrella View Post
            Forumdaki psikologlar her mesaja olmasa da bazılarına arada sırada yorum yapıp öneride& destekte bulunsalar büyük sevaba girecekler aslında
            Evet cok dogru söylüyorsun umbrella destege ve tavsiyeye fazlasiyla ihtiyacim var

Yorum

essekten dusenin halini essekten dusen anlar psikolog isini yapar cikar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karabulutlar27 View Post
                Evet cok dogru söylüyorsun umbrella destege ve tavsiyeye fazlasiyla ihtiyacim var
                Böyle durumlarda sitenin mod.ları genelde şöyle açıklamalar yapıyorlar; sitemizin psikologlarının işleri çok yoğun Zaten bütün gün çalışıyorlar Buraya zaman ayıramamaları doğaldır. Buna katılmıyorum çünkü günlük yarım saatlerini ayırsalar ana sayfadaki son gönderilen mesajların 3-5'ine cevap yazsalar bile çok şeyi değiştirir Bu konuda ısrarcı olunca tepki de çekebiliyorsun Sizi burada zorla tutan yok; beğenmiyorsan gidebilirsin diye kestirip atıyorlar Evet zorla tutulmuyoruz ama zaten foruma derdini yazanların büyük kısmının özel terapi alacak imkanları yok Son çare buraya yazarak sanal destekler almaya çabalıyorlar. Bu yazdıklarıma katılanlar da fikir belirtsin ki maksadımız doğru şekilde ve hedefine ulaşabilsin. Saygılar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Robin
                  psikoloğun kendine hayrı varmı :RpS_blink:, bıraknın şu psikoloğu psikiyatrisi gelene ilacı dayayıp yolluyolar seni biraz dinliyo şöle yapcan böle yapcan :100: hadiiiiiiiii noldu şimdi , ya kardeşm parayla bende dinlerim:RpS_blushing: bide para alıyolar onlar sizin halinizden anlayamaz
                  Psikolog veya pskiyatrlar mucize gerçekleştiremezler,kimse kimsenin halinden anlamaz zaten,hep biz kendimizin çok acı çekitiğini düşünürüz ama her insan acı çeker,fakat bizde durum hastalık olarak adlandırıldığı için,öle hissediyoruz,

Yorum

Tesekkurler arkadaslar degerli fikirleriniz icin ama psikolojik durumumun getirdigi birsey olsa gerek, kendimi hayattan insanlardan ve herseyden kopmus hissediyorum ve gecen 7 - 8 yillik yalnizlik, depresyon ve sikintilar beni resmen hayattan sogutu. Kendi kendime koca 8 yil bosu bosuna gitti diyorum ve her dusunduugumde icimden kotu dusunceler geciyor.
                    Bu sekiz yil iceresinde bir sosyal hayat kurmayi beceremedin sen hic birseye yaramasin diyorum kendime ve ot gibi tek yasayacagina intihar et gitsin diyorum kendime ama iste kötü bir sey oldugunun farkindayim, kafam cok karisik esasinda...
                    Saygilar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
                      Dikkat ve konsantrasyonun nasıl sen onu söyle.
                      senin kadar orijanl sorular yazan ve cevaplayan yok bu sitede setralin butun yorumlarini takip ediyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
                        Dikkat ve konsantrasyonun nasıl sen onu söyle.
                        Dikkat ve konsantrasyonumda herhangi bir sorun yasamiyorum su anda daha cok psikolojik ve olumsuz bir ruh hali var

Yorum

olumsuz düşüncelerle geçen bir 1o dakika dahi bütün performansını umutlarını yok eder,enerjini tüketirsin.beynin sürekli karamsar düşünmeye,her olayın önce eksilerini görmeye alıştığı için olumlu düşünmeye geçiş aşaman uğraştırıcı olucak ama bilinç altına olumlu düşünmeyi yavaş yavaş kayıtlayabilirsin. bunu üşenmeden sıkılmadan yapmalısın karamsar düşünmeye başladığını anladığın anda hemen o düşünceyi olumluya dönüştür geribildirim ver bilinçaltına ve '' bunu inanarak yap'' !!!
                          özeleştiri yaparken kendine bu kadar acımasız davranma kendine olan güvenini zedelersin.ve hiçbirşey için geç kalmış değilsin herkes hayatı aynı hızda yaşamak zorunda değil bunuda unutma.joseph t.mortorano-john p. kıldahl olumsuz düşüncenin ötesinde adlı kitabı tavsiye ediyorum.birazda erdal demirkıran'ın kitaplarından okursan bunlar da destek verebilir.

Yorum

karabulutlar27 bana mesaj atmışsın mesajlarını okudum bu sıralar giremiyorum girsemde pek kalamıyorum
                            hemen kendini kaybetme dur önce bundan önceki yaşantını yaşadıklarını unut bi kere..
                            onları kafandan sil kendine yeni sayfa aç mutlu olacağın ne varsa insan hayvan canlı cansız onlarla meşgul ol sana mutluluk ne varsa onla uğraş ayrıca sadece terapi değil aile değil akraba eş dost çevre desteğide çok önemli

bana göre en iyi ilaç ne biliyon mu MORAL, MOTİVE ETMEK ben bunu öğrendim bazı sorunlarda çok şeye çok işe yarıyor
                            kendine moral ver
                            olmasa bizde veririz burdan..
                            bak kendini çok kötü hissetğinde buraya gel yaz robin var iyimser onlar sana yardımcı olurlar..
                            kendine dikkat et...
                            Last edited by babyface06; 13-12-2010, 12:10 PM.

Yorum

İntihari filan düsünmeyin ben bile hayattaysam siz yasamayı cok daha fazla hak ediyorsunuz...
                              Last edited by schizophren; 18-02-2011, 06:30 AM.

Yorum

İşleniyor...
                              X