Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ne yapmalıyım?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ne yapmalıyım?

Merhaba. Ben ismimden de anlaşıldığı gibi Antalya'da yaşıyorum. Lise 1 öğrencisiyim.

Lisemde çoğu kişi beni dışlıyor, kimse bana tepki vermiyor. Fakat beni yermeye, ezmeye gelince hemen bunu yapıyorlar. Derslerim de iyiydi ama artık fazla konsantre olamıyorum, çalışamıyorum. Fakat herkes beni çalışkan biliyor. Bu sebeple de "aptal,gerizekalı" damgası yiyorum.

Spor yapmıyordum. Fakat masa tenisine başladım. Belki kafam dağılır diye. Fakat iyice rezil oluyorum. Attığım her top ya dışarı gidiyor ya da filede kalıyor. Bu nedenle de "beceriksiz" damgası yiyorum.

Fazla yapılı değilim. O yüzden de gelen geçen beni yermeden duramıyor. Elimde olsa hepsini öldürmek isterdim. Fakat yapamıyorum.

İlkokuldan tek bir yakın arkadaşım vardı. Kendisi Antalya Anadolu'ya (Antalya'daki en iyi Anadolu lisesi) gidiyor. Ben de başka bir Anadolu lisesine gitsem de pek farkını görmedim. Buradaki herkes serserinin teki. Derdimi yakın arkadaşıma anlatmak istiyorum. Ama anlatamıyorum. Çünkü anlatsam ya okulumu kötülüyor ya da dinlemiyor.

Sevdiğim kız, başkasıyla çıkıyor. Çıktığı kişi ise abazanın teki, sınıfta öpüşüyorlar! Onlara bakarken duygularımı saklamak zorunda kalıyorum. Yakında "gay" damgası yemekten korkuyorum.

Antalya Anadolulu arkadaşım, iyi basketbol oynuyor. Fakat ben iyi oynayamıyorum. Beni de basketbol oynamaya çağırıyor. Rezil olmamak için reddediyorum. Ama beni "nasıl bilmiyorum" ikna ediyor ve gidiyorum. Oyun sırasında dalıp gidiyorum. Top çalmaya veya şut atmaya çalışsam da olmuyor. Giren şutlarım ise ampul oluyormuş ve sayı, karşı takıma geçiyor.
    Bir kez sayı gerçekten bize geçti. Takımdakiler resmen aşağılarcasına alkışladı. Bu beni gerçekten rahatsız etti.

Babam birkaç sene önce öldü. Annem çalışıyor ama ekonomik durumumuz iyi değil. Okula dışarıdan yemek getirmek yasak. Fazla harçlık almıyorum. O yüzden kimi günler okulda aç kalıyorum. Bundan artık bıktım.

Okula gitmeyip evde bilgisayar oynamak istiyorum. Çünkü yapabildiğim tek şey bu. Ama annem, fazla bilgisayar oynamama izin vermiyor. Bazı durumlarda yatağıma uzanıp ağlıyorum. Ağlamayı kesince de ağlamayı erkekliğime yediremeyip yine ağlıyorum. Bazen bilgisayar başıondayken fark etmeden tırnaklarımı yemeye ya da elimi burnuma sokmaya başladım.

"Çok özür diliyorum" ama bazen mastürbasyon yapmaya başladım. Sırf gelecek için bir güvencem olmadığı için okumaya çalışıyorum.

Delirdiğim apaçık ortada. Ne yapmalıyım?
    Last edited by Antalyam; 03-04-2011, 10:44 PM.

Slm sizde mi antalyalısınız?

Yorum

Evet Antalyalıyım. Anlaşıldığı üzere..

Yorum

Şunu önce açıklığa kavuştur hayatında antalyalı, okumak istiyor musun istemiyor musun?

Sana tavsiyem eğitimini asla yarıda bırakma. Üniversite insana akademik bakış açısı kazandırır bu yüzden muhakkak okumaya çalış. Şu anki okul arkadaşlarınla iletişimin artık düzeltilmesi zor bir safhaya gelmiş. Onların san olan bakışını değiştirmen zor. Bu yüzden olabildiğince az iletişim kur, derslerine odaklan. Söyledikleri hakaretleri de takma. Kendine olan özgüvenini de artırmaya çalış.

Maddi durumunz iyi olmasa da annen sana bakıyor en azından. Madem öyle sen de onu zorlama ve aç kalmanı da ilerdeki rahat günleri düşünerek sabret. Hayat insana bazı şeylere ancak mahrumiyetle öğretir. Bu sana motive olmalı aslında. Hayatını kurtarmaya ve kendi başına ayakta durmaya çalış. Hem annene de yazık sonuçta o da hayatla tek başına mücadele ediyor ve elinden bu kadar geliyor. Bu yüzden onu da yargılama, destek ol. ve fazla beklentilere de girme...

Arkadaşlarının beklentileri konusunda ise bunu önemsememeni öneririm. Eğer istemiyorsan sırf onlarla kaynaşmak adına istemediğin şeyler yapma. Bu senin kendine olan saygını yitirmene yol açar. Bunun yerine derslerine odaklanmaya çalış. Zihnin çok dağınık bu yüzden de dalgınsın genelde. Çünkü ne istediğini de bilmiyorsun ve sürüklenip gidiyorsun.

Kendinde hedefler belirlersen bilinçdışına da bunları yazılı olarak okuyup hep hatırlatırsan zamanla motive olacak ve derslerine de daha fazla yoğunlaşabileceksin. Yani ne istediğini netleştir önce...

Sonra da çevredir kız arkadaştır sana anlamsız gelecektir. Hayatında daha uzun bir yol var ve şu an sadece cinsel güdülerle hareket etmek senin yanlış yollara girmene yol açar. Evet zor bunlarla baş etmek lakin bunu yaparsan ancak yarın öbür gün o seni ezen insanların karşısına ezilmeden çıkabilirsin. Gerçek güç bilgi ve bununla gelen yetenektir. O yüzden bunları geliştirmeye çalış...
        bişnev...

Yorum

maturbasyon yapman özür dilenecek bişey değil emin ol bunu herkes yapıyor. biraz rahatlatır iyi gelir hem. o tarz okulda sınıfta öpüşen kızlardan hayır gelmez o kızı unut. koklanmamış bi gül bul kendine. inş bulursun kaldıysa. siagarya aman başla bırakılmıyor benden söylemesi.

Yorum

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ama insan, bazı şeyleri bilse de kendine inandıramıyor. Artık kabul görmemekten, hiçbir şeyi başaramamaktan bıktım, usandım. Arkadaşlarım beni küçük görüyor. Beceriksiz olmak benim suçummuş gibi...

Kusura bakmayın sizin de moralinizi bozdum. Ama artık dayanamadım, kardeşim de yok ve böyle konuları paylaşabileceğim tek siz varsınız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Antalyam View Post
              Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ama insan, bazı şeyleri bilse de kendine inandıramıyor. Artık kabul görmemekten, hiçbir şeyi başaramamaktan bıktım, usandım. Arkadaşlarım beni küçük görüyor. Beceriksiz olmak benim suçummuş gibi...

Kusura bakmayın sizin de moralinizi bozdum. Ama artık dayanamadım, kardeşim de yok ve böyle konuları paylaşabileceğim tek siz varsınız.
              rahat ol burada ya da dışarıda coğu insan sen gibi... sadece maske kullanmayı bilioruz ya da biliorum o kadar.ben de antalyadayım bizim buralarda böledir... seni çok iyi anlıorum emin ol. herkesle aynı kalıpta olmak maharet değil bence iyi olduğüun noktaya yoğunlaş ve kendini kantla...

Yorum

Fakat iyi olduğum nokta gibi bir şey yok. Çoğu şeyi doğru düzgün yapamıyorum. Birkaç aydır masa tenisi oynamaya çalışıyorum, fakat gelişme yok. Benden daha sonra oynamaya başlayan birisi benden çok daha iyi oynuyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Antalyam View Post
                  Fakat iyi olduğum nokta gibi bir şey yok. Çoğu şeyi doğru düzgün yapamıyorum. Birkaç aydır masa tenisi oynamaya çalışıyorum, fakat gelişme yok. Benden daha sonra oynamaya başlayan birisi benden çok daha iyi oynuyor...
                  yahu illa onu mu yapıcaksın ki... başka bişe dene.. ama gözlerden ırak dene ki yıkım yasama.. aslında emin ol o gözlerin önemi yok da işte biliosun durumları

Yorum

Denemeye çalışırım. Her ne kadar deneyip başaramamaktan bıksam da...

Yorum

neden bişekilde kendini kanıtlamaya çalışıyosunki illa kanıtlicaksan derslerinle kanıtla.şimdiden başarılı biöğrenci olursan zaten her çevreden kabul görürsün
                      şunu denim bunu denim deme derslerine odaklanki geleceğini de garantile

Yorum

Kardeşim bak benimde senin yaşında iken çoğu sıkıntılarım vardı ama sen annenin değine bak o en doğrusudur oku bilgisayara gir ama fazla girme hatta şöyle sölesem bilgisayara derslerin için gir eğlenmek içinde gir tabikide abartılı olmasın mesela ben 5. sınıfa giderken annemi kafama bile kafama takmıyodum zaten ben 2 yaşındayken rahmetli babam ölmüştü neyse 5. sınıfta sabahın körüneee kadar bilgisayara girerdim sonra derslerim bir anda alt üst oldu şimdi diceksinki herkez öle sölüyo bilgisayara girsen derslerin alt üst olur ama bunu yaşıkça görüyo insan bitek bunu değil gelelim liseye ben şimdi lisedeyken değilde bütün zaman utangaçtım bu yüzden hep benide salak diye bağırıyolarda çok kırılıyordum ve ben çok duygusal bir insandım sinirlendiğimde ağlardım yani sonra bebek diye anırmaya başladılar bana o salak insanlar benimle dalga geçiyolardı kızların erkeklerden daha iyi olduğunu düşünürdüm fakat onlar dahada kötüler şeytana pabuç giydirirler onlar o zamanlar 15-16-17 yaşım anlıyıcağın 3-4 sene böle geçti bende orta okuldan sonra askeri okula gitmek istemedim lisede sonra gittim ve hava harp okulunu kazandım bak şimdi 22-23 yaşıma geldim o bana salak diyenlerin çoğu çöpçü oldu şimdi ben salak diyorum onlara ve benle dalga geçenlerin çoğu erkekleri para istiyo çoğu kızda peşimde koşuyo artık annenin dediği doğrudur ona karşı çıkma sakın ve sigara tavsiye edenleri sakın aldırış etme tamam mı şu devirde artık en önemli olan para oldu okuyup bi adam olursan paranda olur her-şey de olur ama sakın ki bir kızın yanından paran için dolaştığını gör sakın ona yüz verme ama kimki paran içiin değilde kendin olduğun için seni sevdiğini anlarsan ona yüz ver o kızın içi iyi dir dışına aldırış etme bende dertlerimi açmak için yeni bi site buldum en azından buda iyi

Yorum

Aynı benim gibisin

Yorum

İşleniyor...
                          X