Duyuru

Collapse
No announcement yet.

depresyonda olduğumu nasıl anlarım?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• depresyonda olduğumu nasıl anlarım?

selamlar..
    yaş 18
    depresyonda olduğumu nasıl anlarım..?
    en son çok huzurlu mutlu olduğum zaman 2 sene önceydi ondan önce içimde biraz çocukluk olsada monoton asosyal bir şekilde geçiyordu.. şimdide resmen olgun ruhsuz hayattan zevk almayan.. ölsekde kurtulsak diyen bi tipim.. ama ne yazıkki ölemiyoruz işte..:tinysmile_angry_t:
    en son 4 ay prozac meresa kullandım. negatifleri engellesede daha fazla durgun yaptı yine beni.. ve fazlasıyla yan etkileri olunca doktora sormadan bıraktım.. ben bunun ilaçla çözülceğini sanmıyorum başka çözümleriniz var mı ? ha soracak olursanız okul yok iş yok hiç birşey yok

bana cevap yok anlaşıldı

Yorum

senin hayattan zevk almamanı saglayan bazı düşüncelerin ve hayata karşı değerlendirmelerin var neden asosyalsin mesela seni asosyal yapan nedir...
      insanlarla muhabbet etmekten zevk alamamanın sebebinin kaynagi senmısın ...
      vb.. aklında seni rahatsız eden düşünceler neden söylerden yardımcı olabılırız..
      Never Back Down

Yorum

en iyisi insanın kendi kendine bilişsel terapi yapması..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Phonema View Post
          senin hayattan zevk almamanı saglayan bazı düşüncelerin ve hayata karşı değerlendirmelerin var neden asosyalsin mesela seni asosyal yapan nedir...
          insanlarla muhabbet etmekten zevk alamamanın sebebinin kaynagi senmısın ...
          vb.. aklında seni rahatsız eden düşünceler neden söylerden yardımcı olabılırız..
          öncelikle 2 sene önce asosyaldim sonradan kurtuldum.. insanlarla gayet iyiyim kimseyide umursamam 10 kişi olsa arasına girer hepsini kendime çekerim o konuda sıkıntım yok ama bilemiyorum ağır yaşadığım şeylerden sonra çöktüm eskisi gibi değilim bi türlüde eski halime dönemedim.. gülerken içim gülmüyor.. eskiden içim gülerdi..

Yorum

Depresyonda mısın öğrenmek istiyorsan Burns Depresyon Ölçeğini öneririm.Ordaki sorulara içtenlikle yanıt vererek durumunu öğrenebilirsin.
            Depresyon günlük üzüntülerle karıştırılmamalıdır.Hasta tanısı konması için hastanın son 15 gün(en az) çökkün ruh hali,enerji kaybı,her şeye karşı ilgisizlik,içe kapanma,çabuk sıkılma,ağlamaklı olma,hayattan zevk almama vb belirtiler vermesi gerek.İşin içinden çıkılamaz bi hal alır.Ve ilaç tedavisi şarttır.Kendi haline bırakırsan 7-12 ayda düzelir ama baya sancılı geçer.Uzman tedavisi şart
            Mutsuz durumuna gelince..Bence boşluk sıkıyor seni,Kendine ugraş edin..Hayata tutunacağın bir şeyler bul.Her şey gönlünce olsun...

Yorum

İşleniyor...
            X