Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikotik depresyon !

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikotik depresyon !

Psikotik depresyon geçiriyorum neler yaşıyabilirim ?
    geçirenler, yenenlerden yorum bekliyorum. Dşünce bozukluklarım var arada panik atak geçiriyorum anksiyete desen zaten tavan gerçekliğin dokusu ile içli dışlı oluyorum ara sıra deperealizasyon oluyorum . saçma şeylere inanabiliyorum bunlardan bir an önce kurtulmalıyım
    Citoles 10mg ve risperdal 1mg kullanıyorum
    Last edited by chos3n; 19-04-2011, 09:27 PM.

Risperdal ve citoles 3 4 ay kullanımdan sonra etki etmeye başlıyor.Bende çok sıkıntılı dönemlerden geçtim.Senin bahsettiğin durumlar bendede vardı 4 ay risperdal kullandım.Ondan sonra ilaçları değiştirdik şimdide 3 4 aydır ollafax ve xetanor kullanıyorum.Sorunlarım bitti gibi.Anksiyete filan kalmadı.Depresyonuda bitirdim.İlaçlar etkisini gösterecektir sanada.Ayriyetten canını sıkan şeylerden uzak dur.Sevmediğin insanlarla konuşma.Mutlu olduğun şeyleri yapmaya çalış.Kendine uğraşlar bul.Düşünmek için zaman kalmasın.DÜşündükçe hastalığını derinleştirirsin.Bu hastalık bir akıl oyunu.Aklının sana yaptığı bir hastalık.İlaçlar ve az düşünmeyle olmaya çalışarak bu hastalığı atlatabilirsin

Yorum

Yorumun için teşekkür ederim öncelikle benim daha 2 ay olcak bakalım ara sıra düzeliyorum iyi gidiyo sonradan yine geliyo falan sora hatalarımı farkediorm yapmamaya çalışıyorum sürekli gidip gelmeler oluyo . bazen cehennem gibi oluyo etraf ama yeniyorum yavaş yavaş . dediğin gibi canımı sıkan şeylerden zaten tamamen uzaklaştım istedğm insanlar ile takılıyorum brlkte zaman geçiriyorum. uğraşlarıma uğraş ekledim zaten iyiye doğru gidiyorum . ilaçlarımı hiç aksatmıyorum zaten bakalım düzelicem inş

Yorum

ollafax ve xetanor bu ilaçları duymamıştım. anksiyete için mi? 20 mg cipralex 10mg zyprexa kullanıyorum. benzer şikayetlerim var. sıkıntılı bir yaşam sürüyorum.kendimi soyutladım biraz.

Yorum

inş düzelecek bakalım bekliyorum varsa yardımcı olabilen yorumunu esirgemesin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
            Bekle bakalım, bekleyerek düzelmez yalnız. :61:
            yok kardeş o manada asla öle bişi yapmıyorum zaten. her gün okuldayım boş zamanm yok gibi sürekli spor- aktivite içerisindeyim . şu an şikayetlerm yok denecek kadar az arada bi atakları oluyo onlarıda bi şekilde atlatıyorum .

Yorum

Sağolasn hastalığı iyice kafamda çözdüm gibi zaten kaçmaktansa üstüne gidiyorum kökünü kurutuyorum çok rahatlatıyo kendimce 1 kaç tane telkin yöntemim var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
                Ben de 10mg Rexapin kullanıyorum, hayat berbat...
                baya bi araştırma yaptım bilader bikaç tez falan okudum psikolojiyle psikoz tedavisinde yapılan 3 yıllık araştırma sonucunda
                klpozamin diye bir ilaç la yapılmış 3 yıl içerisinde hastaların %80 inde tamamen iyileşme görülmüş ...
                ama sıradan antipsikotik ilaçlarda ise hastaların sadece % 27 si düzelebilmiş ...

bi amerikan üniversitesinde psikoloji nin üstat larının yaptıgı bilimsel bi deney sonucu...
                Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Phonema View Post
                  baya bi araştırma yaptım bilader bikaç tez falan okudum psikolojiyle psikoz tedavisinde yapılan 3 yıllık araştırma sonucunda
                  klpozamin diye bir ilaç la yapılmış 3 yıl içerisinde hastaların %80 inde tamamen iyileşme görülmüş ...
                  ama sıradan antipsikotik ilaçlarda ise hastaların sadece % 27 si düzelebilmiş ...

bi amerikan üniversitesinde psikoloji nin üstat larının yaptıgı bilimsel bi deney sonucu...
                  klpozamin etken maddesi mi ilacın...
                  gözlerim karanlık, kendime tutunarak yaşıyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dimatoka View Post
                    klpozamin etken maddesi mi ilacın...
                    yok ilacın ismi
                    Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forte-donna
                      hangi hastalığın tedavisinde kullanılıyor depresyon mu?
                      yok hayır şizofreni psikoz başka sorunların tedavisindede kullanılıyormuş... depresyon da kullanılıp kullanılmadıgı hakkında bilgim yok ama bence kullanılmıyordur ...
                      Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: çekirdek
                        Bende ses duyma , hayal görme yok ama

Bazen çok anksiyeteli olduğumda depresyon döneminde "çok paranoyakça düşünceler içine girebiliyorum" Bir defasında bunu çok belirgin yaşamıştım ... Sonradan aklımı mı kaçırdım ben o dönem diye kendimi eleştirdim

Şimdi ben Psikotik depresyon mu yaşıyorum arkadaşlar
                        girdiğin paranoyak düşünceleri hatırlıyorsan yazarmısın ... mesela neyin paranoyasını yapıosun ve neden ozaman daha net anlaşılır bence
                        Never Back Down

Yorum

İşleniyor...
                        X