Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Zevk alamıyorsan hayat çekilmez oluyor!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Zevk alamıyorsan hayat çekilmez oluyor!!

Hiçbir şeyden zevk almamak evet..Dışardan baktığında çok tuhaf gelir insana,normal gündelik yaşayan insanların da tatmadığı bir şeydir bu.Sadece bunu yaşayanlar bilir,depresyondaki insanın yaşadığı en ızdıraplı şeydir bu.Ben de bunları yaşıyorum şu günlerde..Hatta 3-4 aydır..
    Birkaç ay öncesine kadar çok farklı biriydim..Herkesle konuşmayı sever,en ufak şeylerden bile mutlu olmayı başarırdım.Ama bu yaşadığım dönem öyle farklı ki,olduğum ortamlarda bunalıyorum.Kimseyle konuşasım gelmiyor,öylece evde oturuym kimse bana karışmasın istiyorum..Ama bunu bile yapamıyorum,her gün üni.ye gitmem gerek.3-5 gün tatile gittim otele bugün geldim tekrar eve,yine aynı sıkıntılar..boğuluyorum burda.seneye ev değiştiricem böyle giderse...
    10 gündür yeni bi tedaviye başladım paxille.Dr. bunun iyi geleceğini söyledi ama ben tedirgin oluyorum hep.BU depresyonu yenen birileri var mı?Gerçekten eskisi gibi oluyor mu her şey..Sıkıldım artık bundan,ne yapmalıyım..Önerilerinizi bekliyorum.Her şey için teşekkürler...

Hissettiklerin tanidik geldi
    I've found a reason for me to change who I used to be.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tek hece
      Geçer kardeş. sosyal fobi gibi rahatsızlık geçiyorsa bu hayli hayli geçer. hemde sadece 1 aydır böyleymişin. ya yıllardır olup kurtulanlar var. ümidini kaybetme hayata sıkı tutun:113:
      1 ay değil..4 ay oldu nerdeyse,umarım dediğin gibi olur ama.ben daha radikal çözümler arıyorum,ne yapacagımı bilmiyorum.

Yorum

bu duruma anhedoni deniyor geçmesi biraz zaman alabilir.

Yorum

soru 1- İlaç niye kullanıyorsun?

soru 2 - Zevk aldığın hiç mi bir şey yok ? Müzik, film, vesaire dahil

Not: bir süre tekrar cevap yazamayabilirim, bir işim var
          Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

Yorum

depresyon tedavi edilmediği halde 7-9 ay arasında kendiliğinden iyileşebiliyor. yenmeyi istiyorsan yenersin.
            Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yap; çok zevkli oluyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bir dost View Post
              soru 1- İlaç niye kullanıyorsun?

soru 2 - Zevk aldığın hiç mi bir şey yok ? Müzik, film, vesaire dahil

Not: bir süre tekrar cevap yazamayabilirim, bir işim var
              Depresyon yaşadığım için ilaç kullanıyorum..3-4 aydır kullanıyorum ama yeni tedaviye başlayalı 10 gün oldu..
              Dediklerini de yaparken sıkılıyorum..Eskisi gibi zevk alamıyorum,benim ortam değiştirmem gerek sanırım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hande-1983 View Post
                depresyon tedavi edilmediği halde 7-9 ay arasında kendiliğinden iyileşebiliyor. yenmeyi istiyorsan yenersin.
                İyileşmeyi çok istiyorum..ama neler yapıcam bilmiyorum,sadece ilaçla da olmaz diyorlar.
                Madem ki kendiliğinden iyileşiyor sen niye uzun zamandır tedavi görüyorsun ? benimki de öyle olabilir hande.

Yorum

Valla okumaktan bile sıkılmış olabilirsin
                  Güldüğüme bakma, biraz kendimi gördüm gibi...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
                    Valla okumaktan bile sıkılmış olabilirsin
                    Güldüğüme bakma, biraz kendimi gördüm gibi...
                    tamam okumaktan sıkılmış olabilirim de bunları pozitif şeylerle giderebilirdim.en azından yapmaktan mutlu oldugum şeyler,bunları da bulamayınca insan...

Yorum

geçenlerde bungy jumping yaptım o biraz zevk verdi tamam hakkını verelim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DR.MG View Post
                        geçenlerde bungy jumping yaptım o biraz zevk verdi tamam hakkını verelim
                        Nerede yaptın ? ve kaç metreden atladın ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DR.MG View Post
                          Depresyon yaşadığım için ilaç kullanıyorum..3-4 aydır kullanıyorum ama yeni tedaviye başlayalı 10 gün oldu..
                          Dediklerini de yaparken sıkılıyorum..Eskisi gibi zevk alamıyorum,benim ortam değiştirmem gerek sanırım...
                          Evet, ortam değişikliği iyi gelebilir arkadaşım. Paxil hiç kullanmadım ama antidepreesanların çoğu etkisini birazcık daha uzun sürede göstermeye başlayabiliyorlar genellikle. Biraz daha sabır lazım sanırım. Sonrasında kendini iyi hissetmeye başlarsın diye tahmin ediyorum
                          Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
                            Nerede yaptın ? ve kaç metreden atladın ?
                            alanyada.75 metre falandı sanırım..çıkarken biraz tırstım ama atlarken hiç tereddüt etmedim gerçekten inanılmazdı..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bir dost View Post
                              Evet, ortam değişikliği iyi gelebilir arkadaşım. Paxil hiç kullanmadım ama antidepreesanların çoğu etkisini birazcık daha uzun sürede göstermeye başlayabiliyorlar genellikle. Biraz daha sabır lazım sanırım. Sonrasında kendini iyi hissetmeye başlarsın diye tahmin ediyorum
                              öyle tabi biliyorum zaten de.3 aydır ilaç kullanıyorum,her ilaçta yeniden mi başlatıcaz süreyi..umarım dediğin gibi olur arkadaşım

Yorum

İşleniyor...
                              X