Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni bir başlangıç........

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yeni bir başlangıç........

merhaba.ben foruma akşam üye oldum.gerçekten çok beğendim.arkadaş bile edindim.5 yıldır majör depresifim.anlatmaya gerek yok herhalde neler çektiğimi(zi)...öğretmenim.bu yıl başladım.ama ilk senem bana zehir oldu.öğretmenler günümü evde depresyon komasında yatarak geçirdim. :tinysmile_cry_t3:çünkü insan deprsifken hiçbir işte tam manada başarılı olamıyor.belki oluyor da olmuyomuş gibi hissediyor.bugün oturdum,uzuuun uzun düşündüm.:tinysmile_hmm_t:sadece ilaç kullanmakla olmaz.ben inançlı bir insanım.ibadetlerimi yarım yamalak yapıyorum.artık ibadetlerimi hiç aksatmamaya karar aldım.internet ve televizyondan bi süreliğine uzak durmak istiyorum.hergün 1 saat düzenli yürüyüş yapıp temiz hava almak istiyorum.daha çok kitap, Kur'an-ı Kerim okumayı düşünüyorum.david burns'un iyi hissetmek adlı kitabını okuyup,terapi yöntemlerini uygulamak istiyorum.ve tabiki ilaçlarıma da devam.bu geceden itibaren netten uzaklayışoyrum.üzerimdeki radyasyonu atmak istiyorum.eğer yukarda yazdığım gibi düzenli bir hayatımız olursa depresyon falan kalmaz inşaallah.tabiki umudumuz da hiç eksilmeyecek....1 ay sonra görüşmek üzere arkadaşlar.Allaha emanet olun,hepimiz sağlıkla kalalım inşaallah....:53:

yarın görüşürüz hocam.

Yorum

bir ay yokum demiştim niye böyle bişi yazdığınızı anlamadım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nurbanu25 View Post
        merhaba.ben foruma akşam üye oldum.gerçekten çok beğendim.arkadaş bile edindim.5 yıldır majör depresifim.anlatmaya gerek yok herhalde neler çektiğimi(zi)...öğretmenim.bu yıl başladım.ama ilk senem bana zehir oldu.öğretmenler günümü evde depresyon komasında yatarak geçirdim. :tinysmile_cry_t3:çünkü insan deprsifken hiçbir işte tam manada başarılı olamıyor.belki oluyor da olmuyomuş gibi hissediyor.bugün oturdum,uzuuun uzun düşündüm.:tinysmile_hmm_t:sadece ilaç kullanmakla olmaz.ben inançlı bir insanım.ibadetlerimi yarım yamalak yapıyorum.artık ibadetlerimi hiç aksatmamaya karar aldım.internet ve televizyondan bi süreliğine uzak durmak istiyorum.hergün 1 saat düzenli yürüyüş yapıp temiz hava almak istiyorum.daha çok kitap, Kur'an-ı Kerim okumayı düşünüyorum.david burns'un iyi hissetmek adlı kitabını okuyup,terapi yöntemlerini uygulamak istiyorum.ve tabiki ilaçlarıma da devam.bu geceden itibaren netten uzaklayışoyrum.üzerimdeki radyasyonu atmak istiyorum.eğer yukarda yazdığım gibi düzenli bir hayatımız olursa depresyon falan kalmaz inşaallah.tabiki umudumuz da hiç eksilmeyecek....1 ay sonra görüşmek üzere arkadaşlar.Allaha emanet olun,hepimiz sağlıkla kalalım inşaallah....:53:
        Başarılar dilerim ama başarılı olacağını zannetmiyorum. Hele hele beş yıllık bir majör depresyonun ardından dini ihtiyaçların artması bana son bir direniş çabası gibi geldi.

Yorum

bir ay yokum demiştim niye böyle bişi yazdığınızı anlamadım.
          yarın olunca anlarsınız. neden halen buradasınız mesala bunu bir düşünün.

Yorum

Allah belki de bu yüzden cezalandırdı beni.beş yıl önce eve internet aldım ve ibadetlerimi aksatmaya başladım.ayrıca bi daha kendim ve rahatsızlığımla ilgili bir konu açmıycam.çünkü görüyorum hertürlü insan mevcut.insanın şevkini kırmaya meyilli insanlar çok.

Yorum

özür dilerim benim amacımı yanlış anlamışınız. ters psikoloji ile bunu başarmanızı, bi daha buraya ihtiyaç duymamanızı sağlamaya çalışıyordum ama zor görünüyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kimene View Post
                yarın olunca anlarsınız. neden halen buradasınız mesala bunu bir düşünün.
                neden mi burdayım.yorumları merak ettiğim için.olumlu bir cevap alıp daha mutlu olmak için.ama konuyu açtığıma da açacağıma da pişman oldum.bir Allahın kulu da olumlu bişey yazsa can kurban...:22:

Yorum

teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için kuantum.ama benim sıkıntım öyle haftalık,aylık bişey değil,çocukluğumdan beri gelen kronik depresyon...iyileştiğimde ilk bu forumda bunu paylaşacağım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lale ..
                    kararlar almaya cesaret etmen bile güzel diye düşünüyorum...ibadetmi edeceksin et.sana neyin faydalı gelecegini düşünüyosan ve karar aldıysan bu cok güzel.
                    düşünsenize hiç aklından geciremeyenler bile var..benim gibi mesela........
                    lalecim güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim.içinde böyle güzel düşünceler barındığı sürece iyileşmeye yaklaşmışsın demektir.istersen beraber başlayalım bunları yapmaya ne dersin

Yorum

çok güzel kararlar almışsın seni bu konuda tebrik ediyorum.. umarım uygulamaya da geçersin.. sen yönel Rabbime o elbet zamanı geldiğinde şifanıda verecektir her şeyi verdiği gibi.. kolay gelsin...

Yorum

lagrima. şevkimin artmasına sebep olduğun için çok teşekkür ediyorum.sağol...

Yorum

Lalecim.sana özelden msn imi göndericektim ama kapalı sanırım.sen bana yollar mısın.konuşalım,dertleşelim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lale ..
                            cesaretim yok nurbanu..eskiden ben böyle değildim öyle zor bir hayata girdimki
                            bütün dirayetsizligime ragmen yaşamam için tek nedenim cocuklarım
                            onlar için bu boktan hayatı yaşamaya değer.
                            ama seni tebrik ederim cok güzel kararlar almıssın aldıgın kararın ne oldugu önemli debil benim için iyileşmem için bana bu iyi gelir demişsin ve karar almıssın işte bu önemli ve güzel
                            arkadaşım,eskiden ben de böyle değildim.gün geldi yataktan kalkıp wcye gidecek derman bulamadım kendimde.ama cesaret etmeliyi.yoksa hayat böyle çekilmiyo daha fazla.msnd e konuşsak daha iyi olcak .

Yorum

çok yürekten söyledim inan buna... ben sana inanıyorum yapabilirsin zor değil.. am sen de inan ve uygulamaya başla 40 gün 41.gün bırakamazsın zaten şeytan 40 gün uğraşırmış...
                              lagrima. şevkimin artmasına sebep olduğun için çok teşekkür ediyorum.sağol...

Yorum

İşleniyor...
                              X