Duyuru

Collapse
No announcement yet.

melankoli

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• melankoli

merhaba.
    melankoli ile ilgili bir başlık bulamadığım için yeni başlık açtım .
    bu konudaki düşüncelerinizi yada duygularınızı paylaşırmısınız.

karamsarlık, hüzün, yalnızlık...
    Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Aşırıya kaçan duygusallık, olaylara fazla trajik bakış açısı,olumsuzluk

Yorum

yanlızlık+olaylara hep olumsuz bakma açısı+keşkeler
        <div><strong>tarihimin tekerr&uuml;r&uuml;nden korkmuyorum !</strong></div><br />

Yorum

http://www.melankolik.org/melankoli-...nkolik-kimdir/

selam..

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim .Ama işin o kadarını bende biliyiroum ..Melankoli ile ilgili bilgi almak için arattığım ve karşıma çıkan yukarıdaki linkteki yazı çok az farkla beni yanısıtıyor.bundan iki üç yılönce değişik doktorlara gittim hepiside depresyon teşhisi koydu.tedavilerimi hep yarım bıraktım devam etmedim(maddi olanaksızlar dolayısıyla)

Ama bu doktorların hiç birisi bana tıpa tıp uyan melankoli teşhisini koyamadı.
          Şu anda içinde bulunduğum durumu tarif etmeye bile gücüm yok.
          Edindiğim bilgiler ve yaşadığım deneyimlere göre bu duygudan kurtulmak imkansız.
          kurtulmak istediğimizde sanmıyorum.

Sadece okuduğum yazının beni anlatması ve yapılan yorumların bazılarının aynı benim durumumd olması ve insanların bunu anlamamaları beni düşündürdü.Çünkü gerçekten bu durumumu en yakınımda benimle yaşayanlar bile anlıyamıyor.
          Memnunsuz birisi olarak görüyorlar.

Ama ben içimde hayattan çok fazla birşey beklemediğimi biliyorum ve bunu anlatamıyorum.
          Sadece paylaşmak istedim benim gibi olan insanların olması hem sevindirici hemde üzücü.

Çünkü bu derdi yaşayan çeken biliyor.

Yorum

Merhaba Oma,
            Benimde aslında bahsettiğim şey bu(olumlu düşünme ile ilgili bir başlık açtım da)Bende daha fazla böyle olmak istemiyorum. Kendime bakıyorumda hayatı hep olumsuz algılıyorum sanki iyi bişeyler olunca ardından kötü bişeylerde olacak,bu kemikleşmiş bişey ama sanmıyorumki kurtulmak imkansız olsun..Be mesel aöncelikle şu okb çin tedaviye başlıcam ptesi doktora gidicem böylece depresyonda da kurtulcam sonra ktap siparişi verdim olumlu düşünme üzerine onalrı okuyacağım sonra hala yeterli gelmezse mesela nlpyi deneyebilirim diyorum ne dersin?

Yorum

selam optimist..
              Senin tedavi olma çabalarını çok sevindiric buldum.Fakat herkesin şartları eşit değildir.Ben hayatımın bu evresinden sonra maddi ve manevi olarak bunu yenebileceğimi sanmıyorum.Çünkü gerçekten kemikleşti..Bir sorunu yenmenin en etkili yolu kabullenmektir evet ama artık beim için çok geç.çünkü gerçekten şartlarım hiç elverişli değil.başetmem gereken çok daha cidddi sorunlarım var .ve bu ruh hali sorunlarımı bir çeşit hissizlikle karşılamama sebep oluyor.
              Tam olarak bütün hislerim öldü diyemem arasırada olsa ağlayabiliyorum.
              Yanlız hayatımı başka birisinin penceresinden gözlemeye başkasının bakışından görmeye başladım.
              Birileri bana bişeyler için sitem ettiğinde sadece bakıp içimden kendi kendime vevaplar veriyorum.vurdumduymaz bir tavır.
              Bazen hayatımdaki olumsuzlukları yokmuş gibi yaşyorum ..

Ama içerde bir yerlerde bunların verdiği bir tahribat olduğunuda biliyorum..
              unutkanlık ,okuduğumu anlayıyamamam ,bazen çok basit bir konuya bile odaklanamam bunların bu yüzden olduğunu sanıyorum ..

Fakat acılarımı neden yaşıyamıyoru onu anlayamıyorum .duygularımı tahlil edemiyorum.
              Son iki yıldır internet bağımlılığım var..Yapı olarak bağımlılığa eğilimliyim.
              Hem şikayetçiyim hemde internet olmasa daha kötü durumda olacağımı düşünüyorum.
              Bahsettiğin tekniklerden haberim yok.
              maddi olarak şu anda 10 ytl bile harcayacak durumda değilim ve bu gibi işlerinde maddiyata çok fazla dayandığını biliyorum .Zatem tedavimin yarım kalması bu yüzden oldu.
              Sana bol şans.yaşama sevincini tekrar kazanmanı dilerim.

hoşçakal..

Yorum

birde melankolıyı sevenler var

Yorum

İşleniyor...
                X