Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lütfen bu yazıyı bi seferliğine okuyun ve ilk aklınıza gelen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• lütfen bu yazıyı bi seferliğine okuyun ve ilk aklınıza gelen

Siz hiç gerçekten aşık oldunuzmu ? BEN oldum
    hayatınızı bir başkasına adadınızmı ? BEN adadım
    onu günlük hayatınızın her yerine koydunuz mu? BEN koydum
    yeni iş görüşmelerini bile bile 'ona uzak kabul edemem' dedinizmi ve bu yüzden uzun süreler işsiz kaldınız mı? BEN yaptım
    ve tüm bunları yıllar sonra farkettinizmi? EVET BEN Yıllar sonra bunu farkedebildim.
    ülkeyi bile terketmeyi düşündünüzmü hiç? BEN düşünüyorum hemde ciddi ciddi.

hayatımın anlamı kayboldu bir amacım kalmadı şu fani dünyada.

bütün bunlardan sonra tekrar hayata sarılmak mümkünmü acaba insan kendine bir yaşam sebebi bulabilirmi bunların cevabı varmı gerçekten?

ya intikamı güçlü bir yaşam nedeni olarak görmek ne derece doğru?

görüşlerinizi bekliyorum isteyen arkadaşlar

erol_72_ist@mynet

adresinede cevap yazabilir ....

Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim...
    1
    a:2:{i:94;a:5:{s:12:"polloptionid";i:94;s:6:"nodeid";s:6:"521949";s:5:"title";s:7:"a: evet";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"37532";}}i:95;a:5:{s:12:"polloptionid";i:95;s:6:"nodeid";s:6:"521949";s:5:"title";s:8:"b: hayır";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    100.00%
    1

merhaba sayın arkadaşım.öncelikle öğrenmen gereken şey hayatını kendin için yaşamak zorunda olduğundur.senin yaptığın fedakarlıkları inan bende yaptım.seni çok iyi anlıyorum.belkide kendini mutlu etmek için bukadar fedakarlık yapmışındır.bunu hiç düşündünmü.belkide bunları yapmasaydın mutsuz olacaktın.aşk fedakarlık gerektirir.sen bunu başarmışsın.kendinden çok karşısındakini düşünenlerin sonu budur genellikle ben 15 aydır daha kendimi toparlayamadım.biryerlerden başlamlı kaldığımız yerden devam edemiyorsak.en başından başlayalım.hiçbir şey için geç değildir.bende başarmaya çalışıyorum.aşk beni mutlu etmedi aşksızda yaşarım dedim.aşk beni mutlu etmiyorsa beaşka bir şeyler yapayım düşüneyim dedim.aşkı hiç düşünmemeye çalışıyor,müzik dinlerken bile romantik olmamasına özen gösteriyorum.aklıma getirmemeye çalışıyorum.sanki biraz gelişme kaydettim.belki sana da bu yöntem işe yarar.bir denemek istermisin.ama söyleyim değişiklikler hemen başlamaz ama mutlaka başaracaksız.başarmalıyız yoksa hayatı kendimize zindan etmekten başka bir şeye yaramayız.o insan çok şey kaçırmış.sen herkesi mutlu edebilecek bir yapıya ve anlayışa sahip birine benziyorsun.zamanı geldiğinde doğru zaman ve doğru insan mutlaka çıkacaktır.o zamana kadar kendini yenilemeye çalış.kendine iyi bak

Yorum

Selam crom,
      Evet bunları ve benzerlerini ben de yaptım, yurdışına da gittim. Sonra yanıldığımı, aşkımı bulamadığımı da gördüm. Ama umudumu yitirmedim. Öncelikle kendimizi sevmeliyiz. Biz kendimizi sevdiğimizde bizi seven bizi buluyor zaten. Ama bunun zamanı belli değil. Aşkı her zaman kapını ilk çalanda bulamayabiliyorsun. Bulduğunu sanıyor, sonra da yanıldığını anlıyorsun. Ama bu bir daha aşkı bulamayacağın anlamına gelmiyor. Aşk tabi çok güzel, insan yaşamında bunun özlemini çekiyor. Ancak her zaman olması bazen mümkün olamıyor. Hepimiz bu hayal kırıklıklarını yaşıyor ve umutla yaşamımıza devam ediyoruz. Aşk geliyor sonra, hiç ummadığın anda. Umudunu kaybetme ve kendini sevmeyi öneririm, bu tabi narsistlik anlamında değil, yaşamını değerli kılmak anlamında. Çünkü öncelikle bu gerekiyor. Sevgiler...

Yorum

HOŞGELMİŞSİN arkadaşım,aslında buradaki en güzel şeyde senin bu fedakarlıkları yaptığını sonradan anlaman bence.Bu gerçekten aşk olmalı.Evet şu an ne desek boş seni teselli için,o yüzden zaman şans ver ve yıllar sonra bu duygudan tamamen kurtulacağına İNAN.Tabi eğer buna izin verirsen tabii ki.

Bir de şunu düşün,sonu nasıl biterse bitsin gerçek bir aşk yaşamışsın demek ki,herkese nasip olmayan birşey bu.Sadece bu yaşanmışlıklar bile değer tüm bu acılara.....

Yorum

sevgili arkadaşlar cevap yazdığınız için teşekkür ederim size biraz daha açayım konuyu size

12 sene sonra hayatınızı başka bir insan için yaşadığınızı öğrenirseniz siz ne yapardınız..
          tabiki hiç bir şey için geç değil
          ama siz bunun farkında bile değilken yaşamışsınız bir şekilde
          ayrılmakta sorun değil
          ama ayrıldıktan sonra sevginizin sizin tahmin ettiğinizden bile büyük olduğunu farkediyorsunuz..
          yaptıklarınızı tek tek gözden geçiriyorsunuz ben sadece onun için yaşadım sonucunu çıkartıyorsunuz hayatınızı ona endekslemişsiniz..
          değsin yada değmesin..

ben 24 aydır bu sorunla cebelleşiyorum bu sorunumu bundan 1 hafta önce bir arkadaşıma açabildim sadece daha yeni konuşabiliyorum bu da bi gelişme bence ama hala hayatımın bi anlamı yok arkadaşlar o kadar alışmışımki onun için yaşamaya
          ne nerde olduğumu biliyorum ne de neden nefes aldığımı?

ve gerçekten çok az insanın yaşadığı bir şeyi yaşadım
          ama bu bana çok acı veriyor arkadaşlar..

umarım kimse sevgisiz kalmazzzz

Yorum

Derlerki damdan düşenin halinden en iyi damdan düşenler anlar doğruymuş.Sizi şu an cok iyi anlıyorum;diğer damdan düşenler gibi. Üzülmeyin sıkıntı almayın,spor yapın ,kitap okuyun değişik ve farklı yerlere gidin gibi uyduruk ve sizin için sabun köpüğünden farksız ''öneri''lerin sizi tatmin etmeyeceğini,(son kullanma tarihi geçmiş ürün olarak görüp almayacağınızı) ne kadar konuşsakta, ne kadar teselli etsek'te boş olduğunu ,tavsiyelerimizin bir kulağınızdan girip,diğerine ulaşamadan geri çıktığını, hiç bir sözünde acınızı dindirmeyecegini,yaranıza merhem olmayacağını çok iyi biliyorum.
            Evet intikam duygusu içinizi yakıyor,öfkeniz sara nöbetlerine dönüşüyor, hiç çekinmeden, teredüt bile etmeden canınızı vereceğiniz ve uğruna korkunç acılar çekmeyı bile göze alacağınız o insanın, sizden ayrıldığı için derin acılar çektiğini, pişmanlık girdabında debelenip durdugunu görmeden'de o öfkenizin geçmeyeceğini,sabırsızlıkla o ''müjdeli'' haberin gelmesi için nasıl kıvrandığınızı biliyorum.Nerdenmi? biliyorum....Aklıma bir fıkra geldi dur'da anlatayım.*İki kör yemek yiyorlarmış,biri durup duruken diğerine demişki;arkadaş sen lokmaları büyük alıyorsun,diğer kör şaşırmış ya nerden bildin büyük lokma aldığımı ikimizde körüz demiş.Digeri demişki kendi üzerimden biliyorum.Yani ben büyük lokma aldığıma göre sende büyük lokma alıyorsun demiş*
            Buraya yani foruma gelmekle çok iyi bir şey yaptığınızı söylemek istiyorum.Bu acınızı biraz hafifletecektir.Diyeceksinizki ne alaka;çünkü burada diğer ''büyük lokma'' alanlar'la ,diğer ''damdan düşenler'le'' karşılaşacaksınız.Bu karşılaşma sizin ''yalnız'' olmadığınızı,sizin bu acıyı çekmek için ''itinayla'' seçilmediğinizi,bu alanda ''özel'' olmadığınızı görmenizi sizden başka insanların'da bu sorunu yaşadığını bilmek bir nebzede olsa, neden benim başıma geldi ben kime ne yaptım psikozundan kurtularak, avuntu çıkaracak küçük bır detay olacaktır.Acınız büyük ''kelin ilacı olsa'' meselesi gibi ne önereceğimide bilemiyorum.
            ''Onun'' Alternatifini oluşturmadan bu acıdan kurtulmak ve unutmak mümkün değil yapacağınız tek şey onunla geçirdiğiniz anların güzelliğini düşünmek yerine,aslında sevginizi hakkeden bir insan olmadığını,cektiğiniz acıya değmeyecek bir insan olduğunu düşünerek(kediyle ulaşamadğı ciğer meselesi olsada) bir nebze ''ferahlatmak'' içinizi.Keşke onulmaz dertlere çare bulan tıp bu ''kansere'de'' bir çare bulsada( bulan kişi kesinlikle tıp alanındaki nobel ödülünü alır),kanser'le bile değişmeyı göze alacak kadar acı veren bu ''illetten'' kurtulsa herkes.Ben düşünce bazında ateistim ama bu acıyı 'Allah' düşmanıma bile vermesin diyorum.Kendinize iyi bakın her şeye rağmen kararlılığınızdan direngenliğinizden mücadele azminiz'den geri adım atmayın.''Düşmana'' inat bir an önce yaşama tutunmak,hayatan daha fazla tad (kabak tadı versede)almaya çalışmak gerek.
            HERKESİN ALTERNATİFİ VARDIR UNUTMA........
            sevmek guzeldır.sizi sevene yureginizde yer açın

Yorum

Mutluluk , doğru kararlarla,
              Doğru kararlar, deneyimlerle,
              Deneyimlerde YALNIŞ KARARLARLA gelişir

Yaşamak için sebebin başkaları olmamalı. Aramıza hoşgeldin....

Yorum

slm.....
                aşkın sonunda depresyona girmek garip.

sanırım bu aşkın doğasına ters.

aşk aşkı yaşayanındır.

aşık olunan var olmuş ya da olmamış bu önemli değil.

belki biraz fazla ütopik gelebilir ama değilmidir ki aşk kavuşunca biter.

insan aşkını doyasıya yaşamayı seçmeli bence.

ordan kolay görünmediğini ve hatta kolay olmadığını biliyorum

deyimle sabittir.

Yorum

gerçekten hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
                  sorunum hala devam ediyor ama biraz da olsa hafifledi diyebilirim.
                  sanırım paylaşmak bile rahatlatıyor insanı
                  bende düşündüm söylediklerinize yakın şeyleri bir şeyden eminim hiç bir zaman yaptıklarımdan pişmanlık duymadım hayatım boyunca.
                  gerçekten büyük bir boşluğa düştüm ve bu beni çok kötü yaptı ama hayata anlam yüklemek bence çok farklı bi şey
                  şu an buna ne yapabilirim bilmiyorum kendime nasıl bi yol çizeceğimi de bilmiyorum
                  dediğiniz gibi onu yap bunu yap beni rahatlatmıyor
                  kendime en kısa zamanda bir sebep bulmalıyım diyorum ama onsuz neyin ne kadar tadı var bilemiyorum
                  aşk aramıyorum artık
                  onun kadar sevebileceğim biri karşıma çıkarmı sanmıyorum
                  yaşandı bitti ama benide bitirdi arkadaşlar
                  bunun üstesinden kaçarak gelmeye çalışıcam büyük ihtimal
                  intikam düşüncesini de kendime destek alıcam
                  biliyorum o seviyeye gelsem bile asla o insandan intikam alamam
                  uzaklara gidicem terkedicem onun bütün hatırlattıklarını
                  ne kadar doğru ne kadar yanlış her şeyin ilacı olan zaman bunu gösterecek

Yorum

Gitmeyi düşünüyorum diyorsun.Kimden kaçıyorsun :?: Kendini de götüreceksen giderken bence kal derim...Aşk bir yalan
                    Ademle Havvadan kalan...

Bir zamanlar ilk aşkımla fakültede karşılaştık...Sevgili olduk...Kavga ettik ayrıldık...Tekrar birleştik...gene ayrıldık....Ve artık birgün baktım ki evet ben bu adama aşıgım ...ama o kadar...Anlaşamıyoruz....Beraber de olamyoruz...Mantığımız ters geliyor...Ve birgün karşıma çok dürüst beni seven saygı duyan bir adam çıktı...Ona hayrandım-saygı duyuyordum ama aşık değildim...Evlilik teklifi ettiğinde ilk aşkımla karşılaştım yine...kafam karıştı...Ama sağlam durdum mantıgımı kullandım ve ben bugun hayran oldugum adamla 7 yıllık evliyim...ilk aşkımı unuttum mu ...hayır...ama huzurluyum eşimi seviyorum...ve insan bellibir yaştan sonra anlıyor ki herkes kendi hayatını yaşıyor...bugu iyiyki mantıgımla karar vermişim diyorum...Mantıgınızla hareket etmeniz temennileriyle....

Yorum

Kendini yorgun hissetsen bile,
                      Başarı senden kaçsa bile,
                      Bir hata sana zarar verse bile,
                      Hatta ihanet sana acı verse bile,
                      Bir hayal yok olsa bile,
                      Gözyaşları gözlerini yaksa bile,
                      Kimse gayretini fark etmese bile,
                      Nankörlük ödülün olsa bile,
                      Anlayışsızlık seni gülmekten alıkoysa bile,
                      Ve hatta herşey, hiçbirşey olsa bile,
                      Vazgeçme...
                      Yeniden başla...

Yorum

Merhabalar. Bu yazımı okuyup reçetemi uygularsan sıkıntılarının biteceğine emin ol.

Şimdi arkadaşım ben öncelikle sana ve senin durumundaki diğer arkadaşlara şunu hatırlatmak isterim ki; insan yaratılış olarak mükemmeli ve kusursuzu isteyen bir varlıktır. Ve kendisinde her zaman kusursuz olana erişme arzusu vardır. Tüm duygusallık, romantizm tamamen insanın kendi içsel enerjisini kendi içinde yakmasından ve ruhundaki kusursuz varlığa et ve kemik giydirmesinden meydana gelir. Bu çerçevede baktığımız zaman aslında aşık olunan karşıdaki insan değil , hayal edilen mükemmeldir. İnsan karşısındakini hayalindeki mükemmel olarak değerlendirir ve onun itici yanları bile çekici gelmeye başlar.Oysa ki aşık olunan kişi de senden kesinlikle ama kesinlikle daha üstün bir varlık değildir. Hatta diyebilirim ki sen sahip olduğun duygu yoğunluğu nedeni ile ondan daha üstünsün. Bu durumda şunu diyebilirim ki sana, kesinlikle o mükemmellikleri karşındaki insana yükleme. Hiç bir insanın mükemmel olmadığını bil. Sen ruhundaki o dinamizmi, duygusallığı koru. Hayata ve aşka küsme. Çünkü senin karşına çıkacak bir başka insana çok daha fazla kanın ısınacak ve iyi ki "o " olmadı diyeceksin.

Hayatın aşksız anlamı olup olmadığını inan ben de düşündüm. Emin ol ki hissettiklerinde yalnız değilsin ancak doğru olan karşındaki varlığa olduğundan daha fazla değer yüklememektir. Eğer seni rahatlatacaksa benim hikayemi dinle. Ben 15-16 yaşlarında psikolojil bir rahatsızlık yaşadım. Ardından uzun süre insanlardan uzak kaldım. Bırak sevgiliyi arkadaşım bile olmadı. Derken kendimi topladım ve o sıralarda bir kızdan hoşlanmaya başladım. Ancak karşımdaki bana aynı şeyleri hissetmedi. Daha sonra onu 2 sene görmememe rağmen aklımdan çıkaramadım. Eğer olacaksa o olmalıydı. Sonra düşüncemin mantıksızlığını anladım. Tabi bu arada gençlik de elden gidiyordu. Yeni bir denemede bulundum. Ve aşırı derecede duygularımla oynandı. Hatta bir çok komplexe kapıldım. Bir daha, yine olmadı. En sonunda duygusallığı bir kenara bıraktım. Hayata doğru gözlüklerle baktım ve şu anda güzel bir ilişkim var. Eğer biterse de hiç kendimi paralamam . Çünkü hiçbiri benim için benden daha önemli değil. Onlar benim için kendilerini ikinci plana attılar mı? Ben niye kendimi hırpaliyim.
                        Senin şu anda zihnine çok azla gelen "eşsiz bir güzelliği vardı, beni çok iyi anlardı, sesi şöyle tatlıydı.." falan tarzı düşüncelerin seven her insana musallat olduğunu ve aslında temelsiz düşünceler olduğunu bil. Sevgin bittiği zaman o insanı gördüğünde inan tanıyamıyorsun bile. Bu muydu diyorsun benim hayallerimi süsleyen. Şunu unutma sen o insanı unutacaksın. Zaman her şeyi siler. Sakın uzaklara gitmeyi düşünme çünkü o senin beyninde yaşarsa fiziki olarak yakınında ya da uzağında olması bişi ifade etmez. Yapacağın en güzel şey onunla ilgili aklına bişey geldiği zaman direkmen gönder. Sakın yorum, hayal, intikam gibi şeylere girişme. Onu hatırlatan her düşünce olumsuz da olsa seni etkiler. Bundan dolayı kendine bu şekilde bir perhiz uygula. Zamanla daha az hatırladığını fark edeceksin. Eğer kendini kontrol edebilirsen bir ay sonra herşeyin biteceğine eminim. Artı yeni bir aşk için de hazır ol. Yeni şeyler eskileri siler götürür. Başarısızlıklar da seni asla yıkmasın. Sevgiler...
                        Sıfır düşünce..
                        Hayata dört elle sarılın. .

Yorum

Herşeye bir sünger çek arkadaşım yeniden başla ve geçmişten ders alarak başlasın iyi olur depresyonda filanda değilsin
                          BİNKERE MAZLUM OLSANDA BİRKERE ZALİM OLMA

Yorum

Hopaa; çok güzel yazmışsın ,reçeteni çok beğendim

Ve iyimser...bugün bu yazdıkların aklımdan geçiyordu...inan...

Yorum

sevgili hopa reçeten için çok teşekkürler..
                              ama ben aşkı aramıyorum artık aşkın beni bulmasını da beklemiyorum bu bence kendiliğinden olabilecek bir şey
                              eğer bu olursa tekrar neden aşk olmasın
                              benim söylediğim belki yanlış anlaşıldı..
                              ben aslında şunu söylemeye çalıştım

aşkın karşıma çıkacağına inanmıyorum şu an çünki gözlerim kapalı arkadaşlar
                              çıksa bile karşıma ben bakmıyorum bu da şuandaki yoğunluğum yüzünden
                              aşık olan bi insan asla aşksız yapamaz
                              belki onu sevdiğim gibi kimseyi sevemicem ama sevgi hayatın her yerinde ben bakmıyorum ki şuan göreyim
                              yada bakamıyorum bakmak istemiyorum....
                              gitmeye gelince gidiyorum çünki burası beni basıyor nefes alamıyorum arkadaşlar anlamaya çalışın
                              tutunacak sizlerden başka hiç bir dalım yok benim şu an ve o insanı yüceleştirmedim gözümde hiç.

olduğu gibi kabullendim onu büyüttüm ona seçenekler sundum
                              o beni seçmedi sadece
                              ve şu an görüşmek istiyor ve istiyorum
                              yaptığı hiç bir şeyi eleştirmiyor ve izliyorum benden sonra yaptığı hataları o söylemeden görüyorum ve bir kez daha onun iiçin üzülmekten kendimi alamıyorum
                              bu görüşmenin ileriye dönük herhengi bir sonuç doğurmayacağını üstüne basa basa ona ve kendime anlattım o işinden aldığı stresi bende boşaltıyor
                              hemde çok kötü bir şekilde ben üzülüyorum ama onun yanında nefes alıyorum evime gitmiyorum yalan söylüyorum ama rahatım biraz

ona hissettirmeden bazı şeylerin farkına varmasını sağlıyorum eskiden küçüktü şu an iyice küçülmüş arkadaşlar
                              bu beni çok üzüyor işyerinde mevki sahibi olmuş ama hayatında büyük bir çöküş var ve bunu farketmiyor farkedemiyor...
                              bu konuyla ilgili görüşlerinizide bekliyorum....

Yorum

İşleniyor...
                              X