Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PAXİL

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• PAXİL

Herkese merhaba; aranızda paxil kullanan var mı arkadaşlar..İşe yarıyor mu?Ne gibi etkileri var.
    Bilgilerinizi rica ederim.

Tamam, hemen bakayım..tşk.

Yorum

Depresyonda en yaygin kullanilan yan etkisi en az olan bir ilac. Ise yarayip yaramadigi konusunda umarim kimse bir sey yazmaz, cunku bu bunyeye gore degisir. Baskasinda ise yaramaz ama sende ise yarayabilir di mi? Bu yuzden istersen sen ilaclarini almaya devam et

Yorum

nhan, ilaclar konusunda bir uzmanligim yok once bunu soylemek isterim. Ama Efexor; paxil e gore daha kuvvetli diye biliyorum. Ve yan etkileri daha fazla olan bir ilac. Eger yanilmiyorsam pek cok Avrupa ilkesinde basta ingiltere olmak uzere kullanimi yasak, intihar egilimi yarattigi icin yan etki olarak. Ve bunlari okudugum kadari ile yaziyorum, dedigim gibi uzmanligim yok bu konuda. Ama doktorunla tekrar konusabilirsin bu konuda.

Yorum

evet nhan doğru bilmişsin... ben kullanıyorum...Çok kişi şikayet ediyor fakat ben de iyi etkileri oldu memnunum...sabahları kahvaltıdan sonra alıyorum..

Yorum

Paxil kullanıyorum bana gerçekten çok iyi geldi ve yan etkileri çok az olan bir ilaç bırakıldığındada çok hezeyanlara yol açmıyor birde hafif bi antidepresan ben günde 40 mg kullanuyorum sabahları kahvaltıdan sonra.Tabi dozajını dr ayarlıyor.Dr tavsiyesinde kullanmanı öneririm.Sağlıkla kal.

Yorum

Ben 20 mg kullanıyorum ve son zamanlarda yeterli gelmiyor sanırım( eşimin teşhisi) )

Dr gitmem lazım.....................

Peki ya sonra nolacak
              yani dozaj yükseldikçe ilerde bırakmak daha zor olmaz mı????

Yorum

İki gün önce dr.uma gittim kendimi iyi hissetmiyorum dedim 20 mg den 40 a çıkalım dedi bunun bana bağlı olduğunu söyledi zaten bahar ayı falan ya 40mg içiyorum 1 ay sonra 20 ye düşerim benim belli olmuyorki regl dönemlerinde bile arttırabiliyorum sonra azaltıyorum.Bu ilaç bırakılması en kolay ilaç olduğunu biliyorum çünkü geçen sene 5 mg yetiyordu dönem dönem artıp azalabiliyor dozaj. ne yapayım ömür boyu kullanmam gereksede kullanırım dr. bi sakıncası olmadığını söyledi.Bırakmak bizim elimizde.

Yorum

Aslında bu hekim ile görüşülmesi gereken bir konu ama yine de başlangıç için fikir edinmek istiyor ve ingilizcende var ise aşağıdaki köprüye tıklayıp okuyabilirsin.
                  http://www.drugs.com/paxil.html

bu arada Fregile enişte bey hekim mi?Doz artırma olayı nerden çıkmış?

Yorum

))))))))))) EVET ACC KENDİNİ ÖYLE SANIYOR)))))))))) HERŞEYİ BİLİR))))))))))

Yorum

selamlar
                      şimdi senin hastalığını bilmeden paxil in sana iyi gelip gelemeyeceğpini bilemeyiz. çünkü örneğin bab olan bir hastaya bunu versek çok zararlı olur o hasta için ama depresyondakiş bir hasta için muhtemelen faydalı olur. hem başlangıç dozu ve kullanılması gereken doz vede sabhmı akşammı alınması gerekli bunların hepsi bir ilacın etkinliğini arttırır. o yüzden sanki aa albeni yiyen varmı güzelmi gibi bir soru sorar gibi ilaç sorulmaz.daha fazla bilgi için psikomurat@hotmail.com
                      psikolog murat ince
                      zkü. psikiyatri servisi.
                      hayat yaşamaya değer

Yorum

arkadaslar paxilin dozajı nasıl artırılır yardım edermisiniz?

Yorum

İşleniyor...
                        X