Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşüncenizi paylaşırmısınız arkadaşlar lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Düşüncenizi paylaşırmısınız arkadaşlar lütfen

Merhaba arkadaşlar
    Kısaca kendimden ve yaşadıklarımdan bahsedeceğim.Ben 26 yaşında bir endüstri mühendisiyim.Nişanlıyım.Hayatımda artık çoğu şeyden zevk alamıyorum tek istediğim yatmak uyumak.Yaklaşık 15 ay önce mümessil oldum maddi nedenlerden fakat okudugum bölümden dolayı çok zorluk çektim psikiyatri servisine gittim dinleyip bu dönemde ciddi bir karar vermememi söyleyip Exefor denilen ilaçtan yazdılar.İlacı kullandıum.İşe yaradı bu arada işimden istifa ettim sanayide kendi mesleğimle ilgili bir işe girdim.Kpss den 87 puan aldım.Fakat bizim bölümden çok az kişi alındıgından atanamıyom başka bir mühendislik okusam şimdiye atanmıştım.Özelde çalışmaktan bıktım .Çok karıştırdım farkındayım ama artık mutlu olamıyorum hiçbirşeyden bu halim ailemde en önemli nişanlımla olan hayatımıda etkiliyor.Şimdi yeni bir işe başladım ama gitmek istemiyorum.Sürekli terliyorum.Başıma bir kaza gelsede yatsam diye düşünüyorum.Hep bir karamsarlık halim var.Bir başka takıntım sürekli birilerinin öldürüyorum yani kafamda o kişilerin öldüğünü ve sonra bana nasıl etkileri oldugunu düşünüyorum.Artık kendimden şphe ediyorum kötü bir insan mıyım diye kafayı yiyorum.Bunun yanında hep bir planlama hastalıgım var.Daha sabah uyanır uyanmaz kafam kendiliğinden bugün ne yapacam işte içeri girdiğimde nasıl slm verecem yemekte nereye oturacam arabayala bir yere çıkarken nerelerden gideceğim biriyle tanışacağımda nerden konu açacam.Kısacası bıktım bu halimden birşeyide amaann diyip akışına bırakamıyorum.Bıktım artık böyle olmaktan beni seven insanlara zarar vermekten.Herkes beni çok komik bulur insanlarıda güldürürüm her zaman ama kendim hiç içten gülemiyorum.Hiçbirşeye gücüm yok.Hiçbir istediğim olmuyor.Lütfen biri neyim oldugunu söylesin düğün arifesinde oldugum için özel bir psikiyatriste gidemiyorum lütfen yardım edin

Orjinal yazı sahibi: chilekeshhh View Post
    Merhaba arkadaşlar
    Kısaca kendimden ve yaşadıklarımdan bahsedeceğim.Ben 26 yaşında bir endüstri mühendisiyim.Nişanlıyım.Hayatımda artık çoğu şeyden zevk alamıyorum tek istediğim yatmak uyumak.Yaklaşık 15 ay önce mümessil oldum maddi nedenlerden fakat okudugum bölümden dolayı çok zorluk çektim psikiyatri servisine gittim dinleyip bu dönemde ciddi bir karar vermememi söyleyip Exefor denilen ilaçtan yazdılar.İlacı kullandıum.İşe yaradı bu arada işimden istifa ettim sanayide kendi mesleğimle ilgili bir işe girdim.Kpss den 87 puan aldım.Fakat bizim bölümden çok az kişi alındıgından atanamıyom başka bir mühendislik okusam şimdiye atanmıştım.Özelde çalışmaktan bıktım .Çok karıştırdım farkındayım ama artık mutlu olamıyorum hiçbirşeyden bu halim ailemde en önemli nişanlımla olan hayatımıda etkiliyor.Şimdi yeni bir işe başladım ama gitmek istemiyorum.Sürekli terliyorum.Başıma bir kaza gelsede yatsam diye düşünüyorum.Hep bir karamsarlık halim var.Bir başka takıntım sürekli birilerinin öldürüyorum yani kafamda o kişilerin öldüğünü ve sonra bana nasıl etkileri oldugunu düşünüyorum.Artık kendimden şphe ediyorum kötü bir insan mıyım diye kafayı yiyorum.Bunun yanında hep bir planlama hastalıgım var.Daha sabah uyanır uyanmaz kafam kendiliğinden bugün ne yapacam işte içeri girdiğimde nasıl slm verecem yemekte nereye oturacam arabayala bir yere çıkarken nerelerden gideceğim biriyle tanışacağımda nerden konu açacam.Kısacası bıktım bu halimden birşeyide amaann diyip akışına bırakamıyorum.Bıktım artık böyle olmaktan beni seven insanlara zarar vermekten.Herkes beni çok komik bulur insanlarıda güldürürüm her zaman ama kendim hiç içten gülemiyorum.Hiçbirşeye gücüm yok.Hiçbir istediğim olmuyor.Lütfen biri neyim oldugunu söylesin düğün arifesinde oldugum için özel bir psikiyatriste gidemiyorum lütfen yardım edin
    Nisanlinizla konusuyormusunuz dertlerinizi ?
    so you're saying there's a chance ?

Yorum

Efexor a ne zaman başladın bilmiyorum ama kullananlardan olumlu yorumlar duydum, 3-4 hafta içinde etkisini gösterir diye düşünüyorum.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

Efexor u 1 yıl önce kullandım yaklaşık 2 hafta sonra bıraktım istifa edince.Şuan lustral a kendi düşüncemle başladım yanlış bir hareket olsada.Başladıgımdan beri uykusuzluk, çarpıntı ve huzursuzluk başladı bir haftadır içiyorum günde bir adet alıyorum.Nişanlımla konuşuyorum.O da yardım edecek birşey bulamadığı için çok üzülüyor.yazmayı unutmuşum mesela yanımdaki bir arkadaş, akraba nişanlım bir konu anlatırken o konu içindeki bir kelimeye takılıp dalıp gidiyorum.Beynim otomatik o kelimeyle ilgili canımı sıkan birşey düşünmeye başlıyor.Efexor için nette bağımlılık yapabileceği konusunda yazılar var ama bilmiyorum.

Yorum

keşke ilacı bırakmasaymışsınız çünkü ilacı ne kadar kullanırsanız kullanın birden kesmek sıfırdan başlamanıza neden oluyor...
          şimdi siz sıfırdan başladınız ilacın etkisi hemen görülmeyebiliyor bazen onbeş gün bazen bir ay bazen daha uzun sürelerde de görülebiliyor biraz daha sabredin derim ben ama şu an ki belirtiler yan etkileri olabilir doktoruna danışmalısın bu belirtileri ...
          düşüncelere takılı kalman seratonin eksikliğinden kullandığın ilaç seni bu durumdan kurtaracak bir ilaç SSRI içerikli bir ilaç biraz sabret birde doktoruna kontrole git belirtiler için....
          Geçmiş olsun...

KuzuZade
          Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
          BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
          Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Önceki gittiğim doktor Konya Selçuk Tıp Fakültesinde idi.Özele gtmeyi düşünüyorum ama fiyatı korkutuyor.Konya için gerek devlet gerekse özel için doktor önerebilir misiniz arkadaşlar ?

Yorum

Önceki gittiğim doktor Konya Selçuk Tıp Fakültesinde idi.Özele gtmeyi düşünüyorum ama fiyatı korkutuyor.Konya için gerek devlet gerekse özel için doktor önerebilir misiniz arkadaşlar ?
              Numune Hastanesi' nde Mehmet Demir var, çok canayakın ve ilgili bir doktor. Ben başka bir doktora gidiyorum ama o zaman Demir' i tanımıyordum.
              Her şey güzel olacak...

Yorum

Siz hangi doktora gidiyporsunuz şimdi yada önceden ?

Yorum

Siz hangi doktora gidiyporsunuz şimdi yada önceden ?
                  Numune'de başka bir doktora 7 aydır düzenli olarak gidiyorum.
                  Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                  X