Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dikkat eksikliği ve unutkanlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Dikkat eksikliği ve unutkanlık

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim, ben 11 aydır prozac kullanıyorum, dikkatimi tam olarak bir şeye veremiyorum mesela kitap okuyamıyorum bi sayfa önce yazılanları unutuyorum yada bi satırı defalaraca okuyorum tam olarak adapte olamıyorum günlük işlerde de böyleyim bu durum ilacın yan etkisinden midir? depresyondan mı?

kullandığın ilacı yada yan etkisini bilmiyorum ama

B12 vitamin eksikliğinden unutkanlık olduğunu biliyorum bendede var.

Yorum

ben 2 yıldır prozac kullanıyorum vecok ama cok unutkan oldum.okudugum kitapları ,seyrettigim filmleri unutup tekrar baslıyorum,gun kavramım hiç kalmadı .hangi gunde oldugumu bulmak icin baya bi dusunmem gerekiyo.bunun gibi seyler. oyleki bazen bi sabah uyanıp kendimi unutucagımı dusunuyorum.
      ama sinirden dişlerimi kitleyip yasamaktansa unutkan bi insan olmaya razıyım.prozac benim en iyi arkadasım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cimko
        ben 2 yıldır prozac kullanıyorum vecok ama cok unutkan oldum.okudugum kitapları ,seyrettigim filmleri unutup tekrar baslıyorum,gun kavramım hiç kalmadı .hangi gunde oldugumu bulmak icin baya bi dusunmem gerekiyo.bunun gibi seyler. oyleki bazen bi sabah uyanıp kendimi unutucagımı dusunuyorum.
        ama sinirden dişlerimi kitleyip yasamaktansa unutkan bi insan olmaya razıyım.prozac benim en iyi arkadasım

senin durumun süpermiş, filmleri unutmak güzel olurdu, zira unutup unutup baştan ilkdefa izliyormuş gibi izlemek iyi olurdu :o

Yorum

Stres depresyon filan gibi bozukluklar dalgnılığa unutkanlığa neden oluyormuş.Ama bazı ilaçlar da insanı leyla yapıyor mesela ben bir ara cipram kullandım herşey harikaydı çok keyifliydim falan ama banka kartımı markette unutuyordum, sabah kalktığımda anahtarı sokak kapısının dış tarafında takılı buluyordum, kontak anahtarını arabanın üstünde bırakıyordum filan..şansım mı varmış ne..ucuz atlatmışım.

Yorum

Güzelmiş. Ben de atipik psikoz tedavisi görüyorum.Doktora çok dalgın olduğumu unutkan olduğumu söylediğimde ona dair bir ilaç verdi nootropil diye.Doktora söylersen sana yardımcı bir ilaç verebilir.Beslenme yoluyla da azaltmayı deneyebilirsin.Balık ve ceviz bu konuda iyiymiş.

Yorum

..

bende de var dikkat dağınıklığı unutkanlık 5 dakka önce konuştuğum şeyleri, sınava giriyorum geliyorum hoca soruyor soruları hatırlıyormsun hayır cevabı genelde.. hatırlasam bile yarım yamalak söylüyorum.. ortamlara girince tedirginim.. çok az konuşuyorum.. yalnızım sıkılıyorum arkadaşlarda varda yinede bi tane sevgili isterdim.. ama bazen onada yok diyorum hem çekingenim hem böyle sorunlar var.. en iyisimi sen böyle dewam et diyorum kendi kendime..
              bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

Yorum

bu durumda troit testi yaptırmanız faydalı olur.
                söylenildiği gibi B12 omega 3 gibi vitaminlerin eksikliği bu sorunları oluşturur.
                anladığım kadarıyla birazda Anksiyolitik ilaca ihtiyacını var.
                Antidepresanlar huzursuzluk ,titreme gibi yan etkiler yapabilir.
                buda sizdeki sorunları oluşturur.
                tekrardan doktorunuza görünürseniz ve olanları anlatırsanız daha iyi olucaktır.
                Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Dikkat eksikliğine karşı batı ülkelerinde çok yoğun bir şekilde Ritalin isimli bir hap kullanılıyor, bilmiyorum bu konuda ülkemizde kullanılıyor mu?

Doktorunuza danışırsanız, size gerekli bilgiyi verecektir.

Sağlıklı iyi günler dilerim...

Yorum

İşleniyor...
                  X