Duyuru

Collapse
No announcement yet.

iyileşiyorum galiba

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• iyileşiyorum galiba

eskisi gibi takmıyorum hiçbirşeyi iyileşiyorum galiba ama içime arada buruluklar girsede ilaçlarım azaldı acaba onun etkisimi acaba ama iyiyiye gidiyorum çok mutluyum inanamazsınız kendime yetebilecek güçte hissediyorum kendimi
    ÖLMEK TEK ÇARE

senin adına çok sevindim...kendini hiç yalnız bırakma...kendine hep destek ol...önce kendine...çünkü tek bişey öğrendim herkrizden sonra hep bunu düşündüm...hayatımda kaç kere sadece ama sadece kendi iyiliğime bişey isteyipte yaptım...yok...sonuç...hep kötü....hayat kimseye gereğinden fazla saygı sevgi ilgi göstermemeyi öğretti bana...kimsenin senin psikolojini bozmasına izin verme...biz hastalığımızla uğraşırken onların umurunda bile olmuyo çünkü...

Yorum

Çok sevindim zeynebim_37..Tamamen iyileşip o ilaçları kullanmadığın zamanlarıda göreceksin emin ol..İlaçlarım azaldı demişsin ama doktor konrtolü dışında sakın ilaçlarını bırakma ya da azaltma olur mu..?Bu bir çok kişinin yaptığı bir yanlış..KEndi kendine ilaçları bırakmak hastalığın başa dönmesine neden olabiliyor sanırım..
      Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Re: iyileşiyorum galiba

Orjinal yazı sahibi: zeynebim_37
        eskisi gibi takmıyorum hiçbirşeyi iyileşiyorum galiba ama içime arada buruluklar girsede ilaçlarım azaldı acaba onun etkisimi acaba ama iyiyiye gidiyorum çok mutluyum inanamazsınız kendime yetebilecek güçte hissediyorum kendimi
        Çok sevindim Zeynebim..

Kendini kötü hissettiğin zaman bir başlık açmıştın ve o zaman çok üzülmüştüm sana.Eğer arada yine kendini mutsuz ve çaresiz hissedersen hemen telaşa kapılma.Çünkü iyileşirken 2 adım ileri 1 adım geriye gidiyoruz hep.Bu nedenle bazı günler sıkıntılı olabiliyoruz.

Allah daha çok şifa verir inşAllah sana.Çok daha iyi olmanı diliyorum.

Sevgiler..

Yorum

Re: iyileşiyorum galiba

Orjinal yazı sahibi: zeynebim_37
          Sevgili Zeynebim,

İyileşmeye haberinize ne kadar memnun oldum bilemessin. Darısı benim ve hepimizin başına.
          24 Nisan 2008’deki tanışma mesajında, doktora gittiğini Cipralex ve atarax verdiğini yazmıştınız, bu nedenle zannederim bu ilk olarak doktora gidip ilaç kullanmaya başlama tarihiniz, yaklaşık 8 ay önce. Bende 12 haftadır Cipram, Remeron ve rivotril ilaçlarını ve besin takviyeleri kullanmağa başladım ama depresyonumda değişen bir şey yok.

25 Aralık’taki bir yazınızda size göre en iyi tedavi yönteminin terapi olduğunu ve şu an haftalık terapi gördüğünüzü yazmışsınız. Bu nedenle Civardaki bir psikologdan terapi almaya karar verdim.
          Gördüğünüz terapi nasıl bir şeydi, terapistle karşı karşıya oturduğunuzda neleri konuşmaktaydınız, sizce nasıl olupta sizin kendinizi iyi hissetmeye( tedaviye) sebeb oluyordu. Her seansın süresi takriben nekadardı. Bu zahmete girip cevaplarsanız memnun olurum.

Birde şu anda kullanmakta olduğunuz ilaçların adları ve dozajları nedir, son gittiğinizde hastanede EKT (Elektro şok) uygulandımı.

Teşekkür ederim, U34
          Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

sevgili Umut34 terapiyi bakırköy ruh ve sinir hastalıklarında nevroz bölümünde görüyorum haftalık 30 dk sanırım 4 ilaç kullanıyorum trileptal cipralex seraquel ve risperdal ilaçlar azalmaya başladı bu arada terapide herşeyi anlatıyorum açık olmak çok önemli sanırım doktoruma güveniyorum kendimi daha iyi hissediyorum ölmeyi düşünmüyorum denemedim 1 aydır ama sorunlar yok değil çok var ama zamanla aşacağıma inanıyorum hastalığım bipolar zor bi hastalık değişken olmak zor ama kendimi tanımaya ve içimdekileri kendime itiraf etmeye başladım artık 2 kere hastanede yattım ama şok tedavisi görücek kadar ağır değil kendimizi tanımalıyız önce yanlışların üzerini kapatmak yerine kendimize itiraf etmeyi çğrenmemiz gerek saygılarla
            ÖLMEK TEK ÇARE

Yorum

msnde bol bol sohbet et yararı olur sana

Yorum

Sorularımı cevaplamanıza çok teşekkür ederim

Merhaba Zeynebim37,

Cevabınıza çok teşekkür ederim. Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi bence Türkiye’nin ruhsağlığı konusunda en meşhur hastanesi. Oraya gidebilmek, ve oradaki doktorunuza güvenmeniz ve psikoterapi almanız her kişiye nasip olmayacak bir şanş. Bu şansa sahip olmak üzere gösterdiğiniz çabalarınız için sizi tebrik ederim.

Ayrıca “ kendimizi tanımalıyız önce yanlışların üzerini kapatmak yerine kendimize itiraf etmeyi öğrenmemiz gerek” demenize çok memnun oldum. Zira hastalığınızın tedavisi konusunda kendinizi bilinçledirmekte oluşunuzun işareti ve ben dahil okuyucularınıza bunu demekle çok faydalı bir tavsiyede bulundunuz.

Sevgiler U34
                Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

ya ALLAH IM bu okb den kurtulmayı bizlerede nasip etsin ben paxil ve ataraks alıyorum.ama bir tek obsesyonum kaldı bi senedir kurtulamıyorum ALLAHIM YARDIM ET
                  şimdi o sevdiğim ışıklı yolu yalnız mı yürüyeceğim

Yorum

İşleniyor...
                  X