Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Halim duman yardım edin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Halim duman yardım edin

Arkadaşlar abiler ablalar 18 yaşımdayım öyle bi durumdayimki ne yapacagımı bilmiyorum ve bu yüzden hangi bölüme konu açıcagımıda bilmiyorum o yüzden yanlış açmışsam affedin.

hayattan soğudum resmen herşey o kadar çok saçma geliyorki bi işe kalkışsam hemen yarıda bırakıyorum kendi kendime diyorumki aman ne yapacan salla gitsin sanki bitirince ne olcak bana bi faydası yok diyorum. bunları yazarkende bu düşünce içindeyim ve kendimi zorluyorum yazmak için. etrafımdaki çogu insan eve kapanıyorsun diyip duruyor yav arkadaş dışarı çıkıyorum bişe yok dışarda geziyorum eve geliyorum herşey aynı olan sadece zaman kaybı bi anlatamadım millete. nasihat veren verene ama gelipde bi beni anlıyan yok deliriyorum bunalıma giriyorum resmen. insanların düşünceleri tavırları o kadar çok saçma geliyorki diyorum harbi bişe bilmiyor bunlar yada böyle cins davranıyorlar. hayattan zevk bile almıyorum bişeler yapmaya çalışıyorum ama ne yapmak istediğimi bile bilmiyorum sadece yapmak istiyorum. herşey anlamsız hiç bişeyin anlamı yok. sanki kendimi böyle bomboş bekliyormuşum gibi hissediyorum. biri kalkıyor yok böyle yok şöyle bende böyleydim yav bilader herkezin bi derdi var herkezin derdi kendine göre büyükdür ama anlamıyorum bu insanları. bi beni anlıyan birini bulamadım. herkez anlat derdini diyor anlatıyorum yardım eder diye sonra diyorlar vay efendim gerçekten zor anlıyorum seni yapcak bişe yok daha bi ton sorunum var ama yazamıyorum işte yazınca ne olcak hiç bişe değişmicek kafasındayım resmen buraya bi ton sorunu yazsam roman olur valla napacagımı bilmiyorum... hiç bi topluma giremiyorum çekiniyorum daha doğrusu insanlardan nefret ediyorum
    Last edited by cenk06; 20-05-2012, 11:48 PM.

çevrene ısyan edıyosun gıbı geldı senın goruşlerıne sahıp baska ınsanlar bulamıyosun sorun bumu
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

kendimi böyle " herşeyin farkındayım " gibi hissediyorum birinin bi derdi olsa o dertten kurtarıyorum ama gel gelelim kendime bi faydam yok. böyle yaparak kendime zarar verdiğimi etrafımdakileri üzdüğümü kırdığımı böyle yaparak sadece kendime yaptığımıda biliyorum yani kısacası herşeyin farkındayım. ama gel gelelim kendime dur diyemiyorum..

bişeyi kafaya koydummu biri bişe dedimi hemen hevesim kursagımda kalıyor kendimede güveniyorum güvensizlik yok hep o düşünce canımı sıkıyor " aman napacan salla gitsin yapınca nolcak hiç bişe "

2 senedir böyle durumdayım ve ben ilk defa böyle bişeye başvurdum yazdım. herkez diyor senden kötüsü var onları düşün ben herkezi kendimden çok düşünürüm yani birine bişe olsa tanımadıgım biride olsa üzülürüm canım sıkılır moralim bozulur.
      Last edited by cenk06; 20-05-2012, 11:57 PM.

Yorum

hayatda amacın ne dıye sordugunda ne karşilk verıyosun bence senın durumun hayatdan ne ıstedıgını bılmemen

Yorum

hiç bi amacım yokki ne olacagımı bile bilmiyorum. dediğim gibi bişeler yapmak istiyorum ama ne yapacagımı dahi bilmiyorum bilsemde ne gerek var diyip yapamıyorum.. bazen düşünüyorum yada öyle hissediyorum şöyle sakin bi yere gitsem kimsenin olmadığı sessiz sakin kendimle yüzleşeyim gerçeklerle yüzleşeyim diye. sanki böyle yapınca herşez düzelcekmiş gibi hissediyorum

bide böyle etrafımdakiler senin bişeyin yok diyorlar acaip sinir oluyorum böyle hepsini dövesim geliyor resmen " yav arkadaş ben sahte gülücüklerle bakıyorum sizlere içimde olan biteni bilmeden ne yorum yapıyorsun " diyorum kendi kendime

Yorum

psikologa gıtmeyı denedınmı yada psikıyatrı

Yorum

hemde çok istiyorum ama etrafımdakiler sağolsun. aman gitme gidip napacan haplarla beynini uyuşturuyorlar ben gittim kendimi kaybettim anca uyutuyorlar hap verip ilaç verip. bunlar sayesinde bi türlü gidemedim.

anlatmak istediğim bi ton sorun var işte anlatamıyorum. kendimi ifade edemiyorum etmeye kalksamda asıl anlatmak istediğimi anlatamıyorum.

okuluda bırakalı 2 sene oldu okulu bıraktıkdan sonra oldu bunlar. yada yaşadıklarım bu hale getirdi beni
              Last edited by cenk06; 21-05-2012, 12:07 AM.

Yorum

anlatmak istediğim bi ton sorun var işte anlatamıyorum. kendimi ifade edemiyorum etmeye kalksamda asıl anlatmak istediğimi anlatamıyorum.[/QUOTE]

bu sorunlarını anlatıcak ınsan bulamadıgındanmı boyle hıssedıyosun kendını

Yorum

herkeze o kadar anlattımki derdimi sorunlarımı hiç biri anlamadım. hepsi dediki anlat çaresini buluruz anlattım sadece dedikleri gerçekten zormuş yaşadıkların dedi. olan bana oldu hepsini anlatıp bi kez daha hatırlayınca.

anlattım anlattım ben daha beter oldum. ve artık gerek duymaz oldum nasılsa buda aynı olucak hiç birşey değişmicek düşüncesine girdim anlatamaz oldum hiç bişeyi artık. kendimi o kadar olgun hissediyorumki 25 30 yaşındaki bi adam kadar olgun bazen onlardanda. beni anlıyan biri olsada bana faydası olucakmı onuda düşünüyorum şimdi
                  Last edited by cenk06; 21-05-2012, 12:16 AM.

Yorum

sorunların neler senın tam olarak anlat elımden geldıgı kadar yardımcı olurum bence anlattıgın kişiler yasının ınsanı yanı gunumuz gençlık modelı dıyım kısaca eger ozelse ıster burdan yaz ister özel mesaj olarak yaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cenk06 View Post
                      herkeze o kadar anlattımki derdimi sorunlarımı hiç biri anlamadım. hepsi dediki anlat çaresini buluruz anlattım sadece dedikleri gerçekten zormuş yaşadıkların dedi. olan bana oldu hepsini anlatıp bi kez daha hatırlayınca.

anlattım anlattım ben daha beter oldum. ve artık gerek duymaz oldum sanılsa buda aynı olucak hiç birşey değişmicek düşüncesine girdim anlatamaz oldum hiç bişeyi artık. kendimi o kadar olgun hissediyorumki 25 30 yaşındaki bi adam kadar olgun bazen onlardanda. beni anlıyan biri olsada bana faydası olucakmı onuda düşünüyorum şimdi
                      Bence depresyona girmişsin ama depresyonun felsefi bir boyutu da var. O yüzden sen doğru olabilirsin.

Yorum

insanlara anlam veremiyorum yaptıkları hareketler bile gıcıgıma gidiyor. anlattıklarımda benim yaşımda olan oldu benden büyüklerde oldu hatta ailemde oldu özellikle ailem bugune kadar üzülme dediler hiçde gelip niye üzülüyorsun demedilerki bişe desem üstüne düşmüyorlar. mesela bişe istediğimde üstüne düşüp yapmıyorlar. ailem bile anlamazken beni elin insanı nasıl anlasın beni arkadaşlar ? böyle düşünüyorum ve aileminde böyle yapması gerçekten çok koyuyor bana. geçen gün bi akrabamızın cocugunun psikolojisi bozulmuş işte geceleri ağlıyormuş ailem buna üzüldü halbuki benim geceleri durduk yere ağladığımı bilmiyorlar ama görüyorlar benim bu durumda oldugumu yada gördüklerini zannediyorum. ve elaleme üzülüp bana bişeyin yok demeleri gerçekten kötü bişe

Yorum

Çevrenin söylemlerine hiç aldırış etme ablacım git bir piskolojik destek al belliki okulunuda bırakmayla birlikte içinde bir boşluk oluştu. Çok fazla sosyal yaşantında yoksa evde durmak seni iyice kapatır.piskolojinde daha ağır tahribatlar yaratabilir. Belliki küçük çaplı bir depresyon durumu yaşıyorsun. ilaç verirler uyuşturur vs. laflarıda gereksiz ben piskiyatrise gittiğim güne şükrediyorum ve aslada kimsenin sözüne aldırış etmiyorum herkes akıl dağıtır ama yardım edemez. sana ilaç yazacak olsalar zaten ufak rahatlatıcı birşeyler verirler onun bile faydasını derinden hissedersin.
                          Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

bence psikologa gıt okulunda devam et lısede bıraktıysan açık lıse var bence bu anlattıkların hepsı okulu bıraktıgın için olmuş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cenk06 View Post
                              Arkadaşlar abiler ablalar 18 yaşımdayım öyle bi durumdayimki ne yapacagımı bilmiyorum ve bu yüzden hangi bölüme konu açıcagımıda bilmiyorum o yüzden yanlış açmışsam affedin.

hayattan soğudum resmen herşey o kadar çok saçma geliyorki bi işe kalkışsam hemen yarıda bırakıyorum kendi kendime diyorumki aman ne yapacan salla gitsin sanki bitirince ne olcak bana bi faydası yok diyorum. bunları yazarkende bu düşünce içindeyim ve kendimi zorluyorum yazmak için. etrafımdaki çogu insan eve kapanıyorsun diyip duruyor yav arkadaş dışarı çıkıyorum bişe yok dışarda geziyorum eve geliyorum herşey aynı olan sadece zaman kaybı bi anlatamadım millete. nasihat veren verene ama gelipde bi beni anlıyan yok deliriyorum bunalıma giriyorum resmen. insanların düşünceleri tavırları o kadar çok saçma geliyorki diyorum harbi bişe bilmiyor bunlar yada böyle cins davranıyorlar. hayattan zevk bile almıyorum bişeler yapmaya çalışıyorum ama ne yapmak istediğimi bile bilmiyorum sadece yapmak istiyorum. herşey anlamsız hiç bişeyin anlamı yok. sanki kendimi böyle bomboş bekliyormuşum gibi hissediyorum. biri kalkıyor yok böyle yok şöyle bende böyleydim yav bilader herkezin bi derdi var herkezin derdi kendine göre büyükdür ama anlamıyorum bu insanları. bi beni anlıyan birini bulamadım. herkez anlat derdini diyor anlatıyorum yardım eder diye sonra diyorlar vay efendim gerçekten zor anlıyorum seni yapcak bişe yok daha bi ton sorunum var ama yazamıyorum işte yazınca ne olcak hiç bişe değişmicek kafasındayım resmen buraya bi ton sorunu yazsam roman olur valla napacagımı bilmiyorum... hiç bi topluma giremiyorum çekiniyorum daha doğrusu insanlardan nefret ediyorum
                              dostum seni anlıyorum aynı sorunlar bendede var.kendini değersiz hissettme.tatminsizlik ,hayattan sevk alamama. .kendine güvensizlik.bir işe başlasan acaba yapabilirmiyim başarabilirmiyim.aman başarsam ne olacak sanki madalyamı verecek gibi düşünceler var.arkadaş seçiminde aşırı seçici olma vb sorunlar.dostum bunlar tipik depresyon belirtileri altında başka şeyler de olabilir.bunlar doktora gitmeden düzlecek şeyler değil.ama emin ol zamanla geçeçicek.önce bir uzman doktora git.sorununu tam ve eksizsiz anlat.ilaç artı terapi seni normale döndürecektir.en cok zevk aldığın şeyleri yapmaya kendini zorla.beynini başka şeylerle meşkul etmeye çalış .hasta olduğunu kabullen ve bir süre sonra gececeğine kendini şartla.
                              Aşk başlamadan güzel,
                              Kalplerde heyecan
                              Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
                              Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
                              Başkaları görmesin diye çabalayış,
                              Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
                              Aşk başlamadan güzel....

Yorum

İşleniyor...
                              X