Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Halim duman yardım edin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

sizlere elimden geldiği kadar anlatayım..

okulu bazı nedenlerden dolayı bıraktım onları anlatmak isterim ama anlatınca kötü olacagımı biliyorum neyse ailem hayatımıza giren bi 27-28 yaşında bi akraba gibi aile dostu gibi biriyle birlik tetekel kuruyemiş dükkan açtı okulu bıraktıgım için bi iş sahipi olmadıgım için benim için açtı yada öyle varsayıyorum. sabah 7de ben açığ öğlen 2de gidiyorum sonra annem yada o çocuk geliyor akşamda dayım geliyor zaten o çocukda bizde kalıyor anlamıyorum niye bizde kalıyor hiç anlamış değilim gitsin evine acaip sinir ediyor hiç sevmiyorum o adamı. durmadan laf sokup duruyor. defalarca annemle konuştum bişe değişmedi. annem beni dinlemıyor onu dinliyor yani kısacası aileden biri oldu. annem kendıne kıyafet alırken onada alıyor ama ben istemıyorum paramız boşuna gitmesin diyip eskilerle yetinmeyi biliyorum. dükkandan bu zamana kadar 5 kuruş para olmadım para istediğimde dükkan iş yapmıyor diyorlar ama o çocuk günde 2 paket sigara içip babasına günde 10-15 tl götürüp duruyor. arabasına gazda atıyor bide kalkıp o çocuk ( adam ) ben para isteyince ben para alıyormuyum sanki diyor allahdan almıyor bana gelince dükkan iş yapmıyor anneme diyorum para verin biriktircem yarın bi gün askere gidicem. annem ben biriktiriyom diyor. lan diyorum başka işe giriyim ama anneme kıyamıyorum sabah nasıl açıcak o dükkanı kasaları nasıl çekcek dolapları nasıl çıkarcak diye. ama annem bana kıyıyor işte. ehliyet sınavlarına girdim ilk sınavda kazancam lan dedim ve kazandım ilk sınavda hemen peder başladı iyi kazan aferin 500 tl verip alırsın artık ehliyetini dedi. zoruma gitti sanki param varmış gibi konuştu. direksiyonuda kazandım. ve 2 haftadır ehliyetimi alcaklar atıyorlarda atıyorlar. pederin arabası var ben binmek istemiyorum çünkü yarın bi gün biyeri bozulcak bana kalcak. oda laf sokup duruyor çünkü ( üvey ) mesela o 27-28 yaşındaki cocuk dediğim bugun arabada giderken annem ve pederin yanında laf söyledi zoruma gitti. konu anne sevgisinden cıktı işte evlenince anne unutulur felan diye ben dedim unutmam anneme laf edecek kızı silerim. hemen atladı cocuk cenk seni yeri gelir döver çünkü çok sevgi peşine gider senin için silemez. oysaki anneme onunla benim yanımda laf ettiler bende taksiden adamı çıkartıp dövdüm o cocuk sadece baktı. anlatıcak bi çok şey var bunlar bi kısmı sadece
    Last edited by cenk06; 21-05-2012, 12:41 AM.

Yorum

bence annenın dukkanından ayrıl derım o çoçuk nasıl çalişma yontemını anlamdım neyse senın yerıne bakamıyomu bence ayrıl kendını geliştircegın bır meslege yonel derım
      Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
      sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cenk06 View Post
        Arkadaşlar abiler ablalar 18 yaşımdayım öyle bi durumdayimki ne yapacagımı bilmiyorum ve bu yüzden hangi bölüme konu açıcagımıda bilmiyorum o yüzden yanlış açmışsam affedin.

hayattan soğudum resmen herşey o kadar çok saçma geliyorki bi işe kalkışsam hemen yarıda bırakıyorum kendi kendime diyorumki aman ne yapacan salla gitsin sanki bitirince ne olcak bana bi faydası yok diyorum. bunları yazarkende bu düşünce içindeyim ve kendimi zorluyorum yazmak için. etrafımdaki çogu insan eve kapanıyorsun diyip duruyor yav arkadaş dışarı çıkıyorum bişe yok dışarda geziyorum eve geliyorum herşey aynı olan sadece zaman kaybı bi anlatamadım millete. nasihat veren verene ama gelipde bi beni anlıyan yok deliriyorum bunalıma giriyorum resmen. insanların düşünceleri tavırları o kadar çok saçma geliyorki diyorum harbi bişe bilmiyor bunlar yada böyle cins davranıyorlar. hayattan zevk bile almıyorum bişeler yapmaya çalışıyorum ama ne yapmak istediğimi bile bilmiyorum sadece yapmak istiyorum. herşey anlamsız hiç bişeyin anlamı yok. sanki kendimi böyle bomboş bekliyormuşum gibi hissediyorum. biri kalkıyor yok böyle yok şöyle bende böyleydim yav bilader herkezin bi derdi var herkezin derdi kendine göre büyükdür ama anlamıyorum bu insanları. bi beni anlıyan birini bulamadım. herkez anlat derdini diyor anlatıyorum yardım eder diye sonra diyorlar vay efendim gerçekten zor anlıyorum seni yapcak bişe yok daha bi ton sorunum var ama yazamıyorum işte yazınca ne olcak hiç bişe değişmicek kafasındayım resmen buraya bi ton sorunu yazsam roman olur valla napacagımı bilmiyorum... hiç bi topluma giremiyorum çekiniyorum daha doğrusu insanlardan nefret ediyorum

yazdıklarını okuyunca kendimi gördüm
        malesef dostum kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş....

Yorum

cenk sana sorum var hayatını ıyıleştırmek için ne yapıyosun kendı ıstedıgınımı yoksa baskaların dedıgınımı durumun benımkınde benzıyo ama senın gıbı yapmadım hayat devam edıyo ya sızlancaksın yada kalkıp yapmak ıstedıklerını yapıcaksın

Yorum

ailemle kaç kere tartıştım bu konuyu ve şuan bile bizde yatıyor resmen aileden biri oldu. yedi önde yemediği arkasında . geçen off off dedim kafam yerinde değilim dedim hemen atladı adam. " tabi elektirik parasını veriyor mutfaga para veriyor eve para götürüyor geçim sıkıntısında ya ondan of çekti dedi " lan keşke geçim sıkıntısında olsamda hayatın anlamını anlasamda bu durumda olmasam. yemın ederim bazen şu ailesine bakan cocuklara bile özeniyorum ne güzel lan ailesine katkıda bulunyor eve para getiriyor annesi güzel yüzle bakıyor. annem dükkanda oldugu için yemek olmuyor yanı yapamıyor. o yüzden dışardan yiyoruz ve ben iyice kilo aldım . az ye az ye diyip durdular " tamam sen gelme dükkana gece 1e kadar ben dururum sen yemek getir dedim " sustular 5 aydır spora yazdırcaklar sonunda bugun yazdırdılar tabi o cocukda yazıldı. kendini bişe zannedip beni kötüleyip duruyor. işte kavga edince nolcak içeri gircen yada çekip vurcaklar burnun dikine gidiyon. anama laf edecek adamı doğrarım ! buyur bida et gardaş diyecek halim yok. ben anamın değerini biliomda o bilmio. işte neyse. söz konusu kendı anası oldumu hiç düşünmeden çeker vurur .
            Last edited by cenk06; 21-05-2012, 12:50 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serena View Post
              cenk sana sorum var hayatını ıyıleştırmek için ne yapıyosun kendı ıstedıgınımı yoksa baskaların dedıgınımı durumun benımkınde benzıyo ama senın gıbı yapmadım hayat devam edıyo ya sızlancaksın yada kalkıp yapmak ıstedıklerını yapıcaksın

napacam bilmiyorum kafam çok karışık resmen bıktım ölmek istiyorum ama bi yandanda allahın verdiği cana kıyamam ben arkadaş

bi gün düzelceğime inanıyorum 2 sene oldu lan ne zaman düzelcem bıktım resmen bıktım

Yorum

napacam bilmiyorum kafam çok karışık resmen bıktım ölmek istiyorum ama bi yandanda allahın verdiği cana kıyamam ben arkadaş

bi gün düzelceğime inanıyorum 2 sene oldu lan ne zaman düzelcem bıktım resmen bıktım
                o çocuga çok takmişsin sende takıntı olabılır meseleyı tam bılmıyorum yıne ama sana şunu söylıyım senın yerınde olsam kendıme yenı iş bulurdum ilk olarak sonrada egıtımıme devam ederdım bunun için açık lıse var benım şimdikı yaptıgım bunlar okula bende gıdemedım açık devam edıyorum iş şuan çalişiyorum eve yıne az çok destegım oluyo psikoloda gıtmeyı düşünüyorum ama çevremden bırı ögrenır dıyede korkuyorum benım yasadıgım yer kuçuk yer burda adımı delıye bıle çıkartırlar ama yınede gıdcem bakalım sanırım baban ölmüş allah rahmet eylesın annemın benden baska kımsesı yok benım için çok degerlıdır ama sonsuza dek yanımda olmıcak bır saatden sonra yalnız yasicam bunu düşünerek hayata tutunmaya çalişiyorum sende o çoçukla o kadar ılgılenme kendı hayatına bak neler yaparım dıye bak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serena View Post
                  o çocuga çok takmişsin sende takıntı olabılır meseleyı tam bılmıyorum yıne ama sana şunu söylıyım senın yerınde olsam kendıme yenı iş bulurdum ilk olarak sonrada egıtımıme devam ederdım bunun için açık lıse var benım şimdikı yaptıgım bunlar okula bende gıdemedım açık devam edıyorum iş şuan çalişiyorum eve yıne az çok destegım oluyo psikoloda gıtmeyı düşünüyorum ama çevremden bırı ögrenır dıyede korkuyorum benım yasadıgım yer kuçuk yer burda adımı delıye bıle çıkartırlar ama yınede gıdcem bakalım sanırım baban ölmüş allah rahmet eylesın annemın benden baska kımsesı yok benım için çok degerlıdır ama sonsuza dek yanımda olmıcak bır saatden sonra yalnız yasicam bunu düşünerek hayata tutunmaya çalişiyorum sende o çoçukla o kadar ılgılenme kendı hayatına bak neler yaparım dıye bak

o çocuk yokkende ben aynıydım yanı nasıl diyim evden çıkmıyordum hep evdeydım arkadaşlarım çağırırdı ben gitmezdim acaip durumdaydım geceleri bunalıma girer ağlardım. duvarları yumruklamak isterdim. nefes dahi alamazdım. şimdi dükkan açılınca taşındık tabi. eskiden daha kötüydüm ama şimdide daha kötüyüm. çocukla bi ilgisi yok bana böyle davranmaları bide tutup kendini beğenmiş gibi o cocugun konuşması canımı sıkıyor.

arabası bozuldu bizimkiler yaptırdı arabası bozuldu kalktı sizle şuraya gittik ondan bozuldu dedi. 6 milyar harcadılar. 2 - 3de öyle bana gelince para yok işte. bide lafa giriyor senin yerinde ben olsam işte. geçen 15 milyarım olsa güzel bi bmw alırım gezerim dedim. hemen atladı sözüme o cocuk işte sen böyle düşünüon ben olsam giderim bi kamyonet alırım içine mal doldurur satarım işime bakarım. lan oglum 28 yaşındasın hayatını yaşamışsın daha 18 yaşındayım daha gençliğimin baharındayım diyemiyorum anneme diyorum bunu ben yaşadım mıki sanki diyor " o yaşamadı diye ben yaşamıcam " !
                  Last edited by cenk06; 21-05-2012, 01:08 AM.

Yorum

şunu söylıyım kendıne bır iş bul ögrenımıne devam et aılen sen olmadanda dukkanı ıdare eder bence aılenden uzaklaş

Yorum

anneme kıyamıyorum işte dükkanı nasıl açıcak zaten hasta ama ben daha kötü oluyorum böyle oluncada. başka bi iş bulayım diyorum o cocuk atlıyor hemen sen hiç bi işi beceremen felan.
                      Last edited by cenk06; 21-05-2012, 01:18 AM.

Yorum

anneme kıyamıyorum işte dükkanı nasıl açıcak zaten hasta ama ben daha kötü oluyorum böyle oluncada. başka bi iş bulayım diyorum o cocuk atlıyor hemen sen hiç bi işi beceremen felan.
                        senın yerıne baskasını bulamıyolarmı baska çalişan faln

Yorum

güvenemezler o yüzden bulmazlar. dükkandan günlük 5 tl alıp biriktirmeyi bile düşündüm ama her aldıgımda 5 dk sonra koydum. kaç defa para vermiyonuz diye kavga ettim hep senin harcamanmı var nereye harcıcan dediler. 18 yaşındayız cüzdan taşıyoruz içinde bi kimlik başkada bişe yok. bi ara harçlık verdiler kavga ettik diye işte ben hiç harcamam kıyamam gereksiz yere harcamaya biriktirdim daha doğrusu aynı kaldı para gelirim olmadıgı için birikmedi onuda istediler verdim.

elimde imkanım yok param olsa direk giderim psikolog veya psikiyatriye

artık hiç birşeye anlam veremiyorum ne olcaksa olsun diyorum o kadar boşki herşey ne yapacam bilmiyorum başlıkdaki dediğim gibi halim duman bi ton sorun var anlatamıyorum ama herşeyin farkında oldugumu bilmenizi isterim herşeyin farkındayım ama bi faydası olmuyor bana
                          Last edited by cenk06; 21-05-2012, 01:27 AM.

Yorum

kusura bkma ama eger aılen senı onemsemıyosa sana düşünme demıyorum ama bır çızgı çek derım bundan 2 yıl sonra napıcaksın askerlık gelıyo askerlıgını yaptın diyelım sonra iş guç aılenın yanı yıne ordada nasıl oldugun bellı ailen nasıl senın düşünmüyo sende bır yerden sonra bazı şeylerı geçiçeksın yıne sana kalmiş ama bundan 5 yıl sonrasını senın gözunden düşündügümde umutsuz göruyorum aılen sonsuza kadar yanında olmıcak kendınıde düşün derım şimdi yas 18 daha rahatsın bırde olgunum demiştin 25-30 yas kadar olgunum dıyodun dıgılsın eger kendı hayatına baksan hiç bir amaç yok hayal yok benım uzakdan gördugum bunlar senın yazdıklarına göre bır aılene ve o arkadasa göre bır hayat var bunu degiştir derım sana

Yorum

ne yapmamı öneriyorsun peki.

Yorum

ne yapmamı öneriyorsun peki.
                                kendıne ne yapmak ıstedıgını sor yazdıklarını gördugum kadaryla senın bu hale gelmende aılenın katkısı var bence ayrı bır iş bul kendı kazandıgın parayla kendını geçinidr yada bırıkıtr derım okuluna da devam et okula açık liseden devam edersın 2.3 senede bıtıyo söylıyım yasın daha genç bence bunlara yap derım sana ama bunu yapmak ıstemkle ılgıılı eger ıstersen yap kendın için hayatın için bunlar onerım benım asıl napıcagına karar vercek olan sensın
                                Last edited by mavi deniz; 21-05-2012, 01:41 AM.

Yorum

İşleniyor...
                                X