Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Merhaba arkadaslar büyük bir cikmazdayim, cok yanlizim...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Merhaba arkadaslar büyük bir cikmazdayim, cok yanlizim...

Yaklasik 1,5 yil önce dertlerimi sorunlarimi söyle uzunca bir yaziyla paylasmisitim sizlerle:

Iyi aksamlar degerli arkadaslar. Ben yurt disinda dogmus buyumus, 23 yasinda bir erkegim.
    Bedensel engelliyim ve bu durumumdan dolayi yaklasik 7 - 8 yildir, ergenlik doneminden bu yana, icime kapandim ve hem psikolojik ve hem sosyal olarak, cok kötu donemeler geciriyorum. (ergenlik takintilari diyelim sebep olarak)

Universiteyi yeni bitirdim ve su anda is aramaktayim. Bu zor dönemlerimden dolayi sosyal iliskelrim sifira inmis durmda ve günlerimi cogu zaman yanliz ve sıkıntılı geciriyorum, arkadasim, dostum neredeyse hic yok.

Ama artik bundan sıkıldım ve kendimi degistermeye calisiyorum ama bir turlu hayatla barisip acilamiyorum, insanlarla diyalog kurmakta zorlaniyorum.
    Son zamanlarda agir depresif durumdayim ve hayatin git gide benim icin anlamzislastigini goruyorum (yalnizlik, saglik sorunlari, psikolojik durumum vs...)

Ailemde bana fazla destek olmuyor veya olamiyor diyelim
    Ne yapacagimi bilemiyorum cok karmasik ve kötu dusunceler icerisindeyim

Lütfen bana yardim edermisiniz, lütfen bana yazarmisiniz, cok sevinirim

Durumum cok fazla degismedi, hatta dahada zorlasti diyebilirim.
    Bosverip yasadigim hayatida kabulenemiyorum, belkide yapmam gereken en dogru sey olan intihara'da cesaret edemiyorum.
    Ne yapacagimi, nasil dayanacagimi bilemiyorum.
    Konusacak derlesecek kimsem yok, bana yardimci olabilirmisiniz?
    Tesekkürler
    Iyi aksamlar

Orjinal yazı sahibi: karabulutlar27 View Post
    Bosverip yasadigim hayatida kabulenemiyorum, belkide yapmam gereken en dogru sey olan intihara'da cesaret edemiyorum.
    Ne yapacagimi, nasil dayanacagimi bilemiyorum.
    Konusacak derlesecek kimsem yok, bana yardimci olabilirmisiniz?
    İntihar falan bunları düşünme lütfen.
    Ama bu tür düşünceler sık sık aklına geliyorsa bi doktordan imkanın varsa yardım al derim.
    Bizler nasıl yardımcı olaibliriz,ne yapabiliriz senin için?
    Cenab-ı Hak Hz.Yakub'a sual eyledi

"-Sana Yusuf'u niçin geri verdiğimi biliyor musun?"

''-Bilmiyorum Ya Rabbi'' dedi Hz.Yakub

Ve Allah (cc) buyurdu:

"ÇÜNKÜ SEN BÜTÜN ÜMİDİNİ BANA BAĞLADIN!"

Yorum

Üniversiteyi bitirmen başarı bence, ömss di galiba, burda girenler vardı, onu deneyebilirsin bence..
      3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: laviinya View Post
        İntihar falan bunları düşünme lütfen.
        Ama bu tür düşünceler sık sık aklına geliyorsa bi doktordan imkanın varsa yardım al derim.
        Bizler nasıl yardımcı olaibliriz,ne yapabiliriz senin için?
        Cevabin icin tesekkürler laviinya,

Bütün zorluklar icinde hayatin tadini alamadigimdan veya almasini bilemedigimden bu hazin sonu düsünüyorum belkide.

Bu olumsuz psikolojiden nasil kurtulacagimi bilemiyorum ve dahada önemlisi günlük hayatimin önemli parcalari yanlizlik, tek tabancalik ve psikolojik dertlerden arinamiyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: shondes View Post
          Üniversiteyi bitirmen başarı bence, ömss di galiba, burda girenler vardı, onu deneyebilirsin bence..
          Burada ömss' nin benzeri bir sinava girdim ve eylül'de güzel bir ise basliyorum hayirlisi ile. Aslinda egitim alaninda basarili oldugumu düsünüyorum. Su anda 7-8 aydir'da calismaktayim cokta iyi gitmesede idare eder diyelim. Benim problerim sosyal ve psikolojik alanda diyelim...

Yorum

Analadım karabulut.Şöyle bir söz var duymuşsunuz belki 'boş bir kafa şeytanın çalışma odasıdır.'die.
            Gerçekten zihnimizi meşgul edecek yararlı şeyler bulmadığımız zaman zihnimizi,kalbimizi türlü türlü vesveselerin (ben yalnızım,hiç bi işe yaramıyorum,yaşmamanın ne anlamı var,kimse beni sevmior gibi düşünceler vs.) kaplaması çok kolay.
            Nasıl bi yerde yaşıyosun imkanların nasıl ya da bedensel engelin ne düzeyde bilmiyorum ama gün içinde yapabileceğin ufak tefek de olsa bi etkinlik,bi çalışma üretme imkanın varsa onları düşün derim.
            Sosyal hayata katılmak ilk başta zorlasa da sonradan eminim yararını görürsün.
            Şimdilik yapabileceğim bu kadar sanırım hani tavsiyede bulunamak sadece.
            yapaibleceğim daha çok sey olsaydı keşke.
            Cenab-ı Hak Hz.Yakub'a sual eyledi

"-Sana Yusuf'u niçin geri verdiğimi biliyor musun?"

''-Bilmiyorum Ya Rabbi'' dedi Hz.Yakub

Ve Allah (cc) buyurdu:

"ÇÜNKÜ SEN BÜTÜN ÜMİDİNİ BANA BAĞLADIN!"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: laviinya View Post
              Analadım karabulut.Şöyle bir söz var duymuşsunuz belki 'boş bir kafa şeytanın çalışma odasıdır.'die.
              Gerçekten zihnimizi meşgul edecek yararlı şeyler bulmadığımız zaman zihnimizi,kalbimizi türlü türlü vesveselerin (ben yalnızım,hiç bi işe yaramıyorum,yaşmamanın ne anlamı var,kimse beni sevmior gibi düşünceler vs.) kaplaması çok kolay.
              Nasıl bi yerde yaşıyosun imkanların nasıl ya da bedensel engelin ne düzeyde bilmiyorum ama gün içinde yapabileceğin ufak tefek de olsa bi etkinlik,bi çalışma üretme imkanın varsa onları düşün derim.
              Sosyal hayata katılmak ilk başta zorlasa da sonradan eminim yararını görürsün.
              Şimdilik yapabileceğim bu kadar sanırım hani tavsiyede bulunamak sadece.
              yapaibleceğim daha çok sey olsaydı keşke.
              Durumumu ve psikolojimi cok güzel özetlemissin aslinda laviinya. Ne yapsam ne etsem yanlizim zaten niye yapiyorum ki diyorum (mesela iste calistigim vakit niye calisiyirom niye para kazaniyorumki nasil olsa yanlizim bir isime yaramiyor tat alamiyorum diyorum).
              Fiziki engelim agir degil yani, kendi kendimi idare edebiliyorum. Oyle söyleyeyim. Sosyalesmeyi cok denedim bu bir bucuk yillik süre zarfi icinde. Gec kalmisim, zamanimi kaybetmisim, sansimi kaybetmisim cünkü bütün sosyal gruplar, arkadasliklar olusmus ben disinda kalmisim.
              Insanlarinda ilgisini cekmiyorum sanki bir görüsen bir daha görusmek istemiyor sanki.
              Yakinda yasadigim yerden uzakta egitime gidiyorum. Orada daha fazla yanliz olacak olmamda beni on kati daha kötü yapiyor.
              Durumum kördügüm olmus gitmis aslinda, bende cikamiyorum icinden. Belkide yazdiklarima bile yansiyordur...

Destegin icinde tekrar cok tesekkür ediyorum

Yorum

ben de cok istiyorum arkadas cevremin olmasini ama bir taraftan yalnizligi da seviyorum.. kitap okumayi aliskanlik haline getirebilirsin. insanlar bir daha beni gormek istemiyor gibi birsey yazmissin, etrafinda uygun insanlar yoktur belki de. kelin ilaci olsa basina surer oldu benimkisi

Yorum

Aslinda cok sorguluyorum kendimi nerdeyse her dakika her saat. Ben nerede hata yaptim, neleri yanlis yaptim, düsündümde bu hale geldim diye.
                  Kendime ıssız mesgaleleri bulmakta zorlaniyorum, cünkü ne yapsam gereksiz geliyor bana. Yalnizim nasil yaptiklarimi yasadiklarimi kim ile paylasacagim ki falan diyorum.
                  Yani böyle sikintili bir takintimda var. Hafta arasi yine idare ediyorum ama haftasonlari herkes gezip eglenirken benim bu durumda olmam psikolojimi daha fazla bozuyor.
                  Neyse cok fazla uzatiyorum galiba.....

Yorum

Merhaba degerli arkadaslar,

Yine yeniden yaziyorum kendi basligima. Aslinda varligimin bir anlami kalmadigini dusunuyorum yas gelmis 24'de. Iki yildir psikolojik tedavi görmekteyim, psikolog bile caresiz kaliyor. Artik bu hayati sürdürmemin bir anlami kalmadi sanki. Siz benim yerimde olsaydiniz ne yapardiniz?
                    Beynimde iki taraf var sanki.
                    Biri tutun su hayata diyor diger taraf birak artik vazgec bu iskenceden diyor.

Olumlu tarafimi canlandiracak tedaviler, atilimlar, imkanlar varmi sizce?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kryqtonite
                      Merhaba karabulutlar bende senin gibiydim ama atlatalı 2 ay oluyor... şimdi ise o zor günlerimi düşününce iyikide yaşamışım diyorum bana çok şey kattı ve şu an dahada olgun bi insan oldum emin ol bende senin gibi düşünüyordum hayat boş diye fakat çevre edindim ve şartları zorladım sende aynısını yap zorla biraz yeni hobiler edin engel durumunu bilmiyorum ama... düşün biraz ama lütfen mantıklı düşünmeye çalış(zor biliyorum ama) ben neden varım ne için varım yani bu yaptığım hiç bir şey boş değil herkes aynı şeyleri yaşıyor de. son olarakda şunu söyleyeyim her işte ama her işte bi hayır vardır unutma bu yaşadıkların önünde hayata adapte olman için sınavlardır başarılar diliyorum sana bu sınavda Allah yardımcın olsun...
                      kryqtonite sen yaşıyon mu adamım ? iyi olduğuna sevindim bak... Allah daim etsin ...

KuzuZade
                      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

İşleniyor...
                      X