Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hissettiklerim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hissettiklerim

Slm arkadaşlar bunları samimi bir şekilde birilerine anlatmam gerekdiğini düşünüyorum kafayı yemek üzereyim

Ben 24 yaşındayım Adım levent hayatımdan belli kesitleri unutamıyorum silemiyorum kafamın içinde benimle konuşan sürekli bunları bana hatırlatan biri var ve bu durum benim 2-3 senedir başımda dışardan bakıldıgında görenler bunu fark etmıyor konuşmalarım ve görünüşüm çok normal fakat kafamdakı konuşan ses beni öldürmek üzere daha önce bu durumdan hiç kimseye bahsetmedim

Ben babamın işi gereği sürekli şehir değiştirdim ilk okul orta okul lise eğitimini aldım pek başarılı oldugum söylenemez hatta diyebilirimki başarısızdım kafamı bir türlü toparlıyamıyorum uni gittim 2 kez farklı farklı okullara fakat onlarıda bitiremedim gidiyorum dinliyorum anlıyorumda ama kafamdaki bu aşşalık ses herşeyi alt üst ediyordu bu ses ne diyen olacak ne dıyor sana dıyenler olucak sürekli yaşadıgım acı olayları hatırlatıyor 24 yasındayım ama benım yaşıma gelip benim çekdiğim acıları çeken biri oldugunu sanmıyorum hiç arkadasım olmadı erkek yada kız olanlarda sadece menfaat üzere arkadaslık kurdular meslek olarakda sabit bir meslegım yok şu işi 4*4 lük bılıyorum yaparım dıyemem ama bilgisayar işleri yapdım bir süre tamir bakım onarım tek hoşuma giden şey bu ama onuda tam 4*4 lük bilmiyorum . aslında anlatılacak bir çok şey var ama bunları benim buraya yazmam imkansız seneler sürer ama özetle hayatımda hiç ama hiç olumlu birsey olmadı yani bilmiyorum herkezmi böyle ben artık gülemiyorum ağlayamıyorum eğlenemıyorum
    İnsanların zevk aldıkları ne varsa aklınıza ne geliyorsa hiç biri bana huzur vermıyorum insanların iç yüzlerini görebılıyorum samimi deyiller illa bir çıkar peşinde herkez . İnanın Ağlamak istiyorum saatlerce günlerce ama artık ağlayamıyorumda tek insancıl duygum ağlamakdı onuda kaybettim. Hayatımdakı akrabalarım sürekli beni sevmedi kimseye birseyde yapmadım kötü bir söz dahi söylemedim ama genede hep kırıcı sözler alaycı sözler kullanıp benizaten bir ton derdimin arasında yıprattılar iyice benim yaşadıgım acıları kelimeler anlatmaya yetmez bunlar ne diye sormayın anlatılacak birşeyler deyil hoş yazssamda oku oku kimse bitiremez ama özetle gecem gündüzüme karışdı kafam sürekli konuşuyor yaşıtlarım gibi eğlenemıyorum hayattan zevk alamıyorum gülemiyorum ağlayamıyorum o kadar kötüyüm ki babam vefat ettiğinden bu tarafa iyice kafam gitti allaha şükür herşeyim var bir çok insanın istedigi evım çok güzel bir ailem var ama benim istedigim Huzur farklı bir yaşam farklı bir şehir elimden gelse adımı soy adımı yaşadıgım şehiri her şeyi hatta kendi yüzümü bile değiştiririm yeni bir yerde yeni bir hayat kurmaya çalısırım hoş bunuda yapacak maddi gücüm yok vaziyet bu saat sabah 05:20 geceden beri oturuyorum uykum gelene kadar uyuyamıyorum da ne yapayım elimde değil kafam konuşuyor resmen yanımda biri varmışda bişeyler anlatırmıs gıbı yastıga kafamı koyuyorum resmen beni uyandırıyor ve bana anlatmaya başlıyor defalarca bağardım kafamdakı bu sese suus yeter artık diye ama istemsiz bir şekilde paso konusuyor deliriyorum galiba

Hayır, delirme-melirme değil seninkisi... Yerini, soyadını, şehrini, kendini de değiştirmene gerek yok.. Böyle lüzumsuz fikirlere kaptırma kendini... Önce, bütün düşüncelerini bir kenara bırakıp, sakinleşmen gerekiyor... Sonra, böyle boş durmaktan kurtulman ve bir an evvel, seni meşgul edecek bir işle ilgilenmen gerekiyor... Boş duran insana binbir şey musallat olur; seninki biraz öyle bir şey... Kendine güvenmeli ve sana gelen olumsuz(yıkıcı) bütün eleştirilere kulağını tıkaman gerekir.. sen bunları tek tek dikkate almaya kalkarsan, işte böyle kendini yer durursun... Bunlara cevap yetiştiremezsin ve yetiştirmeye de kalkarsan sonu gelmez.. Boşver onları, sen önüne bak ve bunlarla vakit kaybetme, yapabileceğin ne var onlara bak... Bir şeylerle meşgul olmaya bir yerlerden başlamalısın... Bu meşguliyet senin psikolojik durumunu da düzeltmeye yardım edecektir... Hadi, kendini yiyip durmayı bırak, hareketlen biraz))
    Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
      Hayır, delirme-melirme değil seninkisi... Yerini, soyadını, şehrini, kendini de değiştirmene gerek yok.. Böyle lüzumsuz fikirlere kaptırma kendini... Önce, bütün düşüncelerini bir kenara bırakıp, sakinleşmen gerekiyor... Sonra, böyle boş durmaktan kurtulman ve bir an evvel, seni meşgul edecek bir işle ilgilenmen gerekiyor... Boş duran insana binbir şey musallat olur; seninki biraz öyle bir şey... Kendine güvenmeli ve sana gelen olumsuz(yıkıcı) bütün eleştirilere kulağını tıkaman gerekir.. sen bunları tek tek dikkate almaya kalkarsan, işte böyle kendini yer durursun... Bunlara cevap yetiştiremezsin ve yetiştirmeye de kalkarsan sonu gelmez.. Boşver onları, sen önüne bak ve bunlarla vakit kaybetme, yapabileceğin ne var onlara bak... Bir şeylerle meşgul olmaya bir yerlerden başlamalısın... Bu meşguliyet senin psikolojik durumunu da düzeltmeye yardım edecektir... Hadi, kendini yiyip durmayı bırak, hareketlen biraz))
      + Burada takılıp durursan, önündeki yapabileceğin şeyleri de kaçırmış olursun, dikkat!)
      Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Sanırım ben o treni çokdan kaçırdım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yanlız89 View Post
          Sanırım ben o treni çokdan kaçırdım
          Hayıırr!! Tren-mren kaçmadı.. yerinde duruyor... Hâlâ seni bekliyor))
          Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
            Hayıırr!! Tren-mren kaçmadı.. yerinde duruyor... Hâlâ seni bekliyor))
            Ozaman ben oraya hangi yoldan giderim onu bilmiyorum

Yorum

Gerçekten ciddi olaylar yaşadın mı?
              Ben senden küçüğüm. Birkaç yıl öncesinde dert dert dert bıktım, biraz normal bir hayatım olsuni artık acı çekmeyim diye sızlanır dururdum. Çok karamsardım. Fakat her zaman şükreden ve olgunlukla olayları karşılayabilen birisiydim. Sen benden büyük olduğun halde sızlanıyorsun, ah dertli başım diye. Bak, hayata henüz yeni adımlarımı atarken "beterin beteri var" demeyi öğrendim. Senin sorunun bu... Bırak sesi mesi. Ben dertliyim, ben çilekeşim, ben yalnızım deme! Senden çok daha kötü durumda olanlar var, şizofrenler, deliler var. Haline şükret. O kafandaki ses değil, senin Allah'a isyanını ifade etmenin bir şekli. Senin dünyaya isyanını, insanlara kırgınlığını her kendinde ifade edemediğinde ortaya çıkan bir şey.
              Şükretmesini bil, kendine çeki düzen ver. Sağlıklısın ailen var her ne olursa olsun bir hayatın var. Dünyaya bir odun olarak gelmedin, bir kelebek olarak gelmedin. Hayata kapatma kendini; gençliğinin en dolu dizgin zamanlarındayken...
              Bakış açısı önemlidir.

Yorum

hayatda ölüme kadar vakit vardır hiçbir şey için geç diğildir
                Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

bir çok yorum yazılmış tek tek alıntı yapmak istemiyorum hepsini burdan cevaplıyım .

Doktora gitmeyi denedinmi demiş bir arkadaş gitmeyi denemedim işin açığı bu tarz şeyleri ben birilerine anlatmayı sevmıyorum buraya yazma sebebim online Platform kimse kimseyi tanımıyorum bu yüzden buradan yazmak beni pek etkilemiyor ama çok içine kapanık biri oldugumu söylerler hep bu yüzden çekingenimde gitmedim daha önce .

Gerçek ciddi olaylar yaşadınmı demiş bir arkadaş ciddi olaylar yaşamasam burdan yazacak kadar karaktersiz bir insan deyilim şunu diyebilirim benim yaşımdaki insanlar top peşinde koşarken ben hayatın en acı yüzlerini insanların kalleşliğini gördüm buradan sayfalar dolusu yazsam bile bitmez.

hayatda ölüme kadar vakit vardır hiçbir şey için geç diğildir yazmıs bir arkadaş biliyorum bunu fakat hayatta bazen olumsuz olaylar bazı insanları ıska geçer olumsuzluklardan insanlardan kaçdıkca benim üzerime geldiler aslında çok basit bir olaya bile sevine bilecek bir yapım var fakat çok fazla düşüncelerde boğuluyorum bu yüzden kendimi toparlıyamıyorum .

kafam sürekli konuşuyor diyorsun ya, o durum herkeste var.
                  yapman gereken fazla kulak vermemek yada o konuşmaları istediğin gündeme çekmek. yazmış bir arkadaşda çok deniyorum gece yatarken mesela hoş son 1-2 senedir saat gece 3-4 den aşşa yattıgımı bılmem fakat deniyorum o sesi basdırmak için geceleri radyo programları dinliyorum sohbet programları dinliyorum film izliyorum komedi filmleri sürekli biraz kendimi dedigin gibi kulak vermemeye çalısıyorum ama yeterli olmuyor .

Bir arkadaşda benim erkek halimsin demiş herhalde benim hissetiklerimi içinizde en iyi anlayan bir arkadas muhtemelen .

yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim çünkü gercekden birilerine anlatmam fikirlerini almam gerekıyor burada yazılanlar bile bana bi yudumda olsa moral verdi saolun .

Yorum

Birazdahakoyusiyah nickli arkadas Yazdıklarını tekrar okudum fakat benim bir şeye sızlandıgım yok bunları burada yazma sebebım sadece birilerine anlatma ihtiyacım ayrıca sende bilki beterin beteri var ben sızlanmıyorum sadece ne durumda oldugumu anlatmaya çalısıyorum ayrıca bilmeden anlamadan yorum yazmanda çok mantıksız allaha flan isyan ettiğim yok o ayrı bir mesele olaya dini boyuttan bakan birisin buda bence çok yanlış herşeyi dine bağlamayın şunada sana diyim başına gelsin demiyorum ama kınıyor gıbı yazmıssın yazılarını Kul kınadıgını yaşamadan ölmezmiş derler . Benim yaşadıklarmın 3 de 1 ini yaşadığını sanmıyorum ayrıca ben yaşıtlarım gibi deyilim konuşdugum ınsanlar genelde 30 lu 40 lı yaşlarındakı ınsanlar bunuda söylememdekı amaç gençliğimdeymişim ya öyle yazmıssın benım hayatımın o bölümü teed geçdi beni benım babam vefat ettiğinde ben 16 17 yaşındaydım varlıklı bir ailede deyildim sen 16 17 yasında bir ailenin sorumlulugunu aldınmı ne demek oldugunu bılıyormusunda bana bunları yazıyorsun açıkcası yorumun beni son derece rahatsız etti . Siz daha hayatın gerçek yüzünü görmemişsiniz babam bana derdiki ne yaşıyorsan benim zamanımda yaşarsın oğlum bunu unutma derdi bu sözü ozaman duyunca sinirleniyordum ama şimdi anlıyorum akrabalarım değişdi dost bildigim adamlar bana tokat attı bunları anlayamassın sen kendi hayatını buraya yazmışsın sana birilerinin söylediklerini bana söylemişssin sen hayatla bir tanış öyle tekrar görüşelim
                    Last edited by Yanlız89; 08-06-2012, 01:46 AM.

Yorum

seni anlıyorum insanın senin yaşadıklarını kısmen yaşadım ama hayatdan umutsuz diğilim

Yorum

Birazdahakoyusiyah : Gerçekten ciddi olaylar yaşadın mı?

Arkadaşın yazılarını okudum bencede insanların dertleri acıları olabilir bu şekilde yaklaşman yanlış . Bence sen bir doktora git çünki psikolojisi bozuk birine bu tarz imalamalarla ve kırıcı sözlerle yazman yorum yapman bile yanlış .

Ve arkadaş bence bir doktora git seninde her insanında dertleri var ama anladıgım kadarıyla çok talihsiz daha doğrusu şansız birisin sana tavsiyem bir doktora git en azından sana verebileceği bir antidepresan yada ne bilyim bir ilaç verecekdir yada bir tedavisi vardı allah sabır versin
                        Last edited by Yanlız38; 08-06-2012, 01:56 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serena View Post
                          seni anlıyorum insanın senin yaşadıklarını kısmen yaşadım ama hayatdan umutsuz diğilim
                          serena senin gibi insanlar yok benim çevremde anlayışlı duyarlı yani
                          Birazdahakoyusiyah bu tarz adamlar var işde kaybettiğim nokta bu .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yanlız89 View Post
                            serena senin gibi insanlar yok benim çevremde anlayışlı duyarlı yani
                            Birazdahakoyusiyah bu tarz adamlar var işde kaybettiğim nokta bu .
                            benim etrafımda varmı sanıyosun ben beklentilerimi insandan beklemiyorum mutlu olucağım zaman insanda aramıyorum mutlu ve huzurlu olmak için başka şeyler var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serena View Post
                              benim etrafımda varmı sanıyosun ben beklentilerimi insandan beklemiyorum mutlu olucağım zaman insanda aramıyorum mutlu ve huzurlu olmak için başka şeyler var
                              sanada allah sabır vers,n kardes ne dıyım

Yorum

İşleniyor...
                              X